رفع حشرات گیاهان خانگی و گلدان های آپارتمانی روش های

رفع حشرات گیاهان خانگی که بسیار به رشد گل های آپارتمانی شما کمک می کنه برای همه ما یک دغدغه شده , برای من که همیشه نظافت خونه الویت اولم هست خیلی به خاطر حشرات و پشه های گل های گلدانی اذیت میشدم و تصمیم گرفتم روش هایی که موثر است رو امتحانکنم و خوب هم نتیجه داد .حالا این ها رو با شما به اشتراک میذارم .

دقت کنید گیاهان سالم را با شرایط رو به رشد انتخاب کنید که با محیط داخلی همخوانی دارند . مراقبت صحیح گیاه می‌تواند مشکلات آفت‌ها را به حداقل برساند و نیاز به مواد شیمیایی را کاهش دهد .

** گیاهان را به طور منظم برای حشرات بررسی کنید .

** اگر آفات شناسایی می‌شوند و گیاه را از دیگران جدا می‌کنند .

** چند گیاه سبز و سالم کنار یک پنجره روشن قرار گرفتند .

** نور کافی برای گیاهان سالم مهم است

**گیاهان سالم مشکلات آفات کمتری دارند

رفع حشرات گیاهان خانگی

پیش‌گیری ، یا حداقل به حداقل رساندن ، مشکلات آفات در گیاهان خانگی با انتخاب گیاهان مناسب و فراهم کردن مراقبت کلی گیاه . در مورد مراقبت‌های اولیه و نیازهای رو به رشد برای گیاه خود یاد بگیرید .

روش های از بین بردن پشه گلدان و حشرات خاک گلدان

در این مطلب با روش های از بین بردن پشه گلدان و رفع حشرات گیاهان خانگی بدون استفاده از سموم شیمیایی آشنا می شوید.

اگر به تازگی هنگام آبیاری گیاه و یا جابجایی گلدان متوجه شدید پشه های ریزی روی خاک فعالیت دارن بهتره قبل از هر خسارتی به گیاه این مشکل به نظر ناچیز اما بزرگ رو رفع کنید.

وجود پشه در گلدان یعنی گیاه شما بیماری قارچی گرفته و خاک گلدان دارای کرمه. کرمها از ریشه تغذیه میکنه و قارچ رفته رفته گیاه شما رو فاسد میکنه و در نهایت گیاهتون میمیره.

راه های از بین بردن پشه گلدان :

بدانید که اولین اصل در از بین بردن پشه گلدان این است که صبر و حوصله به خرج بدهید و مستمر این کار را تکرار کنید. اگر طبق روش ها هم انجام بدهید جواب می گیرید.

• توقف آبیاری : اولین راه مقابله با این پشه ها توقف آبیاری است، اجازه بدهید چندسانتی متر از خاک خشک شود تا هم لارو و تخم ها از بین بروند و هم اینکه تمایل به تخم گذاری کم شود.

• استفاده از چسب زرد : چسب زرد تا حدودی می تواند در کاهش جمعیت شان تاثیر داشته باشد.(چسب زرد را می توانید از فروشگاه های لوازم کشاورزی تهیه کنید)

رفع حشرات گیاهان خانگی

• استفاده از شن: این حشرات معمولا تا عمق یک سانتی متری از خاک تخم گذاری می کنند و شما می توانید یک سانتی متری خاک را با شن بپوشانید تا محیط خشک شود و تخم گذاری را متوقف کنند.

• سیر: نسبت به بوی سیر حساس هستند، تعدادی سیر را خرد کنید و روی خاک قرار بدهید این روش هم تا حدودی از جمعیتشان کم می کند.

• استفاده از سیب زمینی به عنوان تله: تکه های سیب زمینی را با ضخامت نازک روی سطح خاک قرار بدهید و حداقل تا چهار ساعت به آن دست نزنید. بعد از دو روز سیب زمینی ها را با سیب زمینی های جدید جایگزین کنید.

• دارچین: دارچین یک نوع سم طبیعی است و برای از بین بردن لاروها موثر است، دارچین آسیاب شده را روی خاک بپاشید و هر چند هفته یک بار تکرار کنید.

• چای بابونه: یک قسمت از چای بابونه سرد شده را با سه قسمت آب مخلوط کنید و هنگام آبیاری استفاده کنید.

• جا به جایی خاک: هر روز ۳ الی ۵ سانت از سطح خاک را به هم بزنید (شبیه شخم زدن). این عمل باعث خشک ماندن خاک و جا به جایی هوا در خاک و در نهایت ایجاد اشکال در زندگی پشه ها می شود.

• تمیز نگه داشتن محیط: همیشه خاک گلدان باید مرتب و تمیز باشد. برگ های افتاده شده و هرگونه موادی که باعث تغذیه و رشد پشه ها می شود رو از سطح خاک بردارید

کاشت گیاهان در بهترین شرایط ممکن از عوامل رفع حشرات گیاهان خانگی

گیاهان را با شرایط رو به رشد انتخاب کنید که با محیط داخلی همخوانی دارد ( رطوبت ، نور ، دما ) .
گیاهان وقتی در تلاش برای رشد در نور کم ، بیش از حد مرطوب یا خشک ، بیش از حد داغ و یا خیلی سرد هستند ، قادر به مبارزه با آفات نیستند .

آب به درستی تولید می‌کند

بدانید که محصول شما چقدر به آب نیاز دارد .

خاک را در پایه گیاه قرار دهید ، نه برگ‌ها .

دقت کنید که قابلمه سوپ خوری خوب به خوبی تخلیه شود .

از دادن اجازه دادن به گیاهان در آب خودداری کنید .

آبیاری بیش از حد و زه‌کشی ضعیف می‌تواند باعث پوسیدگی ریشه‌ای و تشویق پشه‌های قارچ و نیز دیگر مشکلات آفات شود .

نیازهای غذایی گیاه خود را درک کنید

کود را به نصف توان توصیه‌شده اعمال کنید .

رفع حشرات گیاهان خانگی

زمانی که گیاه به طور فعال در حال رشد است .

تمیز کردن گیاهان

سطح خاک را از برگ‌های مرده ، ساقه و گل نگه دارید .

شستن برگ‌های گیاهی با یک پارچه مرطوب به عنوان گرد و غبار و دوده می‌تواند سلامتی گیاه را کاهش دهد . هرگز از محصولات براق و یا شیر استفاده نکنید .

شاخه‌های مرده و ساقه‌ها را از بین می‌برد .

استفاده از خاک گلدان جدید و استریل در هنگام کاشت گیاهان

هرگز گیاهان خانگی با استفاده از خاک باغ ، از خاک استفاده نمی‌کنند .

از استفاده از خاک در کیسه‌های باز خاک گلدان که بیرون از کارخانه‌های ساختمان سرپوشیده قرار دارند ، اجتناب کنید . آن را برای ظروف خارجی خود ذخیره کنید .

در گلدان‌های تمیز بکارید و خاک را از ریشه‌های گیاهی بشویید .

ارسال شده در تاریخ 2 ژوئن 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,155
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.