مراقبت از ارکیده شاپرکی و پرورش گل ارکیده زیبا در خانه

مراقبت از ارکیده شاپرکی نگهداری و شرایط رید  ارکیده های در آپارتمان

مراقبت از ارکیده شاپرکی ارکیده های عجیب و غریب همه جا ظاهر می شوند ، شاید نزدیکترین جا برای فضاهای کوچک آپارتمانی گیاه با لرزشهای رنگی بزرگ باشد. بزرگترین تفاوت مراقبت از ارکیده ها و سایر گیاهان خانگی این است که ارکیده ها در خاک رشد نمی کنند ، بلکه در عوض به یک ترکیب ارکیده کوچک احمق نیاز دارند که به هوای هوا به ریشه ها کمک می کند.

ارکیده های پروانه ای مانند دمای انسان ،در دمای بالاتر از 15درجه سانتی گراد زندگی می کند ، اما پایین آمدن ترموستات در شب نه تنها موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود بلکه به ایجاد شکوفه نیز کمک می کند. دمای مطلوب این گیاه بین ۱۲ تا ۲۸ درجه سانتیگراد است و توجه کنید نباید گیاه را در نزدیکی لوازم گرمایشی قرار داد.  یک سینی پر از شن و آب به رطوبت کمک می کند و یک پنجره جنوبی یا شرقی باعث می شود تا ارکیده پروانه شما را فریب دهد.

مراقبت ار ارکیده شاپرکی

رشد و مراقبت های ارکیده پروانه ای :

به دلیل سهولت در تولید و در دسترس بودن گیاهان شکوفه در طول سال ، رایج ترین ارکیده است. ارکیده های شاپرکی به راحتی در خانه پرورش داده می شوند و مدت طولانی در شکوفه می مانند. یک نوع  بالغ در بیشتر سال با گل های تزئینی شاد و پر از شکوفه های خوب شکوفه می شود. از سفید خالص گرفته تا خرچنگ های خال خال غیر معمول ، مطمئناً ارکیده شاپرکی لطفا برخلاف بسیاری از ارکیده های دیگر ، ارکیده شاپرکی می تواند در هر زمان تغییر مکان داده شود ، اگرچه معمولاً بهتر است هنگام عدم شکوفه چنین کاری انجام شود.

شرایط رشد ارکیده های پروانه ای شامل نور پنجره و رطوبت مداوم است. ارکیده ها ها به خوبی گیاهان خانگی را انجام می دهند و در یک پنجره نسبتاً روشن رشد و شکوفا می شوند. هر ساله یک ارکیده شاپرکی یک یا دو برگ جدید رشد می کند. پس از اتمام مرحله رشد ، معمولاً در پاییز ، یک سنبله شکوفه از ساقه در زیر برگ دوم یا سوم از بالا ظاهر می شود. گاهی اوقات ما باید به یک ارکیده شاپرکی که در خانه ای گرم رشد می کند ، کمک کنیم تا متوجه شود که در پاییز سقوط کرده است و به آن اجازه می دهیم برای چند شب دمای پایین (15) را تجربه کند تا یک سنبله شکوفه ایجاد کند.  ارکیده شاپرکی در اواخر زمستان تا بهار شکوفه می گیرند.

در اواخر بهار  ارکیده های شاپرکی در مجموعه ما سرانجام شکوفه های خود را از دست می دهند ، برخی از آنها مدتی طولانی در شکوفه می مانند. زمان ایده آل برای بازگرداندن ارکیده ها زمانی است که آنها از شکوفه بیرون می روند .پس از پایان شکوفه گل ، گل ارکیده روی رشد ریشه ها و برگ های جدید تمرکز خواهد کرد تا بتواند برای خوشه های جدید گل تمرکز کند.

ایجاد شیوه های مناسب برای آبیاری می تواند در ابتدا برای یک مالک جدید ارکیده کمی مشکل باشد. هر محیط در حال رشد بی نظیر است ، یک ایوان آفتاب در فلوریدا نیاز به آبیاری متفاوت از ویندوز در نیویورک دارد. این نوع ارکیده دوست دارد بطور کلی مرطوب بماند اما خیس نشود و باید همیشه در گلدان با زهکشی مناسب نگهداری شود. کیت استارت ارکیده ما ملزومات لازم برای رشد یک ارکیده سالم و شاد را فراهم می کند.

در اینجا نیازهای اصلی مراقبت برای مراقبت از ارکیده ذکر شده است:

مراقبت از ارکیده شاپرکی  ** یک پنجره نسبتاً روشن یا یک نقطه مشابه برای رشد در آن.
** آبیاری هنگام شروع خشک شدن ، معمولاً هر 7 تا 10 روز انجام می شود.
** کوددهی با کود ساخته شده برای ارکیده ها.
* * تکرار مجدد هنگام شکوفه با ترکیب ارکیده تازه.

مراقبت ار ارکیده شاپرکی

 

از افتادن (اغلب ناگهانی) شکوفه های ارکیده شاپرکی که بهار به تابستان تبدیل می شود ، ناراحت نشوید. این زمان سال است که ما انتظار داریم ارکیده شاپرکی شکوفه های خود را رها کند و فصل رشد آنها را آغاز کند. ما انتظار داریم که وقتی متوجه سرمازدگی در اوایل پاییز و شکوفه در زمستان یا بهار می شوند ، دوباره سنبله بزنند.

از آنجا که ارکیده های پروانه ای برای درصد زیادی از سال در شکوفه ها باقی می مانند ، بهتر است فرصتی را برای تغییر مکان آنها درست پس از پایان شکوفه ها به دست آورید. ارکیده شاپرکی ، به ویژه جوانترها ، معمولاً در انتقال مجدد رشد می کنند. مخلوط ارکیده تازه برای رشد تازه جدید ضروری است.

رشد یک ارکیده قوی که دوباره شکوفا شود ، نیاز به رشد یک سیستم ریشه ای قوی دارد. ممکن است برگهای یک ارکیده زیبا به نظر برسد اما اگر سیستم ریشه ای محکمی نداشته باشد ، به آسانی مجدداً رشد نمی کند و شکوفا می شود. از آنجا که ارکیده شاپرکی اپی فیت (گیاهان هوا) است ، آنها ترجیح می دهند که در یک جنگل به یک درخت در جنگل آویزان شوند تا در یک گلدان. هنگام گلدان بسیار مهم است که ریشه های ارکیده قادر به تنفس باشند. این امر باعث می شود انتخاب یک ارکیده با کیفیت عالی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد. از مخلوط های ارکیده عمومی که در فروشگاه های سخت افزاری فروخته می شوند ، فریب نخورید. وقتی صحبت از ارکیده مخلوط می شود ، کیفیت و طراوت واقعا اهمیت دارد. هنگامی که خودتان می بینید تفاوت ترکیبی تازه از بالاترین کیفیت مواد در مقایسه با مارک های فروشگاه وجود دارد ، دیگر نمی خواهید دوباره به آن مخلوط های فرومایه برگردید.

شکوفه

زمستان-بهار ، می تواند در تمام طول سال شکوفا شود

آب مورد نیاز

دوست دارد مرطوب باشد ، مبهم نیست

نور مورد نیاز

نور کم

الزامات دما

رشد گرم ، حداقل دما 12درجه بیشینه دما 28

 

عادت رشد

تک قطبی ، 1-3 برگ جدید در سال رشد می کند. سنبله های شکوفه از پایه ، گره برگ 2 ‘از بالا ، معمولاً در اوایل پاییز پدیدار می شوند.

نگهداری از گیاه بگونیا رکس گل خانگی بسیار زیبا و متنوع در رنگ
ارسال شده در تاریخ 30 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 766
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.