نگهداری گل فیتونیا گل آپارتمانی زیبا موثر در تمیزی هوا

نگهداری گل فیتونیا و نام های دیگر گیاه پوست ماری , برگ نعنایی

نگهداری گل فیتونیا این گیاهان می‌توانند هر گونه گله‌ای قابل‌توجه را تولید کنند ، اما رنگ‌های صورتی ، قرمز یا سفید برگ‌ها به ارزش تزیینی این گل آپارتمانی کمک می‌کنند . گیاه فیتونیا به یک نقطه روشن نیاز ندارد ، اما رطوبت سازگار برای سلامتی گیاه ضروری است . با بیش از دوازده گونه در کشت ، می‌توانید گروهی از رنگ‌های مختلف را پرورش دهید تا بیش‌ترین نتیجه را از گیاهان خود دریافت کنید . ” فرانکی ” بیشتر از سبز بر روی برگ‌ها دارد ، که به نظر می‌رسد قابل‌توجه در ترکیب با انواع ” تایتانیک ” سفید است .

 

به طور معمول به عنوان یک گیاه پالایی معرفی شده‌است . همیشه‌سبز با رگ‌های لطیف و برگ‌های سبز تیره است . اگر چه محبوب‌ترین رنگ رگه سفید – سفید است , شما همچنین می‌توانید به راحتی انواعی را با رگه‌های صورتی , سفید و سبز پیدا کنید . گیاه عصبی یک گیاه خزنده با رشد کم است که مناسب برای باغات و یا باغ‌های بطری است . گیاه فیتونیا گاهی به عنوان یک پوشش گیاهی خزنده در مکان‌های خورشیدی فیلتر شده رشد می‌کند . این گیاه به طور معمول به ارتفاع6 تا 9 سانتی متر رشد می‌کند . اگرچه این گیاه به ندرت در هنگام رشد به عنوان یک پوسته چوبی در داخل خانه گل می‌دهد , اما گاهی اوقات گل قرمز مایل به قرمز یا مایل به زرد دارد .

نگهداری گل فیتونیا
آن هم به همان اندازه که زیباست , کمی مزاجی و مهارت دارد . این گیاه نیاز به رطوبت بسیار بالا , رطوبت ثابت دارد . گیاه فیتونیا نیز به نور قوی و مستقیم حساس است و به سرعت از سوختگی برگ رنج می‌برد .

چگونه گیاه فیتونیا پرورش دهیم ؟

گیاه باید دائما ً با سطح بالایی از رطوبت محیط که با بخور و یا با رشد آن در یک سینی پر از سنگریزه و آب است , مرطوب نگه‌داشته شود .
به طور ایده‌آل , بیشتر پرورش دهندگان متوجه می‌شوند که رشد این گیاهان دوست‌داشتنی اما مزاجی در باغ‌های انگور یا پوششی که می‌توانند رطوبت بالا و نور منتشر شده را به دست آورند آسان‌تر است .
نور
این گیاه به عنوان یک گیاه گرمسیری که به طور طبیعی در سایه روشن و مرطوب جنگل‌های گرمسیری رشد می‌کند, شرایط مشابهی را در هنگام رشد به عنوان یک گیاه خوار ترجیح می‌دهد . خورشید سرشار از نور خورشید است , و خورشید درخشان و غیر مستقیم را ترجیح می‌دهد , مانند آنچه که توسط پنجره‌های رو به پایین عرضه می‌شد . هم چنین آلوئه ورا با نور فلورسنت شکوفا خواهد شد .
خاک
خاک گلدان با بس‌تر پیت – خزه به خوبی رشد می‌کند . خاک باید مقداری رطوبت داشته باشد اما باید به خوبی زه‌کشی شود .
آب
مرطوب نگه داشتن گیاه می‌تواند یک چالش باشد . اگر اجازه دهید خشک شود مستعد فروپاشی است . اگر چه به سرعت بهبود پیدا می‌کند اگر به طور کامل آب شود , طلسم‌های تکرار شونده دوباره به گیاه آسیب می‌رسانند . در طرف دیگر , گیاهانی که در آب راکد می‌شوند , برگ‌های زرد و زرد را توسعه می‌دهند .
دما و رطوبت برای نگهداری گل فیتونیا
در دماهای بالاتر از 15 درجه سانتی گراد است . اما محدوده‌ای از 18 تا 24 را تحمل خواهد کرد . این گیاهان شرایط مرطوب مشابه آنچه در جنگل‌های انبوه یافت می‌شوند را ترجیح می‌دهند . بخور معمولی گیاهان را از خشک شدن دور نگه می‌دارد . در اقلیم‌های خشک و یا طی ماه‌های خشک زمستان , استفاده از مرطوب ساز اتاق می‌تواند مفید باشد . باغ‌ها یا باغ‌های بطری به طور طبیعی برای گیاه مناسب هستند .
کود:
در طول فصل رشد , تغذیه هفتگی با دوز ضعیف کود مایع فرموله شده برای گیاهان گرمسیری انجام می‌شود. یک فرمول تعادلی برای مقدار نیم مقاومت رقیق شده‌است .

نگهداری گل فیتونیا

گلدان و گلدان
هر گلدان سنگی معمولی و گلدان استاندارد با حفره‌های زه‌کشی پایین برای تصفیه آب کار می‌کنند .

هر سال در بهار و یا اوایل تابستان رشد نمی‌کنند و در عین حال بقیه مناطق گرمسیری خود را زیر پا می‌گذارید . همیشه از خاک گلدان تازه استفاده کنید وقتی که می‌خواهید از فشردگی خاک و آبیاری زیاد و خیس ماندن جلوگیری کنید .
تکثیر
فیتونیا به آسانی از برش نوک برگ منتشر می‌شود . برش برگ را در اواخر بهار و یا اوایل تابستان در نظر بگیرید ، در همان زمانی که گیاه را تمیز می‌کنید . دقت کنید که حداقل دو گره رو به رشد در برش داشته باشید تا بهترین نتیجه را بدست آورید . هنگامی که تکه‌های گوشت را در یک مخلوط خاک غنی از زغال‌سنگ آماده کردید ، می‌توانید انتظار داشته باشید که ریشه‌ها در عرض ۲ تا ۳ هفته جوانه بزنند .
استفاده از هورمون ریشه دهی معمولا ً ضروری نیست , اما اگر شرایط شما کم‌تر از ایده‌آل ( خیلی خشک یا خیلی سرد ) باشد , هورمون ریشه دهی ممکن است شانس موفقیت شما را افزایش دهد .

فیتونیا در شرایط مناسب به سرعت رشد می‌کنند و اگر ساقه‌ها رشد کنند ، نوک تیزی به رشد خود ادامه خواهد داد تا رشد پر و پر شود . از آنجا که گل‌ها حقیر و خسته‌کننده هستند ، نیشگان از جوانه‌ها نیز به دور نگه داشتن شاخ و برگ‌ها کمک خواهد کرد .

مشکلات مشترک در نگهداری گل فیتونیا

بسیاری از مشکلات مربوط به فیتونیا همان ‌هایی هستند که می‌توانند بر سایر مناطق گرمسیری نیز تاثیر بگذارند .
برگ‌های زرد ناشی از آب بسیار زیاد هستند . از یک قابلمه با سوراخ‌های زه‌کشی برای جلوگیری از خاک خیس استفاده کنید .
کاهش برگ معمولا ً نتیجه درجه‌حرارت و یا دمای سرد است . سعی کنید از شرایط استوایی که این گونه به طور طبیعی رشد می‌کند ، تقلید کنید .
برگ‌های خشک و خشک معمولا ً نشان می‌دهند که گیاهان رطوبت کافی دریافت نمی‌کنند و یا آفتاب مستقیم زیادی دریافت می‌کنند . استفاده از یک اتاق مرطوب کننده در زمستان زمانی که سطوح رطوبت می‌تواند به طور قابل‌توجهی کاهش پیدا کند. این گیاه را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید .
مشکلات حشرات عبارتند از پشه‌های قارچ ، حشرات جهنده ، یا شته‌ها . آلودگی سریع باید سریعا ً درمان شود و گیاهان آسیب‌دیده را جدا نگه دارد تا از گسترش حشرات در گیاهان دیگر جلوگیری شود .

نگهداری از گیاه قلب ارغوانی گلی مناسب برای تهویه هوا
ارسال شده در تاریخ 20 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 1,100
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.