گیاه کاکتوس دم موشی پرورش و نگهداری گل های آپارتمانی

گیاه کاکتوس دم موشی و شرایط مناسب برای رشد

گیاه کاکتوس دم موشی اگر پنجره آفتاب گیر فضای کافی برای جا دادن یک گلدان ندارد ، یک سبد آویزان با  کاکتوس دم موش را در نظر بگیرید . این گیاه بومی مکزیک است ، جایی که شکوفه‌های تند سرخابی در داروهای سنتی برای مشکلات قلبی مورد استفاده قرار گرفته‌اند . یک سبد آویزان به اندازه متوسط برای این کاکتوس رو به رشد انتخاب کنید – ساقه‌ها ضخیم می‌توانند به دنبال1 متر باشند .

گیاه کاکتوس دم موش ، یک کاکتوس کولا است که بومی جنوب غربی مکزیک و بخش‌هایی از آمریکای مرکزی است . آن برای ساقه‌های بلند و کشیده آن متمایز است که به حدود چهار پا در بلوغ می‌رسد و لقب خود را به گیاه می‌دهند . گل‌های کاکتوس دم موش در بهار و اوایل تابستان شکوفه می‌دهند و شکوفه آن معمولا ً بنفش است ؛ با این حال ، گیاه گاهی اوقات گل‌ها را در رنگ‌های ویژه مثل صورتی و نارنجی پرورش می‌دهد . گل‌ها لوله مانند لوله صاف و نسبتا ً بزرگ هستند و حدود دو اینچ عرض دارند. اگرچه این گیاه در طول شکوفه خود در بهار ، چند گل تولید می‌کند ، اما هر گل فقط چند روز بیشتر عمر می‌کند .
نور : نور مستقیم
آب : به طور منظم آب
گونه‌های رنگ : بنفش – قرمز ، صورتی ، و نارنجی

گیاه کاکتوس دم موشی

در طبیعت  به این معنی که روی زمین رشد می‌کند و یا بر روی سازه‌های بزرگ‌تر مانند درختان رشد می‌کند ؛ با این حال ، در کشت ، معمولا ً به خاطر ساقه‌های دم موشی ، در گلدان یا سبد آویزان می‌شوند . گونه‌های متعددی از کاکتوس دم موش وجود دارند که برخی از آن‌ها ساقه‌های نوک‌دار را دارند : اما گیاه والد ، از برآمدگی‌های سطحی ناشی می‌شود . تکثیر از طریق قلمه زدن بسیار آسان است ، زیرا ساقه‌ها به شدت رشد می‌کنند . اگر چه ساقه‌ها می‌توانند زیبا و زیبا باشند ، مراقب باشید : آن‌ها تیغ‌ها را رشد می‌دهند که می‌تواند روز شما را خراب کند .

آنچه در این مقاله از ایران پاتوق می خوانید

شرایط رو به رشد

نور : این یک کاکتوس است که برای شرایط بیابانی استفاده می‌شود : نور آفتاب مستقیم و مستقیم خورشید به رشد آن کمک می‌کند .
آب : آب به طور منظم در طول فصل رشد استفاده می‌شود . با این حال آب آن را می‌توان در طول پاییز و زمستان کاهش داد .
دما : دمای اتاق منظم بسیار خوب است ، اما این یک کاکتوس نسبتا ً مقاوم است که می‌تواند دما را به اندازه 5درجه و تا 32 درجه تحمل کند . برف را خاموش نگه دارید .
خاک : خاک گلدان غنی بهترین است : هر مخلوط مواد آلی خوب باید بسیار خوب باشد .
کود : استفاده از کود مایع به حدود نصف قدرت در هر دو هفته در طول فصل رشد در بهار و تابستان رقیق شد .
تکثیر
با این که آلوئه ورا می‌تواند به وسیله دانه نیز تکثیر شود . کاکتوس دم موشی با قلمه زدن ساقه بهتر عمل می‌کند : هر بخشی از ساقه را قطع کنید و سپس آن را در خاک غنی و ارگانیک پس از اجازه دادن به خشک کردن برای چند روز خشک کنید . در عرض چند هفته باید ریشه بگیرد : مطمئن شوید که آفتاب خیلی زیاد می‌شود و مرطوب نگه‌داشته می‌شود . این یک گیاه نسبتا ً پرکار است که به خاطر تعداد زیاد ساقه‌ها و نمونه‌های جدید می‌تواند در هر فصل تکثیر شود .

کاکتوس دمش یک کاکتوس نسبتا ً سریع رشد می‌کند و هر سال یک‌بار رشد فصلی رشد می‌کند و این کار به صورت گل آوری انجام می‌شود . ممکن است به گلدان یا سبد بزرگ‌تری نیاز داشته باشد که بستگی به این دارد که آیا این گیاه کاملا ً بالغ شده یا نه ، اما قطعا ً به خاک گلدان جدیدی نیاز دارد . این گیاه به سرعت از مواد غذایی استفاده می‌کند و به آن کمک می‌کند تا آن را دوباره پر کند .

گیاه کاکتوس دم موشی

توصیه‌های رشد بهتر:

دم موش به خصوص وقتی که در سبدهای آویزان شده رشد می‌کند و اگر سبد پر از خزه اسفاگنوم یا مواد آلی دیگر است قبل از پر شدن از مخلوط گلدان ، به گیاه کمک می‌کند که رشد کند . آن خشکسالی است و می‌تواند دوره‌های طولانی با دقت کمی تحمل کند . دقت کنید که هر سال مقدار زیادی مواد غذایی به آن بدهید و باید شکوفه‌های صورتی دلپذیری در بهار تولید کند .

 

نگهداری کاکتوس های خانگی شرایط مناسب رشد گل کاکتوس
ارسال شده در تاریخ 4 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 641
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.