نگهداری از گل شمعدانی گیاه آپارتمانی و دوست داشتنی

نگهداری از گل شمعدانی گیاهی مقاوم با نگهداری آسان

نگهداری از گل شمعدانی مورد علاقه باغبان است . به راحتی رشد می‌کنند , رنگی هستند و بوی خوبی می‌دهند . می توانید شمعدانی را در منزل و باغ خود پرورش دهید !

گیاهان شمعدانی  نیز معمولا ً در باغ‌ها به کار می‌روند , اما معمولا ً به گیاهان شمعدانی مقاوم یا حساس اشاره می‌شوند .

اگرچه ممکن است آن‌ها در فضای باز در طول بخش گرم‌تر سال نگهداری شوند , شمعدانی اغلب در داخل خانه نگه داری می‌شود . متناوبا , اگر نور کافی فراهم شود , تمام سال می‌توانند در داخل خانه شکوفه دهند .

شمعدانی معمولی یکی از گونه های شمعدانی است که برای همه آشنا است این گل دوست داشتنی در رنگهای مختلف پرورش داده می شود و با توجه به نگهداری آسان آن طرفداران زیادی دارد.

کاشتن و مراقبت از گل شمعدانی

هنگام خرید شمعدانی , توجه نزدیکی به رنگ و اندازه داشته باشید. برگ‌های سالم , تغییر رنگ در یا زیر آن‌ها ندارند و ساقه‌ها محکم خواهند بود , و نه تکه‌پاره . از هر گونه گیاهی با علائم آشکار آفات اجتناب کنید .
گیاهان را در گلدان‌هایی با سوراخ‌های زه‌کشی قرار دهید تا از پوسیدگی ریشه جلوگیری کنند .
استفاده از مخلوط گلدان با زه‌کشی خوب ( نه سنگین و رسی ) هنگام کاشت در ظروف . شمعدانی دوست ندارد در خاک خیس و خیس بنشیند .
برای حداکثر شکوفایی , گیاهان را در منطقه‌ای قرار دهید که در آن دو ساعت نور خورشید خواهند داشت .

نگهداری از گل شمعدانی

اجازه دهید خاک تا حدودی بین تبخیر و سپس به طور کامل خشک شود .
در طول زمستان آب کم‌تر است , اما اجازه نمی‌دهند ریشه‌ها به طور کامل خشک شوند . در طول ماه‌های زمستان که آن‌ها از آب کمتری استفاده می‌کنند و زیاد رشد نمی‌کنند , شمعدانی بهتر است . زیر نظر بگیرید .
برای تشویق شکوفه دادن گل‌ها را صرف کنید .
برای تبلیغ و جلوگیری از آن , ساقه را نیشگون بگیرید.
در طول ماه‌ها فعال , هر هفته یکبار بارور می‌شوند . از کود محلول در آب استفاده کنید . در زمستان بارور نمی‌شوم .
شمعدانی است که در طول بهار مورد نیاز است تا تازه شود . نگهداری از گل شمعدانی

گل شمعدانی با نام علمی Pelargonium spp بومی آفریقا جنوبی می باشد. این گل زیبا که در کشور محبوبیت زیادی دارد دارای گونه های زیادی می باشد. گیاه شمعدانی سرده ی گیاهان گلدار است و از گیاهان چند ساله ی علفی می باشد که ساقه ی آن کمی محکم است؛ اما دارای مقاومت کمی می باشد و شکنندگی زیادی دارند. برگ های این گیاه به صورت منفرد و تکی هستند که دارای بریدگی های بسیار می باشند و برگ های آن پنجه ای و دارای کرک های اسانس دار و غده ای می باشند. گلبرگ های جلویی از دیگر گلبرگ ها رشد بیشتری دارند. این گل دارای چهار گونه زیر می باشد.1- شمعدانی معمولی، 2- شمعدانی اژدر 3- شمعدانی پیچ روسی 4- شمعدانی عطری

شمعدانی عطری

شمعدانی که تابستان را در فضای باز سپری می‌کنند , می‌توانند به صورت خودکار نگهداری شوند . در آب و هوای شمالی , خورشید در اواخر زمستان به اندازه کافی قوی نیست تا جوانه برخی گونه‌ها را تحریک کند .
قبل از اولین یخ‌بندان ( فصل یخ‌بندان محلی خود را پیدا کنید ) , گیاهان را بلند کنید و با استفاده از یک چاقوی تیز و تمیز , ساقه را به شکل خوش ترکیبش درست کنید تا چند اینچ طول بکشد. آن‌ها نباید از توده‌های عظیم برگ‌هایی که در محیط نور خورشید پایین می‌آیند , حمایت کنند . چند ساقه را به عنوان قلمه در ریشه ذخیره کنید , یک راه آسان برای ضرب کردن گیاهان .
پیوند ” گیاه مادر ” تا کوچک‌ترین گلدان ممکن – به اندازه کافی برای تناسب ریشه‌ها – با استفاده از خاک گلدان منظم برای پر کردن .
گیاهان را به مدت یک هفته در سایه نگه دارید , سپس آن‌ها را در یک نقطه آفتابی قرار دهید ( آن‌ها به تمام خورشید نیاز دارند ) و آن‌ها را خنک نگه دارید .
در طول زمستان , شمعدانی با دمای شب ۲۵ / ۳۷ درجه فارنهایت ( 37 درجه سانتی‌گراد تا ۳۷ درجه سانتی‌گراد ) به بهترین نحو رشد می‌کند , اما در صورتی زنده خواهد ماند که تا دمای ۳۷ درجه فارنهایت ( 37 درجه سانتی‌گراد ) و / یا افزایش بیش از ۹۰ درجه فارنهایت ( صفر درجه سانتی‌گراد ) باقی بمانند .
وقتی رشد جدیدی ظاهر می‌شود , تمام برگه‌ای قدیمی را ببرید .
تنها چیزی که سخت‌تر از آن است که رشد تازه ظاهر شود . و در اینجا به کمک آن
فقط زمانی که برگ‌ها نشانه‌های افول را نشان می‌دهند و فقط مقادیر کمی را تامین می‌کنند . گیاهان را بارور یا تغذیه نکنید . مهم است که این گیاهان استراحت کنند .
اگر می‌خواهید در روز یادبود شکوفه دهید , آن‌ها را در ماه فوریه بگیرید . زمانی که هوا گرم می‌شود و همه خطر یخ‌بندان فروکش کرده‌است , گیاهان را در فضای باز بردارید و آن‌ها را به رختخواب یا گلدان پیوند دهید .

مشکلات معمول می‌توانند نور کم و یا بیش از حد آب باشند . برگ‌ها زرد خواهند شد به این دلیل که خیلی کم آبیاری می‌کنید . در این مورد , سعی کنید حتی آبیاری را بیرون بریزید و به یک مکان روشن‌تر منتقل کنید .

چگونگی برش ساقه ریشه
اغلب گیاهان شمعدانی به آسانی از قلمه‌های ساقه در خاک , ماسه درشت , آب , پرلیت و سایر مواد ریشه ریشه به دست می‌آیند .
با استفاده از یک چاقوی تیز و تیز , یک برش اریب در زیر نوک ساقه ایجاد کنید . برش در زیر یک‌گره . هر غنچه را بردارید , فقط دو یا سه برگ , و ساقه دمی در پایه ساقه‌های برگ .
برش ساقه در روزنامه را بچرخانید و یا آن را به مدت ۴ ساعت در سایه قرار دهید تا پایان برش مهر و پوسیدگی نباشد .
ساقه را به گلدان کشت ریشه مرطوب هل دهید و آن را در یک مکان گرم و سایه‌دار برای چند روز نگه دارید . بعد از آن , خورشید غیر مستقیم را قطع کنید . محیط را مرطوب کنید .
انواع توصیه
شمعدانی عطری معمولی یا موضعی در کانتینرهای ( همانند فضای باز ) رشد می‌کند .
شمعدانی معطر ( شمعدانی عطری ) بسیار مورد توجه قرار گرفته‌است .
هوش و دانایی
برای برش‌های کوچک , از برگ‌های شمعدانی خردشده برای جلوگیری از خونریزی استفاده کنید .
در زبان گل‌ها , گل شمعدانی به معنای حماقت است . در اینجا معانی بیشتری پیدا کنید .
گفته می‌شود شمعدانی برای سوسک‌های ژاپنی سمی است , بنابراین لازم نیست نگران آن آفت‌های آسیب‌رسان باشید .

نگهداری از گل کالانکوئه گیاهی گلدار و زیبا و خانگی
ارسال شده در تاریخ 16 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 918
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.