استفاده مداوم از ملین ها و خطراتی که برای حرکات روده در پی دارد

استفاده مداوم از ملین ها و اثراتی که در طولانی مدت دارد

استفاده مداوم از ملین ها باعث میشود روده های شما به این ملین ها وابسته شود و در واقع باعث افزایش یبوست میشود.

با احتیاط از آن‌ها استفاده کنید
ملین ها می‌تواند به تسکین و جلوگیری از یبوست کمک کند . اما همه ملین ها برای استفاده طولانی‌مدت ایمن نیستند . استفاده بیش از حد از ملین خاص می‌تواند منجر به وابستگی و کاهش عملکرد روده شود .

اگر تا به حال یبوست بوده‌اید ، ممکن است این ها را امتحان کرده باشید . تعدادی از عوامل – از جمله رژیم غذایی ضعیف ، عدم فعالیت فیزیکی و برخی داروها – می‌تواند باعث اختلال در عملکرد نرمال روده و ایجاد یبوست شود .
بسیاری از ملین ها موثر ، برای درمان یبوست در انواعی از روش‌ها در دسترس هستند . با این حال ، خواندن دستورالعمل‌های برچسب به دقت و استفاده از آن‌ها به عنوان دستور بسیار مهم است . استفاده بیش از حد از ملین ها ممکن است موجب عوارض جانبی جدی شود .
اگر دارید بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید :
مدفوع خونین
گرفتگی شدید یا درد
ضعف یا خستگی غیر عادی
سرگیجه
خونریزی شدید
تغییر در الگوهای شکمی
یبوست که بیشتر از هفت روز با وجود استفاده از ملین ها طول می‌کشد
قبل از امتحان کردن چقدر اغلب شما یک حرکت روده دارید ، اما افراد به طور نرمال سه حرکت روده در روز به چند تا سه بار در هفته دارند . اگر حرکات روده کمتری نسبت به حالت عادی داشته باشید ممکن است یبوست باشید . به علاوه یبوست می تواند شامل مدفوعی باشد که عبور از آن‌ها دشوار است چون آن‌ها سخت ، خشک یا کوچک هستند .
اما قبل از اینکه به ملین ها مراجعه کنید، این تغییر سبک زندگی را برای کمک به یبوست کمک کنید :
غذاهای غنی از فیبر مثل سبوس گندم ، میوه‌ها و سبزیجات تازه و جو را بخورید .
روزانه مقدار زیادی مایعات بنوشید .
مرتب ورزش کنید .
بهبود سبک زندگی برای بسیاری از مردم یبوست را کاهش می‌دهد اما اگر مشکلات با وجود این تغییرات ادامه پیدا کند ، انتخاب بعدی شما ممکن است  ملین باشد .

چگونه یبوست را کاهش می‌دهد

ملین ها به روش‌های مختلف کار می‌کند و اثربخشی هر نوع ملین از فرد به فرد فرق می‌کند . به طور کلی ، ملین ها- که به عنوان مکمل‌های فیبر نیز شناخته می‌شود ، روی بدن شما و ایمن‌ترین سیستم برای استفاده طولانی‌مدت است .
در اینجا نمونه‌هایی از انواع ملین ها وجود دارد . با اینکه بسیاری از ملین ها در دسترس هستند ، اما بهتر است با پزشک خود در مورد استفاده از ملین صحبت کنید و این کار ممکن است برای شما بهترین باشد .

ملین هاممکن است با جذب بدن  برخی داروها و مواد مغذی تداخل داشته باشند . برخی از ملین ها می‌توانند منجر به عدم تعادل الکترولیت ، به خصوص پس از مصرف طولانی‌مدت شوند . الکترولیت – که شامل کلسیم ، کلرید ، پتاسیم ، منیزیم و سدیم – تنظیم تعدادی از توابع بدن است . عدم تعادل الکترولیت می‌تواند باعث ایجاد ریتم غیر عادی ، ضعف ، گیجی و تشنج شود .
ملین ها ترکیبی : برچسب‌ها را به دقت بررسی کنید
برخی از محصولات انواع مختلفی از ملین ها مثل یک محرک و نرم‌کننده پایه را ترکیب می‌کنند . اما محصولات ترکیبی لزوما ً به طور موثر و کارآمدتر از محصولات تنها کار می‌کنند . علاوه بر این ، آن‌ها ممکن است به احتمال زیاد عوارض جانبی را ایجاد کنند .
یک ملین ها یک جز ممکن است برای شما بهتر عمل کند . برچسب‌ها را بخوانید تا مطمئن شوید که از چه چیزی استفاده می‌کنید و با احتیاط از آن‌ها استفاده می‌کنید .

استفاده مداوم از ملین ها

خطرات استفاده از ملین

تعامل با داروها . سوابق پزشکی و داروهایی که می‌گیرید ممکن است گزینه‌های ملین شما را محدود کند. ملین ها می‌توانند با برخی آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای خاص و داروهای خاص تعامل داشته باشند. برچسب‌ها را به دقت بخوانید . اگر مطمئن نیستید که باید یک ملین خاص را امتحان کنید ، از داروساز یا پزشک خود بپرسید .
اوضاع پیچیده‌تر می‌شود . استفاده از مواد شیمیایی می‌تواند خطرناک باشد اگر یبوست با شرایط جدی مانند  ممانعت از روده ایجاد شود . اگر به طور مکرر از ملین ها برای هفته‌ها یا ماه‌ها استفاده می‌کنید ، می‌توانند توانایی کولون ها خود را برای منقبض شدن و در واقع یبوست بدتر کنند .
اقدامات احتیاطی برای زنان باردار و کودکان . Don’t کودکان زیر ۶ سال را بدون توصیه دکتر به کودکان می‌دهند . اگر باردار هستید قبل از استفاده از ملین ها  از پزشک خود سوال کنید . به طور کلی در دوران بارداری استفاده از ملین ها  به طور کلی ایمن هستند ، اما ملین ها محرک ممکن است مضر باشد .
اگر به تازگی زایمان کردید ، قبل از استفاده از ملین ها با پزشک خود مشورت کنید . اگرچه معمولا ً در هنگام شیردهی ایمن هستند ، برخی از مواد تشکیل‌دهنده ممکن است به شیر پستان تبدیل شوند و باعث اسهال در نوزادان شیر شوند .
احتیاط کنید . احتیاط کنید .
اگر به ملین ها وابسته هستید تا یک حرکت روده داشته باشید ، از پزشک خود بخواهید که چگونه به تدریج از آن‌ها کناره‌گیری کند و توانایی طبیعی کولون  را برای قرارداد احیا کند .

 

ارسال شده در تاریخ 29 دسامبر 2019 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 471
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.