اعتیاد به موبایل های هوشمند و مشکلاتی که در پی آن ایجاد می شود

اعتیاد به موبایل بررسی علل و نتایج آن

اعتیاد به موبایل گاهی اوقات به عنوان ” nomophobia ” شناخته می‌شود ( ترس از بودن بدون تلفن همراه ) اغلب توسط یک مشکل استفاده بیش از حد اینترنت و یا اختلال اعتیاد به اینترنت ایجاد می‌شود .

محققان متوجه شدند که برخی ترجیح می ‌دهند غذا نخورند تا اینکه تلفن هوشمندشان از آنها گرفته شود!

آنها اعلام کرده‌اند کسانی که، گوشی را به غذا ترجیح می ‌دهند احتمالا اعتیاد به موبایل دارند.
بنابراین اگر گرسنگی می ‌کشید تا با گوشی خود مشغول باشید، پس اعتیاد به موبایل دارید!

نگران موبایل یا استفاده از اینترنت هستید ؟ این نکات می‌توانند به شما کمک کنند تا از این عادت رها شوید و بهتر زندگی خود ، آنلاین و خاموش را متعادل کنید .

اعتیاد به گوشی‌های هوشمند چیست ؟

در حالی که یک گوشی هوشمند ، تبلت یا کامپیوتر می‌تواند ابزار بسیار مفیدی باشد ، استفاده از این وسایل می‌تواند در کار ، مدرسه و روابط مداخله کند . زمانی که زمان بیشتری را صرف رسانه‌های اجتماعی یا بازی کردن نسبت به تعامل با افراد واقعی می‌کنید ، یا نمی‌توانید خودتان را از بررسی مکرر متون ، ایمیل‌ها ، و یا برنامه‌های کاربردی رها کنید – حتی زمانی که نتایج منفی در زندگی‌تان داشته باشد – ممکن است زمانی باشد که استفاده از تکنولوژی تان را مورد ارزیابی مجدد قرار دهید .
اعتیاد به گوشی‌های هوشمند گاهی اوقات به عنوان ” nomophobia ” شناخته می‌شود ( ترس از بودن بدون تلفن همراه ) اغلب توسط یک مشکل استفاده بیش از حد اینترنت و یا اختلال اعتیاد به اینترنت ایجاد می‌شود .

اعتیاد به گوشی‌های هوشمند می‌تواند شامل انواع مشکلات کنترل انگیزشی شامل موارد زیر باشد :
روابط مجازی . اعتیاد به شبکه‌های اجتماعی ، پیامک ، و پیام‌رسانی می‌تواند تا جایی گسترش یابد که دوستان مجازی و آنلاین مهم‌تر از روابط واقعی باشند . ما همه زوج‌های حاضر در یک رستوران را دیدیم که کنار هم نشسته بودند و به جای آن با گوشی‌های هوشمند خود تعامل داشتند . در حالی که اینترنت می‌تواند مکان خوبی برای ملاقات با افراد جدید ، ارتباط مجدد با دوستان قدیمی ، و یا حتی شروع روابط عاشقانه باشد ، روابط آنلاین جایگزین مناسبی برای تعاملات واقعی در زندگی نیستند . دوستی‌های آنلاین می‌توانند جذاب باشند چون آن‌ها تمایل دارند در یک حباب وجود داشته باشند، نه با همان نیازها و یا تاکید بر روابط آشفته و دنیای واقعی . استفاده از برنامه‌های دوست‌یابی می‌تواند توجه شما را به کوتاه‌مدت به جای توسعه روابط بلند مدت تغییر دهد .
بار اضافی اطلاعات . موج‌سواری در وب ، تماشای فیلم‌ها ، بازی کردن ، یا چک کردن تغذیه اخبار می‌تواند منجر به بهره‌وری کم‌تر در کار یا مدرسه و منزوی کردن شما به مدت چند ساعت در یک زمان شود . استفاده مجدد از برنامه‌های اینترنت و گوشی‌های هوشمند می‌تواند باعث شود که شما جنبه‌های دیگر زندگی خود ، از روابط دنیای واقعی گرفته تا سرگرمی‌ها و فعالیت‌های اجتماعی را نادیده بگیرید .
اعتیاد به مواد مخدر  ، جابجایی ، و یا خدمات پیام‌رسانی بزرگسالان می‌تواند تاثیر منفی بر روابط صمیمانه و سلامت عاطفی و سلامت کلی شما داشته باشد.
اجبار آنلاین ، مانند بازی ، قمار ، تجارت سهام ، خرید آنلاین ، یا قیمت دهی به سایت‌های حراج مانند eBay ، اغلب می‌تواند منجر به مشکلات مالی و حرفه‌ای شود . در حالی که اعتیاد به قمار سال‌ها است که به درستی ثبت شده‌است ، در دسترس بودن قمار اینترنتی قمار را بسیار آسان‌تر کرده‌است . خرید و فروش سهام یا خرید آنلاین می‌تواند به همان اندازه از نظر مالی و اجتماعی زیان‌آور باشد .

اعتیاد به موبایل

علل و نتایج اعتیاد به موبایل و  اینترنت

در حالی که شما می‌توانید مشکلات کنترل انگیزه را با یک لپ‌تاپ یا کامپیوتر دسکتاپ تجربه کنید ، اندازه و راحتی تلفن‌های هوشمند و تبلت ‌ها به این معنی است که ما می‌توانیم در هر زمانی آن‌ها را در هر جایی به کار بگیریم و اجبار ما را ارضا کنیم . در واقع ، اغلب ما به ندرت بیش از پنج پا از گوشی هوشمند خود استفاده می‌کنیم . آن‌ها هم مثل استفاده از مواد مخدر و الکل می‌توانند باعث ترشح دوپامین در مغز شوند و حالت خود را تغییر دهند . همچنین می‌توانید به سرعت تحمل را ایجاد کنید تا زمان و زمان بیشتری در مقابل این screens برای به دست آوردن پاداش لذت بخش داشته باشید .
استفاده از گوشی‌های هوشمند سنگین اغلب می‌تواند نشانه‌ای از دیگر مشکلات زیربنایی نظیر استرس ، اضطراب ، افسردگی و یا تنهایی باشد . در عین حال ، می‌تواند این مشکلات را تشدید کند . اگر از گوشی هوشمند خود به عنوان یک ” پتوی امنیتی ” برای تسکین احساسات اضطراب ، تنهایی و یا ناراحتی در وضعیت‌های اجتماعی استفاده می‌کنید ، به عنوان مثال ، شما تنها موفق خواهید شد که خودتان را از افراد دور و دور خود دور کنید . خیره شدن به گوشی شما را از تعاملات رو به رو که می‌تواند به شما کمک کند تا شما را به دیگران متصل کند ، کم کنید ، اضطراب را کم کنید و حالت خود را بالا ببرید . به عبارت دیگر ، این درمان که شما برای اضطراب خود انتخاب می‌کنید ( دخیل بودن با گوشی هوشمند ) ، در واقع اضطراب شما را بدتر می‌کند .

گوشی‌های هوشمند و یا اعتیاد به اینترنت نیز می‌توانند تاثیر منفی بر زندگی شما بگذارند :

افزایش تنهایی و افسردگی . در حالی که ممکن است به نظر برسد که از دست دادن خود شما به طور موقت احساسی مانند تنهایی ، افسردگی ، افسردگی و ملالت در هوای رقیق دارد ، در واقع می‌تواند باعث شود که شما احساس بدتری داشته باشید . یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ ، همبستگی بین استفاده از رسانه‌های اجتماعی بالا و افسردگی و اضطراب را نشان داد . کاربران ، به ویژه نوجوانان ، تمایل دارند خودشان را با همتایان خود در رسانه‌های اجتماعی مقایسه کنند و احساس تنهایی و افسردگی را ترویج کنند.
از شدت اضطراب و اضطراب رنج می‌برد . یک پژوهشگر دریافت که حضور صرف یک تلفن در محل کار باعث می‌شود مردم بیشتر نگران شوند و عملکرد ضعیفی در مورد وظایف داده‌شده انجام دهند . هرچه استفاده از موبایل فرد سنگین‌تر باشد ، اضطراب و اضطراب هرچه بیشتر است .
استرس فزاینده . استفاده از یک گوشی هوشمند برای کار اغلب به معنی خونریزی کار در خانه و زندگی شخصی تان است . شما احساس می‌کنید که فشار همیشه روشن است و هیچ وقت از کار دست نزنید . این نیاز به بررسی مستمر و پاسخ به ایمیل می‌تواند به سطوح استرس بالاتر و حتی تحلیل رفتگی کمک کند . اعتیاد به موبایل
اختلالات کمبود توجه را به خود جلب می‌کند. جریان ثابت پیغام‌ها و اطلاعات یک گوشی هوشمند می‌تواند مغز را غرق کرده و بدون احساس اجبار به حرکت به سمت چیز دیگری ، تمرکز بر روی هر چیزی را غیر ممکن کند .
توانایی خود را در تمرکز و فکر عمیق و خلاقانه به کار ببرید . همهمه مداوم ، پینگ کردن یا بوق از گوشی هوشمند شما می‌تواند شما را از کاره‌ای مهم ، کند کردن کار شما ، و قطع کردن آن لحظات آرام که برای خلاقیت و حل مشکل بسیار مهم هستند را قطع کند . به جای اینکه با افکار خود تنها باشیم ، اکنون همیشه به صورت آنلاین و به هم متصل هستیم .
خواب ات را خراب کن . استفاده از گوشی هوشمند بیش از حد می‌تواند خواب شما را مختل کند که می‌تواند تاثیر جدی بر سلامت روانی کلی شما داشته باشد . آن می‌تواند بر حافظه شما تاثیر بگذارد، بر توانایی شما برای فکر کردن به وضوح ، و کاهش مهارت‌های شناختی و یادگیری شما تاثیر بگذارد .

اعتیاد به موبایل

علایم و نشانه‌های اعتیاد به موبایل هوشمند

علائم هشدار گوشی‌های هوشمند یا استفاده از اینترنت عبارتند از:

مشکل در تکمیل تکالیف در محل کار یا خانه . آیا برای شام لباس‌ها را جمع می‌کنید و کمی غذا در خانه دارید چون مشغول صحبت آنلاین , نوشتن متن و یا بازی ویدیویی هستید ? شاید بتوانید کار خود را به موقع انجام دهید .
جدایی از خانواده و دوستان . آیا زندگی اجتماعی شما به خاطر تمام اوقاتی است که روی گوشی یا دستگاه دیگر خرج می‌کنید ? اگر شما در یک جلسه و یا صحبت با دوستان هستید , مسیر آنچه را که گفته می‌شود را از دست می‌دهید چون شما ” تلفن خود را دوباره چک می‌کنید ? آیا دوستان و خانواده در مورد میزان زمانی که بر روی گوشی خود خرج می‌کنید ابراز نگرانی کرده‌اند ? آیا احساس می‌کنید هیچ‌کس در زندگی واقعی شما , حتی همسرتان , شما را مانند دوستان آنلاین خود می‌فهمد ?
استفاده از گوشی هوشمند خود را پنهان کنید . شما دزدکی به جایی خلوت می‌روید تا از گوشی خود استفاده کنید ? آیا گوشی هوشمند خود را پنهان می‌کنید یا به رئیستان و خانواده تان در مورد مقدار زمانی که به صورت آنلاین سپری می‌کنید دروغ می‌گویند ? آیا زمانی که زمان آنلاین تان قطع می‌شود , عصبانی یا عصبانی می‌شوید ?
داشتن ” ترس از گم شدن ” ( یا نبودن ) آیا از احساس خارج شدن از حلقه نفرت دارید یا فکر می‌کنید که اگر به طور مرتب تلفن نکنید , اخبار مهم و یا اطلاعات را از دست بدهید ? آیا لازم است رسانه‌های اجتماعی را به طور خودکار بررسی کنید چون شما ” نگران این هستید که دیگران زمان بهتری داشته باشند یا زندگی هیجان‌انگیزتر از شما داشته باشند ? شب می‌شود که گوشی را چک کنید ?
احساس ترس , اضطراب و یا ترس اگر گوشی هوشمند خود را در خانه بگذارید , باتری کار می‌کند یا سیستم عملیاتی سقوط می‌کند. یا احساس لرزش شبح می‌کنید – فکر می‌کنید که تلفن شما مرتعش شده‌است , اما وقتی چک می‌کنید , هیچ پیام یا به روز رسانی جدیدی وجود ندارد ?
علایم ترک اعتیاد در گوشی‌های هوشمند
یک علامت هشدار رایج در مورد اعتیاد به اینترنت یا اینترنت , زمانی است که شما سعی می‌کنید بر روی استفاده از گوشی هوشمند خود آن را قطع کنید . این موارد شامل :
بی‌قراری
خشم یا زودرنجی
سختی در تغلیظ
مشکلات خواب
میل شدید به گوشی هوشمند یا دستگاه دیگر

توصیه‌های خودیاری برای اعتیاد به گوشی‌های هوشمند

چندین گام برای گرفتن گوشی هوشمند و اینترنت تحت کنترل وجود دارد . در حالی که شما می‌توانید بسیاری از این اقدامات را خودتان آغاز کنید , اعتیاد به خودتان دشوار است , به خصوص وقتی که وسوسه همیشه در دسترس است . برگشتن به الگوهای قدیمی استفاده بسیار آسان است . به دنبال پشتیبانی بیرونی باشید , چه از خانواده , دوستان و یا یک مشاور حرفه‌ای .
برای کمک به شناسایی حوزه‌های مشکل خود , ثبت کنید و چقدر از گوشی هوشمند خود برای فعالیت‌های غیر ضروری یا غیر ضروری استفاده می‌کنید . برنامه‌های ویژه‌ای وجود دارند که می‌توانند به آن‌ها کمک کنند , شما را قادر می‌سازد زمانی را که در گوشی خود خرج می‌کنید را ردیابی کنید . آیا زمان‌هایی هست که از تلفن خود بیشتر استفاده می‌کنید ? کاره‌ای دیگری هست که می‌توانید انجام دهید ? هر چه بیشتر استفاده از گوشی هوشمند خود را بیشتر بشناسید , کنترل عادات و کنترل دوباره آن آسان‌تر خواهد بود .
محرک‌ها را بشناسید تا بتوانید به گوشی خود برسید . آیا زمانی است که احساس تنهایی یا کسالت می‌کنید برای مثال , اگر شما با افسردگی , استرس یا اضطراب درگیر هستید , استفاده از گوشی هوشمند بیش از حد ممکن است راهی برای تسکین حالات راکی باشد . در عوض , راه‌های موثرتر و موثرتری برای مدیریت حالات خود مانند تمرین آرام‌سازی پیدا کنید .

شبکه حمایتی خود را تقویت کنید. برای دوستان و خانواده خود هر هفته وقت اختصاص دهید.

اذبرای پیدا کردن افراد با علایق مشابه، سعی کنید به همکاران خود در محل کار، پیوستن به یک تیم ورزشی و یا باشگاه کتاب، ثبت‌نام در کلاس آموزش، یا داوطلب شدن برای یک دلیل خوب کمک کنید. شما قادر خواهید بود با دیگران مانند شما تعامل داشته باشید، بگذارید روابط به طور طبیعی رشد کنند و دوستی ایجاد کنید که زندگی شما را بهبود بخشیده و سلامتی شما را تقویت کند

ارسال شده در تاریخ 1 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع تکنولوژی
بازدید : 1,073
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.