روغن زیتون و سلامت ریه تاثیر این روغن بر سلامت دستگاه تنفسی

روغن زیتون و سلامت ریه چگونگی تاثیر این روغن گیاهی

روغن زیتون و سلامت ریه نفس بکشید . بازدم بیش از یک دقیقه نفس بکشید . با هر یک از آن‌ها , اکسیژن از طریق جریان خون شما حرکت می‌کند و سلول‌های بدن شما را تغذیه می‌کند . مشکل این است که ما ریه‌های خود را با آلاینده‌ها و محرک‌ها مانند دود و دود دست‌دوم از منابع تمیز کاری خانگی بمباران می‌کنیم . ” هنوز , شش‌ها انعطاف‌پذیر هستند ” . آن‌ها را سالم نگه دارید و آن‌ها از شما در پیری محافظت خواهند کرد . به خواندن ادامه دهید و به راحتی نفس بکشید .

 

روغن زیتون برای سلامت ریه مفید است  چربی‌های تک و چند غیر اشباع و مواد مغذی گیاهی موجود در روغن زیتون تنها برای سلامت پوست , مو و قلب انسان مفید نیستند و در حفظ سلامت ریه‌ها نیز نقش دارند .

روغن زیتون و سلامت ریه

روغن زیتون و ویتامین E

روغن زیتون اسیدهای چرب اشباع‌نشده دارد که می‌تواند به کاهش التهاب ، و آلفا – tocopherol ، شکل ویتامین E وابسته به عملکرد ریه بهتر کمک کند .

چربی‌های تک اشباع‌نشده که در روغن زیتون یافت می‌شوند بیشتر از پوست ، مو و قلب شما هستند ؛ آن‌ها همچنین در سلامت ریه نیز نقش دارند . در حقیقت ، روغن زیتون ممکن است به مبارزه با خطرات سلامتی مرتبط با آلودگی هوا مانند افزایش فشار خون و اختلال رگ‌های خونی که می‌تواند منبع اکسیژن شما را کاهش دهد، کمک کند ، باعث شود قلب شما سریع‌تر پمپ شود و تنفس سخت‌تر شود .

یک مطالعه آژانس حفاظت از محیط‌زیست شامل روغن ماهی ، روغن زیتون ، و هیچ روغن به سه گروه از بزرگسالان می‌شود ؛ پس از یک ماه ، شرکت کنندگان در هوای فیلتر شده و هوای آلوده به مدت چند ساعت نفس کشیدند . روغن زیتون همه با افزایش واکنش ظرف خون به استرس آلاینده و افزایش سطح of ، یک پروتئین خونی که لخته‌های خونی را حل می‌کند ، که می‌تواند کوتاهی تنفس را به شما بدهد ، مغلوب کرد . دانشمندان بر این باورند که اولئیک اسید ، یک جز ضد التهاب که در روغن زیتون یافت می‌شود،

ممکن است یافته‌های در حوزه بهداشت محیط ظاهر شود ” و می‌گوید : ” روغن زیتون یک روغن سالم است که عملکرد آنتی‌اکسیدان دارد . ادلمن ، مشاور علمی ارشد انجمن ریه آمریکا ، به مبارزه با اثرات اولیه آلاینده‌ها کمک می‌کند که التهاب دارد و مولکول‌های بد که از التهاب ناشی می‌شوند ، چگونه باید بدانند که آیا واقعا ً روغن زیتون تقلبی می‌خرند یا نه ، که به طرز شگفت آوری رایج است .

تاثیر ورزش بر افزایش سلامت ریه

در حالی که ورزش ظرفیت ریوی را به خودی خود افزایش نمی‌دهد , اما ماهیچه‌های قلب را تقویت می‌کند بنابراین قلب شما بهتر می‌تواند خون اکسیژن‌دار را از طریق بدن شما پمپ کند . ” ریه‌های شما به سختی کار نمی‌کنند . ” شما باید به طور موثرتری ورزش کنید و احساس کسالت کمتری بکنید .

ورزش همچنین می‌تواند چاق باشد که با خطر ابتلا به آسم ارتباط دارد . نیل کولین , استادیار دانشکده پزشکی دانشگاه مونت سینای در نیویورک می‌گوید : ” ما فکر می‌کنیم که چاقی اضافی مرتبط با چاقی باعث افزایش التهاب در بدن می‌شود که بر ریه‌ها تاثیر می‌گذارد . ” برای مشاهده نتایج , شما به ورزش مداوم نیاز دارید , میزان ضربان قلب خود را برای چند دقیقه بیشتر از روزه‌ای هفته افزایش دهید . اگر مبتلا به آسم باشید , حفظ یک ورزش شدید دشوار است , اما فعالیت‌های کلیدی پایین ممکن است به کاهش التهاب راه هوایی کمک کنند .

در یک مطالعه , بزرگسالان مبتلا به آسم که سه بار در هفته به مدت ۳ جلسه در هفته به مدت ۳ جلسه در هفته به راه افتادند , بهبودی در علایم خود گزارش نمودند . شنا گزینه دیگری است , به خصوص در ماه‌های زمستان سرد . هوای گرم و مرطوب در استخر سرپوشیده , آسم است . ( اما در استخری که به شدت کلر است شنا نکنید ; سوزش از دود می‌تواند منافع را خنثی کند . )

اشتباهاتی که افراد سالم مرتکب می‌شوند

ملیسا یانگ , متخصص پزشکی یکپارچه در کلینیک کلیولند می‌گوید : ” یک رژیم ضد التهابی به کاهش التهاب راه هوایی کمک می‌کند که با بیماری‌های تنفسی مانند آسم مرتبط است . ” این غذاها را پر کنید :
میوه‌ها و سبزیجات و روغن زیتون  : آن‌ها ” مملو از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که می‌توانند به ترمیم آسیب‌های ناشی از آلودگی هوا کمک کنند . مهم نیست , تا وقتی که مقدار زیادی از آن‌ها را بخورید .

ارسال شده در تاریخ 10 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 200
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.