نگهداری از گیاه بگونیا رکس گل خانگی بسیار زیبا و متنوع در رنگ

نگهداری از گیاه بگونیا رکس و شرایط مناسب رشد این گل

نگهداری از گیاه بگونیا رکس رنگ‌های دیدنی رکس بگونیا ممکن است روشی را که شما درباره گیاهان خانگی و گلخانه ای فکر می‌کنید تغییر دهد . چرخش صورتی غیر عادی با بنفش تیره و سبز تیره بر روی شاخ و برگ‌هایی که گاهی اوقات بیشتر شبیه پنجره‌های شیشه‌ای پر لک از برگ‌ها به نظر می‌رسند ، مخلوط می‌شوند . چین دار ، پرمو ، و برگ های نرمدار و لپ دار ، مثل خامه های روی کیک هستند . رکس بگونیا مثل رعایت اعتدال در همه چیز ، نور ، آب و کود ، آن‌ها را برای زندگی کردن کامل می‌کرد .

نگهداری از گیاه بگونیا رکس

مراقبت از گل رکس بگونیا

رکس بگونیا ( begonia rex ) گیاهان گرمسیری هستند که به خاطر رنگی بودن الگو و برگ‌های به شکل خیره کننده مشهور هستند . اگرچه آن‌ها در یک باغ سایه‌دار در خانه هستند , اما به عنوان گیاه خانگی نیز مشهور هستند . بسیاری از مردم انواع مختلفی را جمع‌آوری و نمایش می‌دهند . اکثر رکس بگونیا که امروز فروخته می‌شوند , هیبرید نامیده می‌شوند, اگرچه آن‌ها همیشه برچسب نخورده اند .
رکس بگونیا برای داشتن علایم غیر معمول ، اشکال برگ و رنگ‌ها طراحی شده‌اند . برگ‌ها بر روی ساقه برگ کوتاه از زیر زمین زیر زمینی رشد می‌کنند . یال‌ها و قسمت های زیرین با موهای قرمز کوتاه پوشیده شده‌اند .
برگ‌ها : بدون قرینه ، برگ‌ها معمولا ً ۴ تا ۹ اینچ طول دارند و متنوع در رنگ‌های سبز ، قرمز ، صورتی ، ارغوانی ، نقره‌ای و قهوه‌ای هستند .
گل‌ها : گل‌ها معمولا ً صورتی هستند ، اما کوچک و تصادفی هستند . معمولا ً توصیه می‌شود که گل‌ها را ببرید و به انرژی گل  اجازه دهید تا برگ‌ها را رشد دهد . ساقه‌های گل معمولا ً برای اجازه دادن به انرژی گل بر روی برگ‌های در حال رشد ، حذف می‌شوند .

 

نگهداری از گیاه بگونیا رکس
چگونه رکس بگونیا را بکاریم :

گل‌های بگونیا می‌توانند به میزان کافی آب ، غذا و رطوبت را مورد مطالبه قرار دهند . گیاهان متفاوت خواهند بود و تنها راه دانستن آن چیزی است که کارخانه شما می‌خواهد آن را تماشا کند ، زمانی که با محیط جدید خود سازگار شده‌است . اگر it’s رونق پیدا کند، به آنچه انجام می‌دهید ادامه دهید . اگر پایین یا لاغر است ، نور و آب را تنظیم کنید . در نهایت ، تعادل درست را خواهید دید .
دقت کنید که تخت‌خواب و یا ظروف باغ تان با الزامات رکس بگونیا مطابقت داشته باشد . متناوبا ، اگر ناحیه شما بیش از حد سرد است ، رشد شما را به عنوان یک گل خونگی یا در یک کانتینر باز در فضای باز در نظر بگیرید که می‌تواند در هوای سرد به داخل خانه آورده شود .
نور

در نگهداری از گیاه بگونیا رکس آفتاب کامل تا سایه جزئی . از نور مستقیم خورشید پرهیز کنید . آن‌ها به کمی نور برای حفظ رنگ خود نیاز دارند ، اما نور روشن و غیر مستقیم بهترین است .
خاک
رکس بگونیا نور ، خاک غنی را ترجیح می‌دهد . هنگامی که کاشت مستقیم در زمین ، یک مکان مرطوب و خوب آبکشی شده، مطلوب است و مالچ ریشه‌ها را در سایه نگه می‌دارد . در ظروف سفالی، مطمئن شوید که حفره‌های زه‌کشی را تامین خواهید کرد . مخلوط کردن گلدان بر پایه زغال‌سنگ برای ظروف ایده‌آل است .
آب
رکس باید آبیاری شود وقتی که خاک یا گلدان خشک شود ، اما صبر نکنید تا گیاه پژمرده شود . شما می‌توانید در طول دوره خواب خود در زمستان آب را کاهش دهید و تنها زمانی که گلدان خشک می‌شود آبیاری بکنید . رطوبت برای حفظگل بگونیا ی شما  حیاتی است ، با این حال ، اسپری کردن برگ‌ها می‌تواند منجر به شناسایی آن‌ها شود . بهتر است گیاهان خود را دسته‌بندی کنید تا آن‌ها بتوانند محیط مرطوب خود را ایجاد کنند و یا از یک سینی سنگریزه استفاده کنند .

دما و رطوبت و نگهداری از گیاه بگونیا رکس

بگونیا رکس به تغییرات دما و دماهای زیر در حدود ۶۰ درجه فارنهایت ( ۱۶ سانتی گراد ) حساس است . شما می‌توانید آن‌ها را شاد نگه دارید و یا آن‌ها را در طول زمستان به خواب راکد نگه دارید ، همانطور که با لامپ‌های نرم دیگر خواهید دید . این گیاهان به رطوبت بالایی نیاز دارند ( بیش از ۵۰ درصد ) که به این معنی است که نگهداری از گل‌های بگونیا در خانه در طول زمستان دشوار است .
کود
شما می‌توانید هر ماه گیاه گلدانی خود را با هر غذای گیاه خانگی خوب تغذیه کنید . غذای بسیار زیادی برای یک گیاه پژمرده خواهد بود ، پس توجه خود را بکنید و تغذیه را تنظیم کنید تا برای تنوع شما مناسب باشد. با این حال ، این تیم باید تعادل خود را از دست بدهد و شما فقط باید شرایط مناسب و تعادل برای گیاه خود را پیدا کنید . در طول زمستان غذا نخورید .

 

نگهداری از گیاه بگونیا رکس
انواع پیشنهادی

بسیاری از گونه‌های هیبریدی زیبا هستند , اما برچسب دار یا برچسب دار نیستند , بنابراین مطمئن شوید که سوالاتی بپرسید تا دقیقا ً بدانید چه چیزی را می‌خرید .
گیلاس‌ها و شکلات بوستون : خال‌های قرمز و نقره‌ای روی برگ‌های تیره ظاهر می‌شوند .
مایکل رکس هام : نشانه‌های پیچ‌وتاب دار و نحوه ایجاد دایره برگ‌ها باعث می‌شود که هر برگ شبیه حلزون باشد .
آتش‌بازی رکس هام : برگ‌های نقره‌ای به شکل بال با بنفش حک شده‌اند .
کویین رکس اسنو : برگ‌های نقره‌ای مقاومت به بیماری خوبی دارند .
پیشنهادها طراحی
برای اینکه واقعا ً ویژگی‌های منحصر به فرد رکس را بازی کنیم , آن‌ها را با گیاهان سبز محکم با بافت‌ها یا اشکال مختلف جفت کنید . آن‌ها در باغ‌های گرمسیری سایه‌دار عالی به نظر می‌رسند , اما مشهورترین راه برای نشان دادن گل‌های بگونیا , جمع‌آوری و گروه‌بندی آن‌ها با یکدیگر است .

نگهداری از گیاه بگونیا رکس
آفات و مشکلات
لکه برگی باکتریایی , کپک و انگورک در صورتی رخ می‌دهند که برگ‌ها مرطوب بمانند . پوسیدگی ریشه می‌تواند مشکل در مناطق مرطوب باشد . برای جلوگیری از این مسائل , مطمئن باشید گل‌های بگونیا در خاک خوب آبکشی شده و آن‌ها را به مقدار کم آبیاری می‌کنند . اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که مستعد سیل است , گل‌های بگونیا را در گلدان رشد دهید به شما این امکان را می‌دهد که آن‌ها را زیر آب باران قرار دهید .
شته‌ها , شته‌ها و کرم‌ها نیز می‌توانند مشکل شوند . در اغلب موارد , شکل اسپری آفت‌کش از مساله مراقبت می‌کند . حلزون و حلزون را با قرار دادن طعمه کرم در نزدیکی گیاهان خود کنترل کنید .

پرورش کاج مطبق نگهداری درخت کاج جزیره نورفولک
ارسال شده در تاریخ 28 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,277
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.