پرورش گل زبان مادر شوهر یا شمشیری در منزل و معروف به سانسویریا

پرورش گل زبان مادر شوهر یا گل شمشیری  در آپارتمان

پرورش گل زبان مادر شوهر جز, گیاهان مار که به زبان مادر زن و مادر شوهر  و گل شمشیری معروف هستند یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای مراقبت از خود هستند . این گیاه آبدار برای مبتدیان بسیار بخشنده و کامل است . در اینجا به مراقبت یک گیاه ماری در منزل خود می پردازیم  !
دمای زیاد آب و یخ‌بندان دوتا از معدود چیزهایی هستند که واقعا ً می‌توانند بر روی این گیاه تاثیر بگذارند . خاک مرطوب باعث پوسیدگی ریشه می‌شود . در مناطق جنوبی ایالات‌متحده , می ‌توان آن را در فضای باز کشت کرد ,

پرورش گل زبان مادر شوهر

پرورش , رشد و مراقبت از گل شمشیری

چگونه گیاهان مار را بکاریم :
یک گلدان با یک سوراخ زه‌کشی در پایین انتخاب کنید . ظروف سفالی به خوبی برای گیاهان ماری کار می‌کنند , زیرا به خاک اجازه می‌دهند که راحت‌تر از گلدان‌های پلاستیکی خشک شود .
از مخلوط گلدان استفاده کنید . ترکیب گلدان که برای ” کاکتوس و گیاه ” طراحی شده‌است , ایده‌آل است , زیرا مقاومت بیشتری در برابر شدن با آب دارد .
وقتی گیاهان مار , آن‌ها را خیلی عمیق دفن نمی‌کنند . گیاه باید به بزرگی آن در ظروف قبلی کاشته شود .
انتخاب یک مکان در خانه
گیاهان مار , نور روشن و غیر مستقیم را ترجیح می‌دهند و حتی می‌توانند نور مستقیم خورشید را تحمل کنند . با این حال , آن‌ها همچنین در گوشه‌های سایه و سایر قسمت‌های کم‌نور خانه به خوبی رشد می‌کنند.
گیاه را در یک نقطه گرم با دمای بالای ۳۵ درجه فارنهایت ( 45 درجه سانتی‌گراد ) نگه دارید . در زمستان از این پنجره محافظت کنید . پرورش گل زبان مادر شوهر

پرورش گل زبان مادر شوهر  و آبیاری گیاهان ماری:

یکی از رایج‌ترین مشکلات پیش روی گیاهان مار ( و سایر گیاهان ) است . این گیاهان به خوبی خاک خیس را تحمل نمی‌کنند . برای جلوگیری از این کار, روش‌های آبیاری زیر را دنبال کنید :
زیاد آب ندهید . خاک را بیشتر خشک کنید .
نکته : دانستن زمان رسیدن به آب , فقط به چگونگی نگاه کردن سطح خاک بستگی ندارد . در عوض , با دقت انگشت خود یا چند اینچ چوبی را به خاک بچسبانید . اگر رطوبت یا رطوبت خاک را حس می‌کنید , آبیاری کنید .
آب از پایین گلدان , در صورت امکان . این باعث می‌شود ریشه‌ها به سمت پایین و عمیق رشد کنند و به تثبیت برگ‌های ضخیم و بلند کمک کنند .
در طول زمستان , در حالی که گیاه به طور فعال رشد نمی‌کند , آب کم‌تر از بهار و تابستان است .
مراقبت از گیاهان مار یا گل شمشیری
برگ‌های بزرگ و پهن تمایل به جمع‌آوری گرد و غبار دارند و آن‌ها را با پارچه مرطوب به همان اندازه که مورد نیاز است خشک کنید .
در شرایط خوب , گیاهان مار پرورش دهندگان سریع هستند و ممکن است به هر سال تقسیم شوند .
در چشمه تقسیم و تقسیم می‌شوند. قسمتی شامل برگ‌ها و ریشه‌ها را ببرید و در گلدان با مخلوط گلدان تخلیه کنید .
اگر یک گیاه ماری بسته باشد ممکن است گاهی گل بزند . خوشه‌های گل سفید معطر و سبز در ارتفاعات بلند ظاهر می‌شوند .
آفات / بیماری‌ها
پوسیدگی ریشه‌ها یکی از شایع‌ترین بیماری‌های عفونی است.
اگر این اتفاق بیفتد , هر گونه برگ‌های پژمرده را بردارید و اجازه دهید گیاه بیش از حد معمول خشک شود . گیاهان ماری خاصیت ارتجاعی دارند و به طور معمول بازیافت می‌شوند . با این حال , اگر گیاه به مرگ ادامه دهد , آن را از گلدان بیرون بکشید , هر ریشه و برگ‌های پوسیده را دور بریزید و در خاک تازه بکارید .
انواع توصیه
گونه مار جعفری رایج‌ترین گونه‌های گیاهی است . برگ‌های سبز تیره با نوارهای افقی خاکستری مایل به سبز دارد .
برگ‌های طلایی رنگی در امتداد لبه زرد رنگ می‌شوند . فقط چند اینچ طول می‌کشد . این تنوع به نور روشن برای رشد خوب نیاز دارد .

پرورش گل زبان مادر شوهر
برگ‌های باریک و باریک , نوارهای افقی سفید دارند و تا حدود ۱۰ متر طول دارند .
هوش و دانایی
گیاهان مار , همراه با گیاهان عنکبوت و سوسن سفید , در تمیز کردن هوا , حذف سموم مانند فرمالدهید , بسیار موثر هستند . با این حال , مطالعات بیشتر برای تعیین میزان واقعی قابلیت‌های این گیاهان مورد نیاز است .

یک گونه از گیاه مار بومی آفریقا , یک الیاف گیاهی قوی تولید می‌کند و زمانی برای شکار کردن رشته‌ها به کار می‌رود . به همین دلیل آن را ” زه کمان ” نیز می‌نامند . ”

مراقبت از گل لی لی صلح به نام دیگر گیاه صلح یا اسپاتی فیلوم
ارسال شده در تاریخ 7 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,113
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.