داشتن ارتباط مثبت والدین و بچه‌ ها از مهمترین نکات تربیتی فرزندان

داشتن ارتباط مثبت والدین و بچه‌ ها و ارائه نکاتی برای کاهش عصبانیت والدین

داشتن ارتباط مثبت والدین و بچه‌ ها همه عصبانی می‌شوند . طبیعی است , این یک واقعیت زندگی است . بچه‌ها فقط می‌دانند که چه دکمه می‌خواهد و آن‌ها را هل می‌دهند ! یک نویسنده فرزند پروری و متخصص رفتار کودکان , سو رو به او راهنمایی می‌کند که چگونه این خشم را کانال بزند , به طوری که شما و خانواده تان سالم بیرون بیایید .

چگونه با بچه‌هایتان ارتباط مثبت داشته باشید

به عنوان یک والد و به عنوان یک مربی حرفه‌ای , فکر می‌کنم به پذیرفتن این که خشم احساسی صادق است کمک می‌کند . این چیزی است که شما انتخاب می‌کنید با عصبانیت خود آن را انجام دهید .
اگر عصبانیت خود را بیان نکنید و آن را سرکوب نکنید , این می‌تواند منجر به سرخوردگی , رنجش , تلخی , احساس ناامیدی و افسردگی شود – هیچ کدام از آن‌ها برای شما و یا فرزندان شما خوب نیستند .
خشم دیوارها را بین شما و فرزندان شما ایجاد می‌کند . بنابراین , چطور می‌توانید عصبانیت خود را کنترل کنید و عصبانی شوید
خوب , یک راه این است که دکمه مکث داخلی خود را فشار دهید و از خود بپرسید : ” دقیقا ً چیست  ” این به شما کمک می‌کند تا از وضعیتی که خود را در آن پیدا می‌کنید , برگردید و به کنترل خود برسید و به آرام کردن شما کمک کنید .
احتمالا ً متوجه خواهید شد که همه چیز را بارها و بارها تکرار می‌کنید , پس این فرصت خوبی است که از خود سوال کنید : ” دوست دارم ببینم در دنیایی کامل چه اتفاقی می‌افتد ؟ این کار به شما کمک می‌کند که بر روی یک راه‌حل جدید تمرکز کنید .
آرام آرام نفس بکشید و عمیقا ً نفس بکشید . در مورد چیزی که به طور خاص می‌خواهید ببینید فکر کنید . این به شما شفافیت و جهت می‌دهد و به شما کمک می‌کند این را به کودکان خود منتقل کنید که نمی‌دانند دقیقا ً چیست .
همچنین از خود بپرسید : ” آیا این طرز فکر من است که به من نزدیک‌تر یا دورتر از رابطه‌ای که می‌خواهم با فرزندانم داشته باشم ؟ ” این سوال فورا ً شما را از دنیای معمولی و مبتذل به تصویر بزرگ‌تر والدین خود می‌برد . آن سریعا ً چشم‌انداز شما را تغییر می‌دهد , که بسیار قدرتمند و مفید است .

داشتن ارتباط مثبت والدین و بچه‌ ها
یک گام مثبت دیگر این است که آزادانه و صادقانه با کودک خود درباره اینکه چگونه احساس می‌کنید و احساسات خود را آزاد کنید , صحبت کنید . می‌توانید چیزهایی مانند :
” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ” ”
” من از تو عصبانی بودم چون … ”
” من به خاطر تو صدمه دیدم … ”
این به کودک شما در مورد همدلی آموزش می‌دهد و بلافاصله مسئولیت عاطفی را از انرژی و ناامیدی خود می‌گیرد .
اگر شما احساس کنید که فریاد می‌زنید و به بچه‌های خود فریاد می‌زنید , پس عصبانیت خودتان مدت زیادی ایجاد شده‌است .
یک استراتژی مفید برای کشف این است که با یک آینه صحبت کنیم . یک آینه بردارید و تصور کنید با فرد دیگر صحبت کنید , گویی آن‌ها به شما در آن آینه نگاه می‌کردند . تصور کنید که آن‌ها آرام , با دقت و در حالت آرام نشسته و به شما گوش می‌دهند .
به آن‌ها بگویید که دقیقا ً چه احساسی دارید , صادقانه صحبت کنید , تمام ناامیدی , خشم , رنجش و یا ناامیدی را که احساس می‌کنید توضیح دهید . حتی می‌توانید یک رنگین‌کمان را تصور کنید که بین شما و شکاف سوتفاهم پیش می‌رود .
جنبه مهم این تکنیک‌ها این است که تمام احساسات خود را به شیوه‌ای ایمن و سالم به دست آورید . داشتن ارتباط مثبت والدین و بچه‌ ها
بعضی از مردم به بالش‌ها تکیه می‌زنند, روی تخت بپرند , به توپ‌های گلف در باغ برخورد کنند و یا به دنبال راه دور و درازی در اطراف بلوک بروند – من حتی می‌دانستم که به یک قفسه بروم و به خودم فحش بدهم !
کاری فیزیکی انجام دهید تا احساسات خود را رها کنید . خود را بی‌ملاحظه یا خطرناک نکنید . فقط به عقب بروید , عمیقا ً نفس بکشید و به آرامی نفس بکشید و با آن چه جور لباس بپوشید و با آن آزمایش کنید – حتی می‌توانید بعد از اینکه نگاه کنید و یا خنده‌دار به نظر برسید , بخندید – این راه عالی برای تغییر وضعیت شماست .
نترسید که اجازه دهید عصبانیت شما روال طبیعی خود را بگیرد – نیازی نیست احساس گناه و شرم داشته باشید زیرا افکار شما احساسات شما در عمل یا حرکت هستند . به همین دلیل برخی از مردم آن را به عنوان حرکت الکترونیکی توصیف می‌کنند .

عصبانیت شما می‌تواند یک فرصت واقعا ً مثبت برای پیدا کردن چیزی باشد که واقعا ً شما را آزار می‌دهد . فقط بایستید و از خودتان بپرسید : ” من چقدر عصبانی هستم ? ” شما شفافیت را از پرسیدن این سوال دریافت می‌کنید که به شما کمک خواهد کرد مشخص کنید چه چیزی می‌خواهید تغییر دهید . معمولا ً چیزی کوچک است که می‌تواند تفاوت بزرگی در زندگی شما ایجاد کند و به شما کمک کند به جلو حرکت کنید .
زمانی که خشم خود را نسبت به رفتاری که در کودک خود ندارید , بیان کردید , هرگز از یک حمله شخصی استفاده نکنید چون به عزت‌نفس کودک شما آسیب می‌رساند . بهتر است کودک خود را عفو کنید و خودتان را ببخشید . در آغوش بگیرید و بگویید که از این تجربه درس عبرت بگیرید .
شاید شما فردی هستید که برای مدت طولانی یا بخش عمده‌ای از زندگی شما عصبانی بوده‌است . من این را ” خشم همیشگی ” می‌نامم , چون شما عادت دارید به این شیوه رفتار کنید تا به یک عادت تبدیل شود .
خشم همیشگی سعی دارد چیزی را به شما بگوید – سوالاتی بهتر از خود بپرسید – پرسش‌هایی که به شما قدرت می‌دهند و بینش خود را به شما می‌دهند :
چرا باید همیشه عصبانی باشم ؟
* چه کاری برای ایجاد این موقعیت‌ها و زمان دوباره انجام می‌دهم ؟
* چه چیزی مرا عصبانی می‌کند ؟
من واقعا ً از چه کسی عصبانی هستم ؟
* من به زندگی خود اعتقاد دارم که باعث این ناامیدی می‌شود ؟
* آیا این تنها راهی است که من می‌توانم به زندگی واکنش نشان دهم ؟
چکار می‌توانستم بکنم ؟
چگونه می‌توانستم کنترل زندگی‌ام را بیشتر احساس کنم ؟
خشم همیشگی برای بدن شما خوب نیست چون استرس , تنش و بیماری را ایجاد می‌کند . بنابراین زمانی که شروع به درک آنچه که باعث ایجاد آن می‌شود و شروع به تغییراتی کوچک برای کمک به شما در کنترل زندگی خود می‌کنید , واقعا ً احساس آرامش می‌کنم . به این معنی است که با پرسیدن سوالات بهتر می‌توانید پاسخ جدیدی پیدا کنید .
بسیاری از زنان و به ویژه مامان یاد گرفته‌اند که عصبانی شدن چیزی بد و غیرقابل‌قبول است و اینکه عصبانی شدن به این معنی است که شما ” فرد بد ” یا ” والد بد ” هستید . بنابراین , بسیاری از مادران یاد گرفته‌اند که احساس گناه کنند و خشم خود را به جای اینکه آن را سالم بیان کنند , قورت دهند .
این یک روش ناسالم برای مقابله با عصبانیت است چرا که می‌تواند به داخل بچرخد و باعث شود احساس ناخوشایند , درمانده , گیر , افسرده و عموما ً از کنترل زندگی خود داشته باشید . بنابراین اعتراف کنید که کاملا ً طبیعی است که گاهی اوقات خود را از دست بدهید و یک استراتژی یا تکنیکی پیدا کنید که مناسب شما برای آزاد کردن آن است .
من همچنین به والدین نشان می‌دهم که با تکنیک ضربه زدن مبتنی بر روش درمانی فکر می‌کنم که خشم را از بین می‌برد و به شما کمک می‌کند که احساس آرامش و بازگشت به کنترل داشته باشید .
تکنیک ضربه زدن
مهم است که بر روی چیزی تمرکز کنید که واقعا ً عصبانی هستید .
بیش از حد عصبانی است .
دو انگشت خود را در دست‌چپ بگیرید و انگشت کوچک خود را بر روی دست مخالف خود محکم در حدود سه برابر در داخل انگشت خود بگیرید .
سپس در حدود یک اینچ به سمت چپ استخوان ران , جایی که ” d یک کراوات را انجام می‌دهید , محکم در حدود سه برابر .
حالا به پشت دست خود بین انگشت انگشتر و انگشت کوچک خود در بخش گوشتی بین آن‌ها ضربه بزنید .

به این نکته توجه کنید که :
چشم‌ها را باز کنید
چشم‌ها را ببندید
چشم‌ها را در دایره‌ای به یک جهت بچرخانید
چشم‌ها را در دایره‌ای به سمت دیگر می‌چرخانند
صدای چند بار ” تولدت مبارک ” با صدای بلند
با صدای بلند با صدای بلند
انگشت کوچک خود را دوباره تکرار کنید
اکنون عصبانیت خود را افزایش دهید
عصبانیت شما ممکن است کاملا ً از بین برود و یا ممکن است احساس کند که فقط یک درجه از عصبانیت است . اگر این حالت سرتان را بی‌حرکت نگه دارید و چشم‌هایتان را از کف به سقف منتقل کنید و دوباره به پایین برگردید و استراحت کنید.
درمان یا ضربه زدن , درمانی جدید برای قرن بیست و یکم است . ممکن است کمی احساس عجیب و غریبی داشته باشید که اولین بار این کار را بکنید اما اگر کار می‌کند چه کسی اهمیت می‌دهد ! حتی می‌توانید به فرزندانتان یاد بدهید .
شما الگویی برای کودکان خود در هر چیزی هستید که به آن‌ها یاد می‌دهید چطور عصبانیت و ناامیدی را کنترل کنید و درباره آن با آن‌ها صحبت کنید . چه هدیه‌ای را می‌توانید به فرزندان خود بدهید ؟

برخورد با یک کودک بسیار عصبانی : خشم یک احساس قدرتمند است و دیدن کودک در چنگال خشم بسیار نگران‌کننده است . با این حال به یاد داشته باشید که آن کاملا ً طبیعی و قابل‌قبول برای کودکان است تا نسبت به زمان عصبانی شوند . متخصص بی‌هوشی , دکتر ویکتوریا سامویل , نکاتی برای چگونگی برخورد با یک کودک بسیار عصبانی ارائه می‌دهد .
چطور با کودک خود آرام باشید : آوردن کودکان بسیار خوب و لذت بخش است , اما می‌تواند بسیار پر استرس و خسته‌کننده باشد . متخصص بی‌هوشی دکتر ویکتوریا ساموئل به او توصیه کرد که در گرمای لحظه خنک بماند ! داشتن ارتباط مثبت والدین و بچه‌
نحوه برخورد با دروغ گفتن و تشویق صداقت : صداقت صفتی است که برای بزرگسالان بسیار ارزشمند است , بنابراین وقتی کودکان دروغ می‌گویند , این می‌تواند باعث نگرانی واقعی والدین شود . با این حال , بسیار رایج است که مطمئن نیستید چطور باید دروغ بگویید ; والدین ممکن است بین سخنرانی , بی‌توجهی و مجازات فرار کنند . متخصص بی‌هوشی , دکتر ویکتوریا سامویل , به این نگاه می‌کند که چرا کودکان دروغ می‌گویند , چطور صداقت را تشویق کنند , و اگر یک کودک داستانی بگوید چه باید کرد …

ارسال شده در تاریخ 11 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 1,031
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.