مراقبت از گل هویا کارنوزا گلی زیبا معروف به گیاه مومی

مراقبت از گل هویا کارنوزا و شرایط نگهداری در منزل

مراقبت از گل هویا کارنوزا سطوح نور کمتری را تحمل می‌کنند , اما گلدهی بیشتر در شرایط نور زیاد است .

ساقه‌های کشیده گیاهان موم در سبدهای آویزان و یا همراه با توده‌های گیاهی جذاب هستند . گیاه واکس متحمل خشکی است و زندگی را برای جلوگیری از پوسیدگی ریشه ترجیح می‌دهد . برای حداکثر کردن حذف پنج فرار فرار از منزل چندین گیاه را کشت کنید .

به زمانی که کودک بودید فکر کنید . آیا یک گلخانه تولید مثل گل هویا  را به یاد می‌آورید که دور یک اتاق در خانه مادربزرگ شما پوشانده شده‌است ? او احتمالا ً به کارخانه به عنوان یک گیاه گل هویا  اشاره می‌کند ; من می‌دانم که مادربزرگم انجام داد . این گیاه گرمسیری شگرف در واقع یک سگ آبی نامیده می‌شود . برگ‌های گل هویا ضخیمی دارند و خوشه‌های کوچکی از گل‌های هویا کارنوزا شکل  ستاره ای دارند که در رنگ با عطر ظریفی هستند که بوی اتاق را شگفت‌انگیز می‌کند .

مراقبت از گل هویا کارنوزا
شکوفایی این گیاه کاملا ً هندسی است که یکی از دلایلی است که گیاه در نگاه اول مصنوعی به نظر می‌رسد . در حقیقت من به تازگی نام واقعی آن‌ها را یاد گرفته‌ام . آن‌ها زیبایی‌های نفس‌گیر اطراف بسیاری از خانه‌ها هستند . مراقبت از آن‌ها آسان است و آن‌ها یک لمس غریب به هر باغ خانه اضافه می‌کنند . در اینجا برخی از چیزهایی که در مورد این گیاه فوق‌العاده یاد گرفته‌ام .

چگونه گل هویا را کشت و نگهداری کنیم

هر یک از آن‌ها رنگ و شکل منحصر به فردی دارد . این زیبایی نه تنها در شکوفا شدن بلکه در شاخ و برگ نیز دیده می‌شود . گل هویا  گیاهان خانگی محبوبی هستند که اغلب در سال اول شکوفه می‌دهند , اما اگر گیاهان بسته باشند , این امکان وجود دارد که این روند طولانی‌تر شود . بیایید برخی از نیازهای خاص گیاهان را بررسی کنیم ; شروع به ریشه‌های گیاه و نوع خاک که برای کمک به رشد آن‌ها نیاز است .
نیاز خاک به خاک نیازمند خاک غنی , هوادهی و زه‌کشی است . من شخصا ً یک مخلوط خاک آلی ایجاد می‌کنم که واقعا ً به رشد و نمو کمک می‌کند . از خاک گلدان آلی , کمپوست , پوسته‌های کرم و پوست نازک صنوبر ساخته شده‌است . اگر گلدان خود را در یک گلدان قرار دهید , آن‌ها دوست دارند در بخش‌های نزدیک باشند , بنابراین انتقال به یک کارنده بزرگ‌تر ممکن است ضرر بیشتری نسبت به خوب انجام دهد .
کود مانند اغلب گیاهانی که ما در خانه‌هایمان داشته باشیم دوست دارد با کود تغذیه شود . از کود مایع برای تغذیه ماهی‌ها در طول فصل رشد استفاده بکنید . وقتی هوا سرد شد , مطمئن شوید که کود را قطع کنید . در واقع , این گیاهان نباید در طول زمستان تغذیه شوند زیرا به حالت نیمه خواب وارد می‌شوند .
آب – در طول بهار و تابستان , این گیاهان خواهان آب هستند و نیاز به کمی آب شدن دارند . آب را به طور کامل آبیاری بکنید و تا زمانی که گلدان که داخل آن کشت می‌شود , ظرفی است که به خوبی آبکشی شده باشد , پس نباید به مدت دو هفته دوباره آن را آب کنید . اگر خاک خشک باشد , گیاه دوباره آبیاری می‌شود . خاک هنوز مرطوب است , پس می‌توانید کمی صبر کنید تا آب بیشتری به گیاه بدهید . در طول ماه‌های زمستان می‌توانید آبیاری گیاه را قطع کنید . از آنجایی که در حالت نیمه خواب است , به احتمال زیاد ماهی یکبار آبیاری می‌شود .
نور خورشید نیاز به نور خورشید برای یک گیاه علفی مهم است , اما نور خورشید غیرمستقیم بهترین است . داشتن گیاه به طور مستقیم در پنجره باعث می‌شود برگ‌ها از گرمای مستقیم خورشید می‌سوزند . پنجره رو به بالا نور کاملی را برای یک کارخانه تولید کننده نور فراهم می‌کند , اما اگر گزینه نورپردازی موجود ندارید , نور فلورسنت این کار را نیز انجام خواهد داد . آن‌ها آفتاب صبحگاهی را ترجیح می‌دهند , اما اگر نور کافی نباشد , گیاه شکوفه نخواهد کرد .

 

دما – این گله‌ای زیبا گیاهان گرمسیری هستند ، بنابراین شما نمی‌خواهید آن‌ها را در دماهای بسیار سرد نگاه دارید . سعی کنید اتاقی را که در آن گیاهان شما در دمای حداقل ۵۰ درجه فارنهایت قرار دارند را حفظ کنید .
این گیاهان شاداب و شاداب نیاز به هرس شدن ندارند ، مگر اینکه به حالت بی‌نظم شدن تبدیل شوند . من متوجه‌شده‌ام که تنها ضعف که برای یک گیاه هویا لازم است ، رشد مرده را قطع کرده و اندازه گیاه را کنترل می‌کند . اگر گیاه بیش از حد طولانی شود ، برش را کاهش داده و برش را برای دادن به یک دوست منتشر می‌کند .

این گیاه به صورت تاک هستند که می‌توانند برای رشد در امتداد هر مسیری که انتخاب می‌کنید ، آموزش ببینند . آن‌ها می‌توانند از درختان بالا بروند و کشتزارها و دیواره‌ای خانه شما را آویزان کنند . من دیده‌ام که گل هویا تا حدود ۱۲ فوت رشد می‌کنند ، اما اگر آموزش‌دیده باشند و به درستی مراقبت کنند ، می‌توانند بلندتر از ۲۰ فوت رشد کنند . بهتر است که گیاه را در حالی که جوان است آموزش دهید ، اما آموزش یک گل هویا بالغ نیز یک احتمال است ، و این کار فقط برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیشتر طول خواهد کشید . ظروف معلق برای آویزان کردن هویا عالی هستند ، اما اگر می‌خواهید گیاه به سمت بالا رشد کند ، برخی از بامبو را در خاک کنار آن قرار دهید و گیاه را با طناب گره کنید .
تکثیر
بهترین راه برای انتشار یک گیاه هویا ایجاد یک برش است که حداقل ۱۰ سانتی متر طول دارد . برش باید دوتا شش برگ داشته باشد و باید در اوایل بهار سال از گیاه بالغ خارج شود . این کار به گیاه جدید اجازه می‌دهد تا در طول فصل رشد ریشه بگیرد که به زنده ماندن آن کمک می‌کند . شما می‌توانید برش آب را قرار دهید و صبر کنید تا ریشه‌ها شکل بگیرند و یا می‌توانید آن را به صورت مستقیم به خاک پیوند دهید .
مطمئن شوید که خاک مرطوب را تا زمانی که رشد جدید دیده شود مرطوب نگه دارید که به این معنی است که برش ریشه گرفته‌است . گیاه جدید را به یک گلدان کوچک تبدیل کنید ؛ این گیاه می‌تواند به مدت دو یا سه سال در اینجا زندگی کند تا یک پیوند لازم باشد .

مراقبت از گل هویا کارنوزا
مشکلات مشترک با تجربه گیاهان هویا

مورچه‌های مومی , کنه‌ها ، عنکبوت ، و مورچه‌ها همه می‌توانند به خاطر شهد شیرین بو به گیاه هویا  جذب شوند . این حشرات را می‌توان با جریان ملایمی از یک لوله اسپری کرد ، یا اگر ترجیح می‌دهید صابون یا اسپری خشک می‌تواند از آن‌ها مراقبت کند .
بدترین آفت که گیاه هویا را آزار می‌دهد ریشه گرهی درخت است . این آفت‌های کوچک به دنبال گیاهان در مناطقی هستند که درجه‌حرارت گرم سال دارند . مکان‌هایی که هیچ ترسی از یخ زدن ناگهانی در طول شب وجود ندارد . اگر افراد مبتلا به بیماری مبتلا شوند ، آن‌ها شروع به کاهش در سلامتی خواهند کرد . در بسیاری از موارد ، این می‌تواند مرگ گیاه باشد ، اما شما می‌توانید با گرفتن برش از بالای مورچه گیاه که تلاش می‌کند آن را تکثیر کند ، آن را ذخیره کنید .
گیاهان گل هویا  یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای مراقبت هستند . با آموزش مناسب و مراقبت می‌توانید یک تاک هویا پر زرق و برق دور آشپزخانه خود داشته باشید . آن‌ها گیاهان غیر بومی هستند ، اما با توجه و دانش ، شما می‌توانید یک گیاه استوایی در خانه خود داشته باشید .

مراقبت و پرورش گل بنجامین گل زیبا و موثر برای تمیزی هوا

 

 

ارسال شده در تاریخ 22 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 2,072
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.