معرفی 11 میوه با قند پایین مناسب برای افراد مبتلا به دیابت

معرفی 11 میوه با قند پایین مناسب برای جذب قند کمتر

معرفی 11 میوه با قند پایین شاید شما قبلاً قند فرآوری شده را حذف کرده‌اید اما متوجه نیستید که مقدار قند در میوه‌ها وجود دارد. یا شاید شما با دیابت زندگی می‌کنید و می‌خواهید بدانید که کدام میوه‌ها کم‌ترین تاثیر را روی قند خون شما دارند.

در حالی که میوه نیز حاوی بسیاری از مواد مغذی سالم دیگر است، برخی از گونه‌ها در شکر بیشتر از بقیه هستند. یاد بگیرید که کدام میوه‌ها پایین‌ترین سطح قند هستند پس شما می‌توانید دندان شیرین خود را بدون شکستن بانک شکر ارضا کنید.

۱.لیمو

قیمت بالا در ویتامین سی، لیمو و همتایان سبز لیمو ترش هستند. آن‌ها شکر زیادی ندارند (فقط یک گرم یا دو گرم در هر منبع آب ) و اضافه کردن کامل یک لیوان آب برای کمک به از بین بردن اشتها.

۲. تمشک

 کمی بیش از یک قاشق چای خوری شکر در هر فنجان، و فیبر زیادی برای کمک به پر کردن شما، تمشک یکی از چندین شگفت‌انگیز برای تهیه این فهرست است.

۳. توت‌فرنگی

توت‌فرنگی به طرز شگفت انگیزی در شکر کم است چون طعم آن خیلی خوش‌مزه است. یک فنجان توت‌فرنگی خام حدود ۷ گرم قند دارد و بیش از ۱۰۰ درصد از مصرف روزانه توصیه‌شده توسط ویتامین C.

۴. شاه توت یا توت سیاه

توت سیاه همچنین تنها هفت منبع تولید شکر در هر فنجان دارند. تو مجبور نیستی به خاطر این توت سیاه رنگی، احساس گناه کنی. به عنوان یک پاداش، آن‌ها هم چنین در آنتی‌اکسیدان‌ها و نیز فیبر بالا هستند.

۵. کیوی

این میوه‌ها سبز و عجیب و غریب، به لحاظ فنی به عنوان یک توت‌فرنگی در نظر گرفته می‌شوند.کیوی غنی از ویتامین C و پایینترین در قند هستند .

۶. گریپ‌فروت

یک میوه مرکبات دیگر برای تهیه این لیست، گریپ‌فروت است.

معرفی 11 میوه با قند پایین

۷. آووکادو

در حالی که دقیقاً اولین چیزی که وقتی به میوه فکر می‌کنید درست نیست، آووکادو واقعاً میوه‌ها هستند و به طور طبیعی در شکر کم هستند. یک آووکادو خام کامل فقط در حدود یک گرم منبع قند دارد. چیزی که آووکادو انجام می‌دهند چربی‌های سالم هستند که به شما کمک می‌کنند تا سیر شوند.

۸. هندوانه

میوه تابستانی نمادین هستند. آن‌ها ممکن است مثل یک درمان به نظر برسند، اما شکر آن‌ها کم است. یک فنجان کامل از هندوانه بلند شده در زیر ۱۰ گرم از شکر قرار دارد. یک پاداش خوردن هندوانه هم این است که منبع بزرگی از اهن است.

۹. گرمک

گرمک به رنگ نارنجی خود به ویتامین ای بالایی بدهکار هستند. یک فنجان از این میوه خوش‌مزه کم‌تر از ۱۳ گرم منبع شکر است. این ممکن است کمی بالاتر از دیگر میوه‌ها باشد، اما به خاطر داشته باشید که یک گرم آن تقریباً ۴۰ گرم شکر و ارزش غذایی بسیار کمی دارد.

۱۰. پرتقال

نارنجی یک راه عالی دیگر برای لذت بردن از میان وعده شیرین بدون تمام کالری و شکر است، در حالی که میزان جذب ویتامین C شما نیز افزایش می‌یابد. یک نارنجی معمولی در حدود ۱۲ منبع شکر در هر میوه و کم‌تر از ۷۰ کالری دارد.

۱۱. هلو:

هلو می‌تواند فوق‌العاده شیرین باشد اما در کم‌تر از ۱۳ گرم قابل‌اطمینان شکر در یک میوه متوسط، آن‌ها هنوز هم می‌توانند برای میوه کم در نظر گرفته شوند.

این ۱۱ میوه‌های با شکر پایین شامل یک و ۱۳ گرم شکر هستند، اما به یاد داشته باشید که اندازه سرو کار باعث تفاوت بین آن‌ها می‌شود.


البته، همه میوه‌ها حاوی مقدار زیادی ویتامین، مواد معدنی و فیبر هستند در مقایسه با وعده‌های فرآوری شده . غذاهای با فیبر بالا هضم غذا را کاهش می‌دهند که به این معنی است که پس از خوردن میوه، قند خون شما افزایش نخواهد یافت. همانند اکثر چیزها در زندگی، میانه‌روی یک کلید است.

ارسال شده در تاریخ 26 دسامبر 2019 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 1,216
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.