تشویق کودکان به مسواک زدن و معرفی روشهای جالب و کاربردی

تشویق کودکان به مسواک زدن چگونه کودکان رو به مسواک زدن علاقمند کنیم؟

تشویق کودکان به مسواک زدن راغب کردن  کودکان برای مسواک زدن دندان‌های خود می‌تواند یکی از چالش برانگیزترین عادات ایجاد شده باشد و به ندرت در سطوح مختلفی از ناامیدی وجود دارد .

برای والدینی که سرشان شلوغ است، ما می‌دانیم که عادت دادن کودکان برای مسواک زدن دندان‌هایتان فقط یک چیز دیگر است که شما باید در یک برنامه شبانه کاملا ً پر فشار قرار دهید تا ما فکر کردیم مهم است که شما را با برخی از ابزارها راحت‌تر کنیم تا راحت‌تر این کار را انجام دهیم .

سوالی که در مورد کودکان پرسیده شد این بود که می‌توانید به کودکان خود اجازه دهید که دندان‌های خود را مسواک بزنند و به نظر می‌رسد که قاعده کلی آن زمانی است که آن‌ها قادر به بستن بند کفش هستند .

روشهای  جالب برای تشویق کودکان برای مسواک کردن دندان‌ها

تمیز کردن دندان‌های کودک این به طور واضح تنها یک راهنما است ، اما حتی اگر کودکتان به نظر می‌رسد که بتواند دندان‌های خود را کاملا ً مسواک بزند ، همیشه ایده خوبی است که به آن‌ها یک ” برق ” اضافی بدهید .

تشویق کودکان به مسواک زدن
 روتین بهداشت دهانی خوب را زود بسازید.

حتی قبل از اینکه این دندان‌ها پدیدار شوند ، می‌توانید لثه های کودک را با یک پارچه پشمی بر روی آن ها امتحان کنید تا آن‌ها به ایده چیزی که در دهان آن‌ها است عادت کنند . بسیاری از شرکت‌ها مسواک می‌زنند که موهای نرم پلاستیکی دارند تا دندانها و لثه را ماساژ دهند و کودک نوپا را با احساس مسواک زدن آشنا کنند . حرکت کردن به یک مسواک اولیه خیلی زود بعد از آن و انجام آن برای آن‌ها تا زمانی که بتوانند خودشان این کار را بکنند ، می‌تواند راهی خوب برای تشویق این عادت قبل از اینکه به اندازه کافی بزرگ باشند تا اعتراض کنند .

کودکان نوپا را در مورد این که چرا دندان‌ها باید شانه شوند ، آموزش دهید

ممکن است فرصت را از دست داده باشید تا این عادت را زود شروع کنید ، یا شاید فرزندان شما هنوز از داشتن یک قلم‌مو در دهان راضی نباشند . برای بسیاری از کودکان ، آموزش دادن به آن‌ها بر روی اهمیت مسواک زدن دندان‌ها می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند . آن‌ها را در شرایطی توضیح دهید که آن‌ها می‌توانند درک کنند و آن را به سن مناسب تبدیل کنند . شما حتی ممکن است بخواهید از دندان‌پزشک بپرسید تا در جلسه بعدی تظاهرات را به آن‌ها نشان دهد . ترس در این نقطه ایده‌آل نیست ،

به عبارت دیگر، واقعیت این است که دندان‌های خیلی مهم هستند و برای تقویت این که این دندان‌ها باید به مدت زیادی مسواک شوند ، خوب است .

نقش بازی در بازی با عروسکی یا خرس عروسکی

اسباب‌بازی‌ها و عروسک‌های زیادی وجود دارند که مسواک مخصوص خودشان را دارند ، که برای تشویق کودکان به انجام همین کار طراحی شده‌اند . اگر شما یکی از این دندان‌ها فانتزی را به دست ندارید پس مطمئن شوید که می‌توانید از هر اسباب‌بازی که قبلا ً دارید استفاده کنید و یک مسواک اضافی در دست داشته باشید تا مسواک بزنید . زمانی که کودکان اسباب‌بازی محبوب خود را می‌بینند و دندان‌هایشان را مسواک می‌زنند ، آن‌ها را تشویق به انجام این کار می‌کند .
 هدایت توسط مثال
کودکان دوست دارند تقلید دیگران را تقلید کنند ، بنابراین چه روشی بهتر است که عادات عالی را آموزش دهید تا به خودتان نشان دهید .  دو بار در روز با هم تمرین کنید و یک برنامه خانوادگی ترتیب دهید تا آن‌ها بتوانند شما را ببینند که کار درست را انجام می‌دهند . این برای کمک به آن‌ها عالی است و به آن‌ها نشان می‌دهد چطور به راحتی به مکان‌هایی که دسترسی دارند برسند .
 اجازه دهید مسواک خود را انتخاب کنند
آن‌ها را به خرید ببرید و بگذارید آن‌ها مسواک مناسب سن خود را انتخاب کنند . شانس این است که شخصیت مورد علاقه آن‌ها را در مورد آن داشته باشد ، یا شاید زمانی که قلم‌مو را مسواک می‌زنند ، موسیقی درست می‌کند . در هر صورت ، اگر آن‌ها مسواک خود را انتخاب کنند ، احتمال بیشتری وجود دارد که از آن استفاده کنند .

خمیر دندان خاص نیز ممکن است به شما کمک کند ، مانند یک کودک درخشان و یا یک کودک به همان اندازه جالب که خمیر دندان را طراحی می‌کند . شما اغلب متوجه خواهید شد که علامت تجاری دارای پروانه sparkly نیز نسبت به خمیر دندان بزرگ‌سال کمی نرم‌تر است .

 

تشویق کودکان به مسواک زدن

عمل مسواک زدن رو به حالت تفریحی و شاد انجام دهید
اگر به نظر یک کار عادی به نظر می‌رسد ، بچه‌ها هر کاری می‌کنند تا از آن اجتناب کنند ، اما انجام این کار ممکن است آن را تغییر دهد . بازی خودتان را در مسواک زدن دخیل کنید ، از جمله اینکه چه کسی می‌تواند بیش‌ترین حباب‌ها / فوم را ایجاد کند و یا دندان‌های خود را تمیز کند تا وقتی که قلم‌مو را مسواک می‌زنید ، با هم رقص را کنار بگذارید . لذت باعث می‌شود همه چیز بهتر شود ، تخیل خود را به کار ببرید ، خلاق شوید و این کودکان را با لذت برس بزنید . شاید این مسواک یک بالرین کوچک است که بر روی دندان‌های آن‌ها می‌چرخد .

 کمک به فن‌آوری

هم‌زمان با مسواک زدن زمان ، پروفایل خود را فعال می‌کنید و آهنگ انیمیشن شروع به تشویق مسواک زدن و مسواک زدن می‌کند . این آهنگ به مدت ۲ دقیقه است ، که بهترین زمان مسواک زدن است . هنگامی که در پایان این آهنگ یا زودتر توقف می‌کنید ، نقاط ستاره داده می‌شود . این نقاط می‌توانند برای دانلود لباس رایگان برای شخصیت Nurdle استفاده شوند ، بنابراین کودکان شما می‌توانند همانطور که می‌خواهند او را پوشش دهند .

از یک نمودار پاداش برای تشویق روتین تمیز کردن دندان استفاده کنید

این آگهی را گزارش کنید
گاهی اوقات به ارائه یک انگیزه کوچک برای رسیدن به اهدافشان کمک می‌کند . چارت پاداش ممکن است همان چیزی باشد که دندان‌پزشک دستور داده بود. شما می‌توانید یک کامپیوتر پایه ایجاد کنید و یا یکی از آن‌ها را به صورت آنلاین دانلود کنید و تصمیم بگیرید که چگونه می‌خواهید به رفتار خود پاداش دهید . اهداف کوچک برای شروع می‌توانند معمولا ً کمک کنند، تا زمانی که برنامه روتین بیشتر می‌شود ، ساختمان را ایجاد کنید . شما می‌توانید یک هفته تمام صبح تصمیم بگیرید که صبح و شب یک جایزه ویژه بدهید ، مانند سفر به پارک و یا زمانی برای بازی کردن با یک اسباب‌بازی که فقط برای رفتار خوب است .

ارسال شده در تاریخ 30 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 870
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.