نگهداری کاکتوس های خانگی شرایط مناسب رشد گل کاکتوس

نگهداری کاکتوس های خانگی  کاکتوس معمولی , صحرایی و جنگل

نگهداری کاکتوس های خانگی  همه گیاهان کاکتوس , اعضای خانواده چتریان هستند و هزاران گونه کاکتوس وجود دارند . دو گروه بزرگ از کاکتوس وجود دارند که به صورت خودکار رشد می‌کنند ; هر دو آن‌ها مشهور و آشنا هستند و هر دو می‌توانند با نگهداری نسبتا ً کمی رشد کنند .
گیاهان کاکتوس ” سنتی ” هستند که معمولا ً تیغ‌ها و موهای آن‌ها را پوشانده و اغلب در پارو , توپ و یا آب رشد می‌کنند . گیاهان کاکتوس جنگل در مناطق جنگلی , از جنگل‌های معتدله تا نواحی نیمه‌گرمسیری و گرمسیری رشد می‌کنند . معروف‌ترین کاکتوس جنگل ممکن است کاکتوس کریسمس باشد . هر دو کاکتوس بیابان و جنگل شکوفه‌های زیبایی دارند , اما عادات رو به رشد متفاوتی دارند .

نگهداری کاکتوس های خانگی

نحوه پرورش کاکتوس در داخل خانه

گیاهان کاکتوس صحرایی زیبایی منحصر به فردی دارند , و برخی از گیاهان کاکتوس , زیباترین گل‌ها در این کشور هستند . رشد گیاهان کاکتوس , مشکل نیست . این‌ها جزو سخت‌ترین کارها هستند . باغبانی موفق نیازمند چسبیدن به برخی قوانین ساده است . امروزه ده‌ها نوع کاکتوس صحرایی در بازار وجود دارد . در بیشتر موارد , قوانین حاکم بر رشد آن‌ها یک‌سان است . برخی گونه‌های کاکتوس بعد از سه یا چهار سال کشت شکوفه خواهند کرد . دیگران طولانی‌تر یا هرگز در داخل خانه شکوفه خواهند کرد .
گیاهان کاکتوس جنگل در مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری دنیا رشد می‌کنند . آن‌ها اغلب از گیاهان استفاده می‌کنند که به درختان می‌چسبند . معروف‌ترین آن‌ها کاکتوس کریسمس است که بومی برزیل است . امروزه , گیاهان کاکتوس کریسمس با شکوفه‌های قرمز , صورتی , ارغوانی و حتی زرد در دسترس هستند . گیاهان عالی معلق می‌سازند .
یک کاکتوس کریسمس ( یا کاکتوس عید پاک مربوط به آن ) کمی برنامه‌ریزی می‌کند . قبل از اینکه گیاه را به گل بدهید , آن را عقب بکشید و زمانی استراحت کنید که آبیاری و کود کاهش یابد و گیاه خونسرد بماند . پس از یک تا دو ماه , گیاه را به جای گرم‌تر حرکت دهید و آبیاری را ازسر بگیرید . به زودی جوانه‌ها آغاز خواهند شد . همچنین انتقال گیاه خارج از فصل تابستان ضروری است .

نگهداری کاکتوس های خانگی
نور

نور قوی برای گیاه کاکتوس سالم , به ویژه در زمستان ضروری است . برخی گونه‌ها ممکن است در آفتاب تابستان مستقیم سوختگی کنند اگر آن‌ها در ابتدا سخت نشده باشند .
گیاهان کاکتوس مثل برق روشن اما مستقیم نیستند . در طول تابستان آن‌ها را بیرون بیاورید .
خاک
کاکتوس صحرایی را با خاک  مخلوط با سرعت تخلیه سریع کاکتوس تبدیل کنید. اگر در دسترس نباشد , خاک گلدان معمولی را با عوامل غیر آلی مانند پرلیت برای افزایش زه‌کشی و هوادهی اصلاح کنید . گیاهان کاکتوس , گیاهان آهسته رشد هستند و به ندرت به اکسیژن نیاز دارند . همچنین به یاد داشته باشید که بسیاری از گونه‌های کاکتوس بهتر شکوفه خواهند کرد .
برای کاکتوس جنگل , از ترکیب گلدان معمولی استفاده کنید . در آغاز فصل رشد .

آب
در بهار و تابستان ، وقتی که کاکتوس شمابه طور فعال در حال رشد و شکوفه دادن است ، هر وقت که کود خشک می‌شود . در طی آبیاری مطمئن شوید که گیاه به طور کامل آبیاری می‌شود .  رایج‌ترین اشتباهی که در گیاهان کاکتوس صحرایی رخ می‌دهد ، آبیاری در زمستان است که منجر به پوسیدگی هم در پایه گیاه و یا نوک مناطق در حال رشد خواهد شد . اگر پوسیدگی پیش برود ، ممکن است برای شروع گیاهان جدید از برش و یا دور کردن کل گیاه لازم باشد .
کاکتوس جنگل را در طول ماه‌های تابستان به عنوان یک کاکتوس معمولی آب آبیاری کنید و زمانی که جوانه‌ها شروع به نمایش می‌کنند. در طول مدت استراحت ، تنها زمانی که خاک برای تماس خشک می‌شود ، آب وجود دارد . همانند  کاکتوس صحرایی ، کاکتوس جنگلی در طول دوره دیگر نباید به شدت آبیاری شود . پوسیدگی ریشه‌ای به نتیجه خواهد رسید. پوسیدگی ریشه‌ای پیشرفته تنها می‌تواند با استفاده از برش و برش جدید درمان شود .
دما و رطوبت

کاکتوس ها می توانند در فصل رشد خود دمای 32 تا 38 درجه را تحمل کنند و بهترین دما در فصل استراحت آنها، 7 تا 12 درجه سانتیگراد است. ولی زمانی که دما از این حد بالاتر رود باعث پختگی بافت های داخلی گیاه می شود.

بسیاری از گیاهان کاکتوس در زیستگاه صحرایی خود ، به شب‌های بسیار سرد عادت می‌کنند . شما باید آن‌ها را از جریان خیلی سرد زمستان محافظت کنید .

کود
برای کاکتوس صحرایی ، از یک کود کاکتوس در طول فصل کشت استفاده کنید . در برخی از پرورش دهندگان ، نتایج ضعیفی با کودهای استاندارد دارند ، بنابراین این کار احتمالا ً ارزش آن را دارد که به دنبال یک کود مغذی تخصصی باشد .
برای کاکتوس جنگلی ، آن‌ها در فصل رشد با کود استاندارد بارور می‌شوند . کود را در طول فصل کشت کاهش دهید .
آفات
همه انواع کاکتوس می‌توانند مستعد آفات مثل خستر آردپوش، مقیاس‌ها ، پشه‌های قارچ و فضولات عنکبوت باشند . در بیشتر موارد ، ممکن است به سادگی این آفات را از گیاهان با استفاده از پنبه و آب بشویید .

مراقبت گل کاکتوس کریسمس گیاهی با شکوفه های زیبا در زمستان
ارسال شده در تاریخ 3 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 524
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.