درمان خانگی کاهش تورم زانو و بررسی عوامل تشدید کننده آن

درمان خانگی کاهش تورم زانو روش های بهبود سریع زانوی متورم

درمان خانگی کاهش تورم زانو تورم زانو نشانه این است که یک مشکل در زانو وجود دارد. این می‌تواند واکنش بدن به آسیب به بخشی از زانو، آسیب بیش از حد، و یا نشانه‌ای از بیماری یا بیماری اساسی باشد. تورم زانو زمانی اتفاق می‌افتد که سیال داخل یا اطراف مفصل زانو جمع می‌شود.

عبارت دیگر برای زانو متورم از روی زانو و یا آب روی زانو است. اگر ورم مفاصل بیش از سه روز ادامه داشته باشد، اگر تورم بدتر شود، یا اگر درد شدیدی در کنار ورم داشته باشید، به دنبال توصیه یک متخصص پزشکی باشید.

در این میان، ۸ روش برای درمان سریع زانو در منزل وجود دارد.

درمان سریع زانو درد

۱. استراحت کنید

اولین قدم، استراحت زانو است. از ورزش و دیگر فعالیت‌های حمل بار برای ۲۴ ساعت یا بیشتر خودداری کنید تا به زانوی خود یک استراحت بدهید و شانس التیام پیدا کنید.

با این حال، هنوز هم خوب است تا زانو را آرام صاف کرده و چند بار در روز آن را خم کنید. این کار به زانو کمک می‌کند تا گستره‌ای از حرکت را حفظ کند.

۲. یخ

برای دو یا سه ساعت پس از جراحت زانو به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه یخ بزنید. این کار به کنترل درد و کاهش تورم کمک خواهد کرد. به یاد داشته باشید که از یک حوله بین گروه یخ و پوست خود برای اجتناب از آسیب زدن به پوست خود استفاده کنید.

درمان خانگی کاهش تورم زانو

۳. فشرده کردن

یک نوار لاستیکی و یا آستین دور زانوی خود را به راحتی بپوشانید تا از بدتر شدن مایع جلوگیری کنید. مراقب باشید که آن را خیلی محکم ببندید، که ممکن است باعث ورم پا و پای پایین شود.

۴. بالا بردن پاها

زمانی که زانوی خود را یخ می‌زنید، پاهایتان را بلند کنید یا بخوابید. پای خود را بر روی یک سه‌پایه یا بالش‌ها بگذارید تا جریان خون را به زانو قرار دهید. این کار به کاهش التهاب کمک می‌کند.

دقت کنید که پای شما بالاتر از سطح قلب باشد. این آخرین مرحله در روش مشهور برنج است که برای استراحت، یخ، فشرده‌سازی و ارتفاع قرار می‌گیرد.

۵. داروهای ضد التهاب بردارید

داروهای ضد نفر می‌توانند به درد زانو کمک کنند. مسکن‌ها مانند استامینوفن (Tylenol) و ایبوپروفن (Advil، Motrin) به راحتی گزینه‌های موجود در فروشگاه‌های خواربار و راحتی و نیز آنلاین هستند.

با این که استامینوفن تنها مسکن مسکن است, ایبوپروفن, آسپرین  نیز ضد التهاب هستند. این داروها متعلق به دسته‌ای هستند که به عنوان داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی شناخته می‌شوند . استفاده از مسکن التهاب خوب است و به تسکین دادن زانو کمک می‌کند.

در مواردی که یک مداخله پزشکی ضروری است، ممکن است یک پزشک، مسکن تجویز شده را به شما بدهد یا به صورت شفاهی، مانند prednisone به شما کمک کند. steroids نیز وجود دارند که می‌توانند به طور مستقیم به مفصل زانو تزریق شوند. این کار به کاهش التهاب کمک خواهد کرد.

۶. تعویض به گرما

بعد از ۷۲ ساعت یخ زدایی متناوب، می‌توانید کمی حرارت اضافه کنید. یک حمام گرم را در نظر بگیرید، یا از یک تشک گرم‌کن یا یک حوله گرم برای ۱۵ تا ۲۰ دقیقه، چند بار در روز استفاده کنید. اگر تورم بدتر شود، گرما را متوقف کنید.

۷. ماساژ را امتحان کنید

ماساژ دادن پوست در پوست ممکن است به تخلیه سیال از مفاصل کمک کند. شما می‌توانید خود را ماساژ دهید و یا ماساژ خود را از یک فرد حرفه‌ای ماساژ دهید.

برای ماساژ برای خود، می‌توانید روغن کرچک را با روغن کرچک به کار ببرید. نه تنها روغن به شما کمک می‌کند به راحتی روی زانوی شما می‌لغزد، بلکه استفاده از روغن کرچک برای کاهش درد و التهاب مشهور است.

۸. تمرین‌های زانو

هنگامی که جراحت کمی التیام پیدا کرد، می‌توانید برای تقویت the که از زانوی شما پشتیبانی می‌کنند، تمرین‌های فضایی خود را انجام دهید. وقتی ماهیچه‌های اطراف مفاصل قوی هستند، می‌توانند به کاهش فشار مفاصل کمک کنند. این تمرینات می‌توانند به کاهش مایع در زانو کمک کنند.

اغلب ایده خوبی است که زانوهای خود را به عنوان یک معیار پیشگیرانه در برابر آسیب زانو و تورم نگه دارید. تمرین‌های مشخصی می‌تواند برای حفظ زانوهای محکم مفید باشد، از جمله:

آموزش انعطاف‌پذیری

آموزش وزن

ورزش‌های تاثیر کم مانند ایروبیک و شنا کردن

حفظ وزن سالم می‌تواند به جلوگیری از آسیب و آسیب غیر ضروری که می‌تواند منجر به زانو متورم شود، کمک کند.

در حالی که یک دلیل مشترک برای تورم زانو، التهاب بیش از حد است، آسیب‌های عمده می‌توانند باعث تجمع مایع شوند. این موارد می‌توانند شامل موارد زیر باشند: درمان خانگی کاهش تورم زانو

ACL

پاره شدن مینیکس ها

استخوان شکسته

بیماری می‌تواند علت ریشه‌ای یک زانوی ورم کرده باشد. دلایل اصلی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

آرتروز

روماتیسم مفصلی

یک عفونت

نقرس یا pseudogout

تومورها

کیست

در حالی که بیشتر درد زانو می‌تواند در خانه درمان شود، ورم مفاصل می‌تواند نشانه جراحت بزرگ باشد، و یا نشانه‌ای از یک وضعیت پزشکی اساسی است.

مهم است که با یک دکتر تماس بگیرید اگر:

تورم شدید و یا درد شدید دارید

شما نمی‌توانید به طور کامل زانو بزنید یا زانوی خود را خم کنید

شرایط شما با روش برنج در عرض سه روز بهبود نیافته است.

تب of درجه فارنهایت و یا بیشتر تب داری

زانو سرخ می‌شود و احساس گرما می‌کند

زانو نمی‌تواند وزن داشته باشد و احساس می‌کند که این می‌تواند نشانه یک رباط پاره باشد.

هنگامی که از یک موضع چمباتمه بزنید، درد شدیدی دارید (این می‌تواند نشانه یک meniscus پاره باشد)

ورم مفاصل و نقرس هم می‌تواند موجب ورم مفاصل شود. اگر علائمی چون تب یا قرمزی داشته باشید، مهم است که به دنبال درمان پزشکی باشید.

ممکن است برخی آسیب‌های مفصل زانو به جراحی نیاز داشته باشند. روش‌های بازسازی می‌تواند از حداقل invasive تهاجمی آسیب‌دیده برای تعویض زانو در نظر گرفته شود.

خط پایین

برای بسیاری از موارد ورم مفاصل، روش RICE، روش مناسبی برای کمک به تسکین التهاب و کاهش تورم است. استفاده از داروهای ضد التهاب ضد التهاب نیز می‌تواند مفید باشد.

اگر نگران زانوهای خمیده هستید، درد مفاصل مزمن دارید، و یا علائم دیگری را تجربه می‌کنید، به دنبال کمک یک متخصص پزشکی باشید.۲

ارسال شده در تاریخ 24 دسامبر 2019 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 895
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.