راههای افزایش قد کودک بصورت طبیعی و عوامل موثر بر آن

راههای افزایش قد کودک بصورت طبیعی با تغذیه و مکمل‌ها

راههای افزایش قد کودک چیزی که می‌توانید و نمی‌توانید کنترل کنید .چندین عامل به قد کلی شما کمک می‌کنند . تصور می‌شود که عوامل ژنتیکی ۶۰ تا ۸۰ درصد از ارتفاع نهایی شما را تشکیل می‌دهند . عوامل محیطی خاص مانند تغذیه و ورزش معمولا ً درصد باقی مانده را حساب می‌کنند .
بین سنین ۱ تا بلوغ بیشتر مردم هر ساله حدود ۲ اینچ قد دارند . زمانی که بلوغ رخ می‌دهد ، ممکن است به میزان ۴ اینچ در سال رشد کنید . با این حال ، همه با سرعت متفاوتی رشد می‌کنند .
این جهش رشد به طور معمول در سنین نوجوانی آغاز می‌شود . پسران ممکن است این افزایش ناگهانی را تا پایان نوجوانی تجربه نکنند .

شما به طور کلی بعد از رسیدن به بلوغ ، بلندتر رشد می‌کنید . این به این معنی است که شما به عنوان یک بزرگ‌سال ، بعید است قد خود را افزایش دهید .
با این حال ، چیزهایی وجود دارند که شما می‌توانید در سراسر دوران بلوغ انجام دهید تا مطمئن شوید که پتانسیل رشد خود را به حداکثر برسانید . شما باید به این افراد به عنوان یک بزرگ‌سال برای ارتقا سلامت کلی و حفظ قد خود ادامه دهید .

راههای افزایش قد کودک بصورت طبیعی

** خوردن 14 عدد برنج صبح ناشتا
** خوردن هندوانه با زنجبیل صبحها
** سوپ با عصاره ی پای مرغ ظهرها
** خوردن فرنی با زعفران به‌عنوان دسر
** خوردن ماست با دارچین عصرها
** خوردن شیر با پودر سنجد شبها
** خوردن 10 عدد تخم شنبلیله
** خوردن 12 عدد تخم سیاهدانه شبها موقع خواب
** خوردن تخم بلدرچین با سالاد جوانه گندم صبحها
** سبزیجات: کلم بروکلی،گوجه، اسفناج، هویج، شاهی، لوبیا سبز
** میوه ها: توت سیاه، گیلاس
** آجیل: تخم کدو،پسته، گردو، فندق
** گوشت ها: گوشت گوساله، گوشت بوقلمون
** حبوبات: نخود،لپه قد را بلند میکند

راههای افزایش قد کودک

۱. یک رژیم متعادل بخورید.
در طول سال‌ها رشد ، مهم است که تمام مواد غذایی مورد نیاز بدن خود را دریافت کنید .
رژیم غذایی شما باید شامل موارد زیر باشد :
میوه‌های تازه
سبزیجات تازه
غلات کامل
پروتئین ها
لبنی
شما باید از غذاهایی استفاده کنید که حاوی :
شکر
چربی‌های ترانس
چربی‌های اشباع‌شده
اگر یک شرایط پزشکی اساسی ، یا سن بالاتر ، باعث کاهش ارتفاع شما با تاثیر بر چگالی استخوان شما و افزایش مصرف کلسیم می‌شود . اغلب توصیه می‌شود که زنان بالای ۵۰ سال و مردان بالای ۷۰ سال باید ۱۲۰۰ میلی‌گرم کلسیم در روز مصرف کنند .
ویتامین D نیز سلامت استخوان را ارتقا می‌دهد . منابع مشترک ویتامین D شامل ماهی تن ، شیر تقویت‌شده ، و زرده تخم‌مرغ است . اگر ویتامین D خود را در رژیم غذایی خود به اندازه کافی دریافت نکنید ، با پزشک خود درباره گرفتن یک مکمل برای برآورده کردن مبلغ پیشنهادی روزانه خود صحبت کنید .
بیشتر یاد بگیرید : رژیم غذایی متعادل
۲. از مکمل‌ها با احتیاط استفاده کنید
تنها چند مورد وجود دارد که در آن به مکمل‌ها ممکن است برای افزایش ارتفاع در کودکان و کاهش وزن در بزرگسالان مسن‌تر مناسب باشد .
برای مثال ، اگر یک بیماری دارید که بر تولید هورمون رشد انسانی شما تاثیر می‌گذارد ( HGH ) ، پزشک شما ممکن است یک مکمل حاوی HGH مصنوعی را توصیه کند .
علاوه بر این، بزرگسالان مسن‌تر ممکن است تمایل به مصرف ویتامین D یا کلسیم برای کاهش خطر پوکی استخوان داشته باشند.
در موارد دیگر ، شما باید از مکمل‌ها با وعده‌های خود در مورد ارتفاع اجتناب کنید . هنگامی که صفحات رشد شما با هم ترکیب می‌شوند ، هیچ شانسی وجود ندارد که شما بتوانید ارتفاع خود را بدون در نظر گرفتن آنچه که برچسب مکمل تبلیغ می‌کند ، افزایش دهید .
۳. مقدار صحیح خواب را بگیرید
گاهی اوقات بی‌خوابی بر روی خواب شما را در بلند مدت تحت‌تاثیر قرار نخواهد داد . اما اگر در دوران نوجوانی به طور مرتب کم‌تر از مقدار توصیه‌شده کار کنید ، ممکن است منجر به مشکلات شود .
این به این دلیل است که بدن شما HGH را در هنگام خواب آزاد می‌کند . تولید این هورمون و دیگران ممکن است پایین برود اگر به اندازه کافی چشم بسته نشده باشید . راههای افزایش قد کودک
پیشنهاد می‌شود که :
نوزادان تا ۳ ماهگی هر روز ۱۴ تا ۱۷ ساعت خواب داشته باشند
کودکان ۳ تا ۱۱ ماهگی ، ۱۲ تا ۱۷ ساعت وقت می‌گیرند
کودکان نوپا ۱ تا ۲ سال به ۱۱ تا ۱۴ ساعت می‌رسند
کودکان سنین ۳ تا ۵ سالگی ۱۰ تا ۱۳ ساعت وقت می‌گیرند
کودکان ۶ تا ۱۳ ساله به ۱۱ تا ۱۱ ساعت می‌رسند
نوجوانان ۱۴ تا ۱۷ ساله به ۱۰ تا ۱۰ ساعت می‌رسند
بزرگسالان ۱۸ تا ۶۴ ساله به مدت ۷ تا ۹ ساعت وقت می‌گیرند
افراد مسن‌تر در سنین ۶۵ سال و مسن‌تر ، هفت تا هشت ساعت
خوابیدن بیشتر ممکن است باعث افزایش تولید HGH شود، بنابراین پیش بروید و آن چرت قدرت را بردارید

۴. فعال باشید
ورزش منظم مزایای زیادی دارد . ماساژ ، ماهیچه‌های شما و استخوان‌ها را تقویت می‌کند و به شما کمک می‌کند یک وزن سالم داشته باشید و تولید HGH را افزایش دهید .
کودکان در مدرسه باید حداقل یک ساعت تمرین کنند . در این زمان ، آن‌ها باید بر روی موارد زیر تمرکز کنند :
ورزش‌های استقامتی ،
تمرینات انعطاف‌پذیری ، مانند یوگا
فعالیت‌های هوازی نظیر برچسب زدن ، طناب پریدن ،
ورزش کردن به عنوان یک فرد بالغ نیز فواید خود را دارد . علاوه بر کمک به حفظ سلامت کلی خود ، آن هم چنین می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان کمک کند . این شرط زمانی اتفاق می‌افتد که استخوان‌های شما ضعیف یا شکننده می‌شوند و منجر به از دست رفتن چگالی استخوان می‌شوند . این می‌تواند باعث کوچک شدن شما شود .”
برای کاهش ریسک خود ، پیاده‌روی کنید، تنیس بازی کنید، و یا یوگا را چندین بار در هفته تمرین کنید .
۵. ژست خوب را تمرین کنید
حالت بدنی ضعیف ممکن است باعث شود که شما در واقع کوتاه‌تر از آنچه که هستید به نظر برسید . و در طول زمان ، رها کردن می‌تواند بر ارتفاع واقعی شما تاثیر بگذارد .
پشت شما باید به طور طبیعی در سه قسمت خم شود . اگر به طور مرتب لم دهید و لم کنید ، این منحنی‌ها ممکن است تغییر کنند تا حالت جدید شما را جا به جا کنند . این می‌تواند باعث درد در گردن و پشت شما شود .
آگاه بودن از نحوه ایستادن ، نشستن ، و خواب یک کلید است . با دکتر خود در مورد این موضوع صحبت کنید که چطور می‌توانید در برنامه روزانه خود ، برنامه عالی را وارد کنید . بسته به نیازها ، یک میز ایستاده یا بالش کف حافظه ممکن است تمام چیزی باشد که برای اصلاح وضعیت بدنی لازم است .
همچنین می‌توانید تمرین‌هایی را تمرین کنید که برای بهبود وضعیت بدنی شما در طول زمان طراحی شده‌اند . اگر مطمئن نیستید کجا شروع کنید ، با پزشک خود صحبت کنید . آن‌ها می‌توانند به توسعه روتین ورزشی که برای شما مناسب است ، کمک کنند .
۶. از یوگا برای به حداکثر رساندن ارتفاع خود استفاده کنید
اگر تمرین‌های بدنی هدفمند کار شما نیستند ، به یوگا کمک کنید . این روش کل بدن می‌تواند ماهیچه‌های شما را تقویت کند، بدن شما را با هم تراز کند و به حالت بدنی شما کمک کند . این به شما کمک می‌کند که بلندتر بایستید .
شما می‌توانید یوگا را در راحتی خانه خود و یا در یک محیط گروهی در سالن ورزش یا استودیوی محلی خود تمرین کنید . اگر مطمئن نیستید که کجا شروع کنید ، برای یک روتین یوگا مبتدی رو جستجو کنید .
برخی ژست محبوب برای بهبود وضعیت بدنی شامل موارد زیر هستند :
ژست کوهستان
حالت کبری
حالت کودک
حالت جنگ جهانی دوم

در اغلب موارد ، شما با زمان بلوغ به اوج خود می‌رسید . اگر چه کارهایی وجود دارند که شما می‌توانید برای حفظ این ارتفاع در دوران بزرگسالی انجام دهید ، روزه‌ای رشد شما خیلی پشت سر شما هستند .

کوتاهى قد ناشی از کمبود روی در کودکان معرفی منابع غذایی روی

 

ارسال شده در تاریخ 22 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 867
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.