پرورش و نگهداری گیاهان آلوئه ورا با خواص بسیار زیاد و دارویی

پرورش و نگهداری گیاهان آلوئه ورا در منزل

پرورش و نگهداری گیاهان آلوئه ورا گیاه آلوئه ورا یک آبدار زیبا و جذاب است که برای یک همراه داخلی بزرگ تولید می‌شود . گیاهان آلوئه ورا نیز مفید هستند چون عصاره برگ‌های آن‌ها می‌تواند برای تسکین درد از خراشیده و سوختگی‌های ناشی از مصرف موضعی استفاده شود . در اینجا به پرورش و مراقبت از گیاهان آلوئه ورا در منزل شما می‌پردازیم .
آلوئه ورا یک گونه گیاه آبدار از جنس آلوئه ورا است . این گیاه با برگ‌های ضخیم , متمایل به سبز و گوشتی همراه است که از ساقه اصلی گیاه خارج می‌شود . حاشیه برگ با دندانه‌ای کوچک دندانه‌دار است .
پیش از خریدن یک آلوئه ورا , توجه داشته باشید که شما به مکانی نیاز دارید که نور خورشید روشن , غیر مستقیم ( یا نور خورشید مصنوعی ) را عرضه می‌کند . با این حال , گیاه به نور مستقیم خورشید توجهی نمی‌کند , چرا که این گیاه باعث خشک شدن گیاه می‌شود و برگ‌ها را زرد می‌کند .

پرورش و نگهداری گیاهان آلوئه ورا

چگونه به گیاهان آلوئه ورا مراقبت کنیم؟

گیاه آلوئه ورا را در یک گلدان نزدیک پنجره آشپزخانه برای استفاده دوره‌ای نگه دارید اما از اینکه اشعه خورشید مستقیما ً به آن برخورد کنید خودداری کنید .
توجه : ژل آلوئه ورا می‌تواند به صورت موضعی استفاده شود , اما نباید توسط افراد یا حیوانات خانگی بلعیده شود . این بیماری می‌تواند باعث ایجاد علایم ناخوشایندی چون تهوع و استفراغ شود و حتی ممکن است در مقادیر بیشتر سمی باشد .

قبل از کاشت
انتخاب نوع صحیح کار مهم است . یک ظرف ساخته‌شده از خاک – کوتا یا ماده متخلخل مشابه توصیه می‌شود , زیرا به خاک اجازه می‌دهد تا به طور کامل بین خاک رس خشک شود و به اندازه کافی سنگین باشد تا گیاه را از بالا نگه دارد . همچنین می‌توان از یک گلدان پلاستیکی یا شیشه‌ای استفاده کرد . پرورش و نگهداری گیاهان آلوئه ورا
هنگام انتخاب یک کانتینر اطمینان حاصل کنید که یکی از آن‌ها حداقل یک سوراخ در کف دارد . این کلید است , زیرا سوراخ اجازه خروج آب اضافی را می‌دهد .
ظرفی را انتخاب کنید که به بزرگی آن باشد . اگر گیاه آلوئه ورا یک ساقه دارد , یک ظرف را انتخاب کنید که برای شما کافی است تا کل ساقه زیر خاک را بکارید .
گیاهان آلوئه ورا به گیاهان ابدار و شیره داری هستند , بنابراین از مخلوط گلدان با زه‌کشی خوب استفاده کنید , مانند آن‌هایی که برای کاکتوس و گیاهان کاکتوس ساخته شده‌اند . از خاک استفاده نکنید . مخلوط خوب باید شامل پرلیت , سنگ گدازه , ماسه درشت و یا هر سه باشد . گیاهان آلوئه ورا پرطاقت هستند اما فقدان زه‌کشی مناسب می‌تواند موجب پوسیدگی و پژمردگی شود که به راحتی شایع‌ترین علت مرگ این گیاه است .
یک لایه از سنگریزه , گلوله‌های رسی , یا هر نوع دیگری از مواد ” زه‌کشی ” در ته دیگ لازم نیست . این تنها فضایی است که ریشه‌ها نمی‌توانند از آن استفاده کنند . یک گودال زه‌کشی کافی است !

چگونه گیاه آلوئه ورا را بکاریم ؟

اگر گیاه آلوئه ورا بزرگ شده‌است , خیلی بزرگ شده‌است , و یا فقط به یک ارتقا نیاز دارد , زمان آن است که آن را اصلاح کنید . در اینجا
گلدان خود را آماده کنید . پس از دادن یک قابلمه جدید یا تمیز کردن سریع ( یا یک بوته کرم خوب , در صورت استفاده از آن ) و اجازه دهید به طور کامل خشک شود , قسمت کوچکی از صفحه را روی گودال زه‌کشی قرار دهید ; این می‌تواند خاک را از پایین رفتن پایین نگه دارد و به آب اجازه تخلیه درست می‌دهد . یک تکه پارچه کاغذ یا یک روزنامه می‌تواند در یک تنگنا نیز کار کند , هر چند این کار در طول زمان قطع خواهد شد .
گیاه خود را آماده کنید . گیاه آلوئه ورا را از قابلمه فعلی حذف کنید و هر گونه خاک اضافی را از ریشه بردارید و مراقب باشید که به ریشه‌ها آسیب نرسانید .

اگر گیاه شما یک ساقه بلند و بلند دارد که در گلدان جای نمی‌گیرد ، ممکن است ساقه را تا حدی اصلاح کنید . دقت کنید که این کار ریسک دار است و می‌تواند گیاه را بکشد . برای اصلاح ساقه : بخشی از ساقه را ببرید و تا جایی که ممکن است روی گیاه باقی بگذارید . سپس گیاه لخت را بردارید و آن را در یک ناحیه گرم قرار دهید که نور غیر مستقیم دارد . پس از چند روز ، یک فرد بی‌عاطفه در طول این زخم شکل خواهد گرفت . در این نقطه با the که در زیر نشان‌داده شده‌است ادامه دهید .

گیاه خود را بکارید . گلدان را در حدود یک سوم مسیر با مخلوط کردن گلدان خوب پر کنید ، سپس گیاه خود را در خاک قرار دهید . به پر کردن خاک اطراف گیاه ادامه دهید و به خاطر داشته باشید که شما باید حداقل سه چهارم اینچ از فاصله بین نوک خاک و لبه کوزه را ترک کنید . برگ‌های زیرین گیاه آلوئه ورا هم باید در بالای خاک قرار داشته باشند . پس از کاشت آب بدهید.

به گیاه خود توجه نکنید ( به طور موقت ) . بعد از این که آلوئه ورا را در گلدان جدید خود قرار دادید ، حداقل یک هفته آن را آب ندهید . این کار احتمال ایجاد پوسیدگی را کاهش می‌دهد و زمان گیاه را برای بیرون آوردن ریشه‌های جدید می‌دهد . تا زمانی که به نظر می‌رسد که گیاه ریشه‌دار و خوشحال باشد ، آن را در مکانی گرم نگه دارید که نور روشن اما غیر مستقیم را دریافت می‌کند .

چگونه از گیاه آلوئه ورا مراقبت کنیم؟

در نور خورشید روشن ، غیر مستقیم و یا نور مصنوعی قرار دهید . یک پنجره غربی یا جنوبی ایده‌آل است . آلوئه ورا در نور کم نگهداری می‌شود و اغلب رشد می‌کند .
آلوئه ورا در دماهای بین ۵۵ تا ۸۰ درجه فارنهایت ( ۱۳ و ۲۷ درجه سانتی گراد ) بهترین کار را انجام می‌دهد . دمای بیشتر خانه‌ها و آپارتمان ایده‌آل است .
از ماه می تا سپتامبر ، شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی گیاه خود را بیرون از خانه بیاورید ، اما اگر شب سرد است آن را به داخل خانه برگردانید .
آلوئه ورا به طور عمیق گیاهان آلوئه ورا را آبیاری می‌کند اما به ندرت . برای جلوگیری از پوسیدگی ، به خاک اجازه دهید تا حداقل ۱ تا ۲ اینچ عمیق خشک شود . نگذارید توی آب بنشیند .
آب در هر ۳ هفته و حتی بیشتر در طول زمستان کم است . قبل از آبیاری ، از انگشت خود برای آزمایش خشکی استفاده کنید . اگر مخلوط گلدان مرطوب بماند ، ریشه‌ها شروع به پوسیدگی تر می‌کنند .

پرورش و نگهداری گیاهان آلوئه ورا

به آلوئه ورا یک دوره نهفتگی مناسب در پاییز و زمستان بدهید . آلوئه ورا در اواخر زمستان یا اوایل بهار شکوفه می‌دهد ، بنابراین به آن‌ها یک دوره استراحت می‌دهد که شامل آبیاری کم‌تر و دمای خنک‌تر است و ممکن است آن‌ها را به گل تبدیل کند .
اگر باز هم گل نکند تعجب نکنید . با وجود بهترین تلاش‌ها ، شرایط داخلی برای اکثر افراد ایده‌آل نیست ، پس اگر شما به سادگی از شکوفه دادن خودداری کنید تعجب نکنید ! پرورش و نگهداری گیاهان آلوئه ورا

ژل آلوئه ورا :
برای استفاده از خواص آرامش‌بخش گیاه آلوئه ورا یک برگ کامل از گیاه را بردارید و آن را از طول جدا کنید . ژل را از برگ فشار دهید و آن را به سوزش خود بمالید و یا آن را روی پوست بمالید . بیشتر در مورد خواص درمانی آلوئه ورا یاد بگیرید .
ژل را نخورید چون می‌تواند موجب تهوع و دیگر علایم ناخوشایند شود.
ژل آلوئه ورا :
یکی از معروف‌ترین مصارف آلوئه ورا این است که پوست آفتاب‌سوخته را تسکین دهد و همچنین می‌تواند برای زخم‌های سرد استفاده شود .

پرورش گل گندمی یا گیاهان عنکبوت و مراقبت از آنها
ارسال شده در تاریخ 8 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 497
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.