مراقبت از نخل شامادورا نگهداری از گیاهان خانگی آپارتمانی

مراقبت از نخل شامادورا شرایط مناسب رشد گیاه آپارتمانی

مراقبت از نخل شامادورا , این گل آپارتمانی در گواتمالا به طور نسبی رشد می‌کند و به همین دلیل است که شما این نمونه‌ها را در دفاتر ، مراکز خرید و دیگر فضاهای داخلی بدون هیچ نور طبیعی مشاهده خواهید کرد . در واقع نور بیش از حد باعث سوختن برگ‌ها نخل شامادورا می‌شود ، پس این گیاه را از پنجره‌های روشن در اتاق‌خواب دور نگه دارید . مکانی نزدیک به حمام بخار که باعث افزایش رطوبت می‌شود ، ایده‌آل است چون باعث دفع آفات ، مانند کرم‌های عنکبوت ، می‌شود که در شرایط خشک تکثیر می‌شوند .

نخل شامادورا از مدت‌ها پیش به عنوان یک گیاه خانگی  با نور نسبتا ً کم تطبیق داده می‌شوند ، می‌توانند دماهای پایین‌تر را کنترل کنند و با انبوه درختان با بافت روشن و تنه نازک رشد کنند . این عوامل باعث می‌شوند که نخل شامادورا یکی از محبوب‌ترین نخل‌های خانگی باشد که در اغلب کشورهای معتدل رشد می‌کنند .

مراقبت از نخل شامادورا
گاهی اوقات پیدا کردن نمونه‌های منفرد امکان پذیر است ، اما اغلب نخل‌ها در دسته‌های کوچک رشد می‌کنند به طوری که آن‌ها به بوته‌های نخل مانند در گلدانهای جذاب شباهت دارند . برگ‌ها در آرایش گل ، تزئینات روز یکشنبه پالم ، و تاج‌گل بسیار محبوب هستند چون آن‌ها تا ۴۰ روز پس از قطع شدن از نیروگاه زنده می‌مانند . گیاه نخل سوز برای حیوانات و انسان‌ها غیر سمی است .
خورشید نوردهی روشن ، نور غیر مستقیم
بهار زمان شکوفه می‌دهد؛ به ندرت در خانه شکوفه می‌دهد .

چگونه گیاهان نخل را بکاریم : مراقبت از نخل شامادورا

در میان تمام درختان نخل ، نخل شامادورا جایی عالی برای شروع برای مبتدی است . آن‌ها به خصوص در گلدان ۳ گالنی ( حدود 25 سانتی متر ) در یک نوردهی شمالی یا سرسرا خوب عمل می‌کنند ، جایی که برگ‌های با بافت ریز خود را نشان می‌دهند . از آنجا که آن‌ها نسبت به شرایط نور کم‌تر و حساسیت به آب زیاد حساس هستند ، آن‌ها نخست باید ” دوست داشته باشند ” یا از طریق آبیاری زیاد یا با دریافت نور مستقیم بیش از حد نور خورشید . در برابر وسوسه مقاومت کنید .
نخل‌های شامادورا نسبت به آفات ، حشرات ، حشرات ، مقیاس ، آسیب‌پذیر هستند . در صورت امکان ، هجوم به محض امکان و درمان با کم‌ترین گزینه سمی را شناسایی کنید .
نور
اینها نخل‌های کم سبکی در نظر گرفته می‌شوند ، اما این به معنای ” بدون نور ” است . آن‌ها هنوز نور خورشید درخشان را ترجیح می‌دهند تا بهترین کار خود را بکنند . آن‌ها اغلب با نوردهی شمالی خوب رفتار می‌کنند .
خاک
در داخل خانه هر مخلوط گلدان با کیفیت بالا کافی خواهد بود . مراقب باشید که بگذارید مخلوط شکسته شود .
آب
مانند بسیاری از نخل‌ها ، نخل‌های شامادورا به آبیاری زیاد حساس هستند و نمی‌توانند آب آب را تحمل کنند و یا در مخلوط گلدان اشباع‌شده بنشینند . حتی رطوبت نیز ایده‌آل است . در قسمت کمی بیش از حد خشک است تا آبیاری زیاد. هنگامی که ۱ اینچ از خاک خشک می‌شود ، آب خشک می‌شود . برگ‌های زرد نشان می‌دهند که گیاه به آب بیشتری نیاز دارد .
دما و رطوبت
نخل شامادورا ، دمای اتاق بین ۶۵ و ۸۰ درجه فارنهایت را ترجیح می‌دهد . می‌تواند ۵۰ درجه پایین را تحمل کند اما با یک یخ‌بندان خواهد مرد . آن را از هوای سرد در نزدیکی پنجره‌ها ، منافذ ، و در بیرون نگه دارید . آن با رطوبت متوسط رشد می‌کند . اگر کف دست شما شروع به توسعه حاشیه خشک و یا نکات قهوه‌ای می‌کند ، به احتمال زیاد ناشی از دمای سرد و یا دوره‌های خشک طولانی است . سعی کنید رطوبت را در این شرایط قبل از آبیاری افزایش دهید .
کود
تغذیه با کود مایع ضعیف یکی دو بار در طول فصل رشد و نه در طول زمستان . این گیاهان فیدرز سبک هستند .

مراقبت از نخل شامادورا

نخل شامادورا سیستم‌های ریشه‌ای ضعیفی دارند و به آرامی رشد می‌کنند , به این معنی که فقط باید با دقت انجام شود . به طور کلی , گیاهان اندازه قابل مدیریت تری دارند , بنابراین نباید بیش از هر سال دیگری آن را تحمل کنید . اگر رسانه گلدان شما بشکند و به چرک و یا اسفنجی تبدیل شود , سپس به جلوگیری از پوسیدگی ریشه ادامه دهید . مراقبت از نخل شامادورا
تکثیر گیاهان نخل
این گیاهان تقریبا ً همیشه توسط پرورش دهندگان حرفه‌ای تکثیر می‌شوند . شاید بتوان یک دسته را به دو دسته کوچک‌تر تقسیم کرد , اما توصیه نمی‌شود . گیاهان تحت‌تاثیر طبیعت قرار نمی‌گیرند اما به دلایل زیبایی‌شناختی رشد می‌کنند . در غیر این صورت, آن‌ها نمی‌توانند با برش ساقه یا برش برگ تکثیر شوند . بطور کلی , بهتر است بیشتر پرورش دهندگان خانه یک گیاه جدید خریداری کنند تا اقدام به تکثیر .

برخی از گونه‌های دیگر گاهی در تجارت از جمله کربن جدیدتر دیده می‌شوند. که شبیه یک نخل خرما است.

مراقبت از گل هویا کارنوزا گلی زیبا معروف به گیاه مومی
ارسال شده در تاریخ 23 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 975
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.