پرورش گل رز آبشار طلایی یا همان رز ژاپنی گلهای بهاری

پرورش گل رز آبشار طلایی از بذر تا درختچه آن

پرورش گل رز آبشار طلایی  رشد گیاه ژاپنی یا رز ژاپنی  یک بوته تطبیق‌پذیر با ساقه‌های نازک متمایل به سبز و زرد مانند گل‌هایی که در بهار به نمایش گذاشته می‌شوند , می‌باشد .

برگ‌های سبز روشن در پاییز زرد می‌شوند و ساقه‌ها رنگ در اعماق زمستان , بعد از این که شاخ و برگ‌های آن طولانی شده‌است , رنگ می‌دهند . گیاهان گل سرخ ژاپن در خاک نسبتا ً حاصلخیز و خوب آبکشی شده رشد می‌کنند و خاک رس سنگین را به خوبی انجام نمی‌دهند . اگرچه گل رز آبشار طلایی ژاپنی در هوای خنک تاب تحمل آفتاب کامل را دارد , اما به طور کلی یک مکان را در سایه بعد از ظهر ترجیح می‌دهد . نور خورشید بیش از حد باعث می‌شود که بوته سفید شود و گل‌ها به سرعت محو شوند

کاشت  گل رز آبشار طلایی

زمانی که برای شروع بذر را انتخاب کنید , مراقبت گل رز آبشار طلایی ژاپنی پیچیده نیست . اساسا , فقط با آب سرد به طور منظم آبیاری می‌شود , اما از آبیاری اجتناب می‌کند . این گیاه نسبتا ً خشکسالی است و در خاک خیس خوب عمل نمی‌کند . رز ژاپنی پس از شکوفا شدن برای حفظ ظاهر مرتب و ترویج شکوفه‌های فصل بعد از گل سرخ شد .

این گیاه با بریدن گیاه به زمین , که شکوفه دادن و ایجاد یک گیاه سالم‌تر و سالم‌تر را بهبود می‌بخشد , می‌تواند احیا شود . حذف شاخه های اضافه  به طور منظم می‌تواند گیاه را در کنترل نگه دارد و از رشد ناخواسته جلوگیری کند . با این حال , ماهیت گسترش آن باعث می‌شود که گل رز ژاپن برای کنترل فرسایش , مناطق بومی و کشت انبوه مفید واقع شود ,

 

 

گل رز آبشار طلایی
در هر دو طرف ساقه‌های نازک ۱.۵ متر ، جوانه‌های سبز به طور مساوی فاصله دارند و متناوبا در حدود ۲.۵ سانتی متر از هم جدا می‌شوند . هر یک از آن‌ها به زاویه‌ای بین دو شاخه کوچک از برگ‌ها خم می‌شود . وقتی که گل‌های طلایی باز می‌شوند ، تاثیر آن کم‌تر ظریف است ،

گلهای دلربا ودرهمِ زردِ روشنِ کِریا یا رز ژاپنی در فصل بهار آن را گیاه جذابی برای ایجاد حریم و حایل می سازد.

گیاهی خزان دار با ارتفاع حدود ۲ متر و پر از ساقه های ترکه ای است که آن را برای ایجاد حریم و حایل گیاهی، نیز برای کاشت مخلوط با سایر گیاهان مناسب نموده است.اگر همه ی ساقه های باریک قدیمی به طور منظم قطع شود گیاهی پُرعمر خواهد بود.رشد کندی دارد و ۵ سال طول می کشد تا به بلوغ رسد. گلها از سال اول پدیدار می شوند. رنگ گلها زرد روشن است و برگ های دندانه دار آن قبل از ریزش در پاییز زرد می گردد.

این گیاه , مانند همه گیاهان , از اشکال ساده تره . این کار باعث می‌شود کهدر حدود نیمی از قد دیگران را تشکیل دهد و تا حد زیادی گسترش نخواهد یافت . با وقار کم‌تر در فصل بهار , برای گل چیدن بسیار ارزشمند است .

نکات رو به رشد

دارای رشد اقتصادی آسان است . این بوته‌ای است که برای آن گوشه سایه‌دار غیرممکن انتخاب می‌شود . نگران خاک نیست – نه رس و نه آهک . برای بهترین نتایج در یک خاک لومی , اگرچه به یاد داشته باشید که می‌تواند مهاجم باشد . هرس از اهمیت زیادی برخوردار است , یا به زودی به پی خواهد آمد : برداشتن شاخه‌های قدیمی که پس از شروع گلدهی می‌میرند و یا همه شاخه‌های گلدار را از بین می‌برند , و اتاق را برای چوب‌دستی‌ها آماده می‌کنند . شما می‌توانید خیلی وحشی باشید ; چه بخواهید آن را به اندازه شاخه‌های جدید ببرید , و یا به زمین برسید , به نظر نمی‌رسد .
لازم به ذکر است که هرس دقیق قدیمی‌ترین شاخه‌های گیاه مهم است و باید مراقب شاخه‌های مجردی باشد , چرا که تمایلی به بازگشت از آن‌ها به برگ‌های سبز دارد .

گل رز آبشار طلایی
انتشار گل رز ژاپنی نیز ساده است . اگر کسی را با درختچه‌ای موجود می‌شناسید , آن‌ها را برای یک قطعه از ریشه سرگردان و یا برش در انتهای تابستان بخواهید و آن‌ها را در یک گودال شنی باز کنید . ساقه‌ها توخالی هستند , بنابراین بلافاصله در زیر یک‌گره برگ بریده می‌شوند که در آن باید مغز تیره باشد . اگر می‌خواهید ساقه جامدی را پیدا کنید , همیشه می‌توانید انتهای آن را با موم شمع گرم بپوشانید . این کار تا زمانی ادامه می‌یابد که شما سریع عکس بگیرید و سپس برای خشک کردن قبل از قطع کردن برش صبر کنید .

پرورش گل شفلرا گیاه آپارتمانی گیاهی همیشه سبز

 

ارسال شده در تاریخ 12 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 914
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.