بیوگرافی مریم محبی دونده و ورزشکار دو میدانی دختر خوشگل ایرانی

بیوگرافی مریم محبی دونده و ورزشکار زن ایرانی

 مریم محبی دونده زن ایرانی با چهره زیبا و خوش اندام می باشد که بخاطر ثبت رکوردهای بی نظیر به عنوان دختر باد شناخته شد. بیوگرافی مریم محبی و عکس های بی حجاب او را در این مطلب از سایت ایران پاتوق مشاهده فرمایید

 بیوگرافی مریم محبی دونده

مریم محبی ششم بهمن ماه 1378 در شهر تهران به دنیا آمد. او الان 20 ساله می باشد.در رشته تجربی در مقطع پیش دانشگاهی در حال تحصیل است و امیدوار است تحصیلاتش را در رشته تربیت بدنی ادامه دهد.

مریم محبی دونده

مریم محبی دونده دختر ایرانی می باشد که بخاطر ثبت رکورد های بی نظیر به عنوان دختر باد شناخته می شود.

کسب بیش از ۴۵ مدال داخلی و خارجی در جریان رقابت‌های مختلف دوومیدانی،‌ کارنامه درخشانی است که با اضافه شدن مدال برنز مسابقات آسیایی رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است.

مریم محبی دونده

مریم محبی دونده

ورود به دو و میدانی

“از بچگی به دویدن علاقه زیادی داشتم؛ از طریق مدرسه و در سن ۹ سالگی استعدادیابی شدم و الان ۱۸سال دارم و ۹ سالی می‌شود که در دوومیدانی حضور دارم. از ابتدای ورودم به دوومیدانی خانم مریم طوسی الگوی من بود و دوست داشتم شبیه‌شان باشم.تا اینکه با ایشان صحبت کردیم که مربی‌گری من را بپذیرند. خوشبختانه با وجود تمام درگیری‌هایی که داشت این مسئولیت را پذیرفت. خوشحال هستم کسی که الگوی ورزشی من بود باعث موفقیت در رشته مورد علاقه‌ام شد.البته در حال حاضر ایشان در اردوهای متمرکز حضور دارند و من دورادور تحت نظر خانم طوسی تمرین می‌کنم.”

عکس بی حجاب مریم محبی دونده

اسپانسر

“یک سالی می‌شود که اسپانسر مالی پیدا کرده‌ام و از این طریق سنگینی بخش قابل توجهی از هزینه‌هایی که باید صرف ورزش می‌کردم، از دوش خانواده‌ام برداشته شده است. متاسفانه دوومیدانی به عنوان یک رشته ورزشی کم هزینه شناخته می‌شود که این تصور غلط است.”

عکس بی حجاب مریم محبی دوندهعکس بی حجاب مریم محبی دونده

دختر باد

“بدون اینکه با خبر باشم بعد از مصاحبه با یکی از روزنامه‌ها به من لقب دختر باد ایران را دادند. خیلی این لقب را دوست دارم و خوشحالم با این لقب شناخته شده‌ام.”

عکس بی حجاب مریم محبی دونده

مریم محبی استعدادی که شکوفا شد

در جریان مسابقاتی مانند المپیک، وقتی به حجم زیاد مدال‌های برخی کشورها نگاه می‌کنیم، سوالی که مطرح می‌شود، این است که این همه ورزشکار چطور شناسایی شده و پرورش پیدا کرده‌اند. استعدادیابی در سنین پایین، یکی از روش‌هایی است که برخی کشورهای موفق در ورزش از آن بخوبی استفاده کرده‌اند. مریم محبی، یکی از استعدادهایی است که بموقع شناسایی شد و در مسیر درستی تعلیم دید.

بیوگرافی مریم محبی ونده

این بانوی دونده ایرانی می‌گوید: از ۹ سالگی توسط معلم ورزش سوم دبستانم استعدادیابی و وارد این رشته شدم و بعد از آن وقتی خانواده دیدند خودم علاقه دارم، حمایتم کردند و برایم مربی خصوصی گرفتند تا توانستم در همان سال به مسابقات کشوری برسم. استعدادیابی بموقع و حمایت خانواده، زمینه‌های اتفاقی هیجان‌انگیز و رکوردشکنی را برایش فراهم کرد و توانست تنها دختر راه‌یافته به مسابقات جهانی در طول تاریخ دو و میدانی ایران شود.

او توانست با ثبت رکورد ۵۵ ثانیه و ۹۴ صدم ثانیه، مسافت ۴۰۰متری را طی کند و رکورددار ایران شود و مجوز حضور در رقابت‌هایی را به دست بیاورد که تا به حال توسط هیچ بانوی ایرانی به دست نیامده است.

مریم محبی

تلاش و تمرین سخت و نفسگیر مریم محبی

برای رسیدن به سکوی قهرمانی، راهی ‌جز تلاش و کوشش وجود ندارد. این دونده چابک و نوجوان ایرانی در رابطه با تلاشی که برای سکوی جهانی انجام داده است، می‌گوید: ما در هفته پنج بار تمرین می‌کنیم و این تمرینات بین دو تا چهار ساعت طول می‌کشد که شامل تمرینات سرعتی، قدرتی و استقامتی می‌شود. زمان تمرین در تابستان بیشتر می‌شود.

بیوگرافی مریم محبی ونده

من وقتی وارد این رشته شدم، خیلی کوچک بودم ولی مسابقات اروپایی و خارجی و المپیک را از تلویزیون نگاه می‌کردم و همیشه خودم را جای آنها تصور می‌کردم. مادرم همیشه می‌گفت: ببین، مثل تو می‌دوند. دختر من می‌تواند قهرمان جهان شود. این جمله مادرم در ذهنم مانده است. برای ورود به مسابقات در سطح جهانی خیلی از عوامل تأثیر گذارند که شامل امکانات مناسب، مربی و استعداد و توانایی و تلاش فرد است که در کنار هم قرار می‌گیرند تا پرچم یک کشور به اهتزاز درآید.

مریم محبی ونده

بزرگ‌ترین هدف مریم محبی دونده

برای مریم محبی تنها یک هدف وجود دارد و آن رسیدن به سکوی قهرمانی دوومیدانی در المپیک است. او با داشتن مدال برنز رقابت‌های آسیایی در ماده ۴۰۰ متر در رده نوجوانان سخت در حال تلاش است تا افتخارهای جدیدی برای ایران به ارمغان بیاورد. در حال حاضر، تمرین هایش را با هدف رسیدن به المپیک توکیو انجام می‌دهد که سال ۲۰۲۰ برگزار خواهد شد و ماه آینده هم مسابقات جهانی نوجوانان را که در کنیا برگزار می‌شود، پیش رو دارد.

بیوگرافی مریم محبی ونده

تلاش‌های امروز او در جهت فتح سکوی قهرمانی است و غیر از قهرمانی به چیز دیگری فکر نمی‌کند. قصد دارد در رشته تربیت بدنی با گرایش آسیب‌شناسی تحصیل کند تا تحصیلاتش در راستای ورزش باشد. برنامه‌ریزی زندگی ایشان تنها در مسیر ورزش قهرمانی است و تمام تلاش خود را در همین جهت متمرکز کرده و برنامه‌ای طولانی مدت برای رسیدن به بالاترین افتخارات در دست دارد.

مریم محبی ونده مریم محبی ونده مریم محبی ونده

ورزش بانوان در سرازیری پیشرفت

مریم محبی در رابطه با ورزش بانوان معتقد است: شرایط برای ورزش خانم‌ها روز به روز بهتر می‌شود. دختران ایرانی خودشان را ثابت کرده و نشان داده‌اند، می‌توانند در المپیک و جهان نام‌آور باشند و همگام با مردان و حتی جلوتر از آنها مدال‌آور شوند. سکوی المپیک برای ورزشکاران حرفه‌ای بالاترین سکویی است که می‌توانند در زندگی قهرمانی خود به آن دست پیدا کنند. رسیدن به این سکوها به همان نسبت که بلند و دور از دسترس به نظر می‌رسید، به حمایت همه‌جانبه و برنامه‌ریزی بلند مرتبه و طولانی‌مدت نیاز دارد. شرایط ورزش در ایران به دلایل مختلف با مشکلات زیاد در زیر ساخت‌ها همراه است، اما اراده پولادین ورزشکاران باعث می‌شود این موانع کمتر دیده شود و با همت خود از سد آنها می‌گذرند.

مریم محبی ونده مریم محبی ونده

لحظه ناب قهرمانی مریم محبی

مسابقات جهانی که در تایلند و شهر بانکوک برگزار می‌شود، مریم محبی با انگیزه‌ای بالا و باوجود بدشانسی در قرعه‌ای که برایش در مسابقات فینال اتفاق می‌افتد، انگیزه‌اش را از دست نمی‌دهد و با تمام توان برای رسیدن به سکو می‌جنگد. این قرعه باعث می‌شود او در خط ۸ قرار بگیرد. از بدی‌های این خط این است که به دلیل قرار گرفتن جلوتر از سایر رقبا که بهترین‌ها بودند، نمی‌توان آنها را دید، اما این موضوع باعث نمی‌شود دست از تلاش بردارد.

انگیزه‌ای که از مربی‌اش می‌گیرد، باعث می‌شود او بیشتر از قبل خودش را باور داشته باشد که می‌تواند در میان سه نفر اول قرار بگیرد. مسابقه آغاز می‌شود و او تنها ۴۰۰ متر فرصت دارد تا برای همیشه به مقامی دست پیدا کند که هیچ دختر ایرانی تا به حال آن را تجربه نکرده است: بودن در خط ۸، استرس زیادی برایم ایجاد کرد و مربی خودم هم همراهم نبود، اما مربی تیم به من گفت با پرچم در انتهای مسیر منتظرت هستم تا قهرمانی را جشن بگیریم. من هم تصمیم گرفتم کار خودم را انجام بدهم و تمام تلاشم را کردم و توانستم به مدال برنز برسم. وقتی اسمم و اسم کشورم در ورزشگاه اعلام شد، بغض گلویم را گرفت و اشک شوق ریختم و خوشحال بودم که نتیجه تلاش‌هایم را دیدم.

مریم محبی ونده مریم محبی ونده

بالا و پایین‌ زندگی قهرمانی مریم محبی

برای این که یک قهرمان در مسیر قهرمانی باقی بماند، سختی‌های زیادی را باید تحمل کند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که می‌تواند برای ورزشکاران اتفاق بیفتد، آسیب‌دیدگی است که در برخی موارد می‌تواند بسیار خطرناک و جبران‌ناپذیر باشد. در رابطه با مریم محبی، این موضوع باعث شد تا یک سال دور از میدان‌های مسابقه باشد. ورزش حرفه‌ای نیاز به سبک زندگی حرفه‌ای دارد و کمبود حامیان مالی در این زمینه، مشکلات زیادی برای ورزشکاران ایجاد می‌کند.

او در این باره می‌گوید: به دلیل تحصیل و دور بودن محل تمرین مخصوصا در زمستان، مشکلات زیادی را متحمل می‌شوم تا بتوانم درست و حرفه‌ای تمرین کنم. اخیرا با یافتن یک حامی مالی توانسته‌ام تنها گوشه کوچکی از هزینه‌ها را جبران کنم. ما نسبت به خیلی از رقبا در شرایط مشابه تمرین نمی‌کنیم و مسائل و مشکلات زیادی را باید به جان بخریم تا بتوانیم به هدف برسیم. اگر کمک هزینه‌های مالی وجود داشت، افراد بیشتری می‌توانستند وارد ورزش قهرمانی شوند. این حمایت از خانم‌ها بسیار کمتر است و شرایط ورزش حرفه‌ای آنها بسیار دشوارتر از مردهاست.

بیوگرافی مریم محبی ونده بیوگرافی مریم محبی ونده

روحیه جنگندگی مریم محبی

زندگی اجتماعی افراد، تحت تاثیر فعالیت‌هایی است که عموما به آن اشتغال دارند. در رابطه با مریم محبی، ورزش باعث شده روحیه تلاشگری، جنگندگی و شکست‌ناپذیری در او تقویت شود، به طوری که برای تمام خواسته‌ها و اهدافش آنقدر می‌جنگد تا موفق شود. او در رابطه با روحیه خاصی که دارد، معتقداست از همان دوران کودکی آموخته‌ام برای رسیدن به مدال باید تلاش کنم و روحیه‌ام را در هر شرایطی حفظ کنم. از خانواده‌ام ممنونم که حمایتم کردند و همین طور از مربی خوبم خانم مریم طوسی تشکر می‌کنم که همواره یار و یاورم بوده است.

بیوگرافی مریم محبی ونده بیوگرافی مریم محبی ونده

ازدواج و همسرش

مریم محبی ازدواج کرده و متاهل است.

همسر مریم محبی ونده

بیوگرافی مریم محبی ونده بیوگرافی مریم محبی ونده بیوگرافی مریم محبی ونده بیوگرافی مریم محبی ونده

عکس های صدف خادم زیباترین دختر بوکسور ایرانی و بیوگرافی او
ارسال شده در تاریخ 4 سپتامبر 2019 توسط مدیریت با موضوع عکس ورزشکاران
بازدید : 11,555
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 7 دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

  • زیبایی به شلوار تنگ نیست. این کار راحت است.ای کاش حیاء داشت.

  • خیلی ممنون بابت این مطلب خیلی زیبا لذت بردم

  • شلوار تنگ خیلی بهش میاد به این میگن زن ایرانی خدا نگهش داره

  • عجب باسنی داره خدا حفظش کنه

  • در پاسخ به رهگذر حیا باعث عقب ماندگیه

  • این جنسو نباید حروم کرد.فقط خوراک gang bange.از هرسه تا سوراخ گاییده بشه

  • خوش به حال شوهرش

  • ©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.