فواید خواندن کتاب و تاثیر آن بر سلامت ذهنی و روحی افراد

 فواید خواندن کتاب و مطالعه سرگرمی سالم برای افراد

فواید خواندن کتاب مطالعه برای بسیاری از مردم بسیار سرگرم‌کننده است ، اما فواید بسیاری برای سلامت ذهنی شما به شکل تفکر و درک دارد . با تمرکز بر روی کلمات و داستان ، مغز و کارکرده‌ای شناختی شما را تحریک می‌کند . این تحریک ویژه می‌تواند به تیز کردن ذهن شما کمک کند ، به خصوص بخشی از مغز که مسئول تمرکز و آنالیز انتقادی است . این بخش این بخش از مغز را افزایش می‌دهد به طوری که شما یک چاقو تیز می‌کنید . این تیز کردن ذهن در نهایت تمرکز شما را به هنگام تمرکز بر چیز مهمی افزایش خواهد داد .

انگیزش ذهنی شناختی و تمرین مغز :

چه طور این مطالعه ذهن شما را تیز می‌کند ؟ این کار ذهن شما را از طریق تحریک مغز تقویت می‌کند . با این کار باعث می‌شود که شما به شدت بر روی کلمات تمرکز کنید ، مغز شما اطلاعات قابل‌توجهی را در بر می‌گیرد ، که می‌تواند هم مهارت‌های انتقادی و هم مهارت‌های ذهنی شما را بهبود بخشد . این تحریک برای ذهن شما و تیز کردن فرآیندهای فکری شما مفید است . فوق‌العاده نیست که یک کتاب چطور می‌تواند این کار را بکند ؟ البته ، برخی از موفق‌ترین مردمان جهان هر روز می‌خوانند و می‌دانند که دانش کلید است . بنابراین ممکن است زمان آن رسیده باشد که به نصیحت آن‌ها توجه کنید اگر می‌خواهید به رویای خود نزدیک‌تر شوید .
مطالعه فقط به تفکر انتقادی شما کمک نمی‌کند ، بلکه عملکرد مغز شما را بهبود می‌بخشد . در نظر بگیرید که هر روز یک ماهیچه کار می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد . ماهیچه رشد می‌کند و قوی‌تر از قبل می‌شود . خواندن برای ذهن شما به همان شکل عمل می‌کند . تحریک ثابت مغز که یک کتاب فراهم می‌کند مشابه ورزش مورد نیاز برای کار کردن یک ماهیچه است ؛ آن بخش‌های جداگانه مغز را تقویت می‌کند که تفکر شما را کنترل می‌کنند و مهارت‌ها را آنالیز می‌کنند .
مطالعه فقط به تفکر انتقادی شما کمک نمی‌کند ، بلکه عملکرد مغز شما را بهبود می‌بخشد .
 واژگان و گسترش دانش
زمانی که خواندن را می‌خوانید ممکن است با چند کلمه برخورد کنید که کاملا ً متوجه نیستید و یا حتی آن را تشخیص نمی‌دهید . این سردرگمی می‌تواند باعث شود که شما به بالا نگاه کنید و تعریف را پیدا کنید . Dictionaries ، هم به شکل فیزیکی و هم در فرم ebook ، می‌تواند برای درک شما از این کلمه جدید که ممکن است درک نکنید مفید باشد . چون شما کلمه را نمی‌دانید تا با آن شروع کنید ، عمل جستجو برای تعریف به مغز شما کمک می‌کند که این کلمه جدید و مهیج را حفظ کند . دقت کنید که از زمانی که یاد گرفتید تا چه حد از دایره لغات خود استفاده کنید . حالا شما بسیاری از کلمات جدید را می‌دانید که بیشتر از وقتی که اولین بار این عادت را شروع کردید ، به نظر می‌رسد .
این کار چه سودی برای شما دارد ؟ خوب ، بعد از چند روز خواندن و نگاه کردن به کلمات جدید که متوجه نیستید ، دایره لغات شما شروع به گسترش یک لغت در یک زمان خواهد کرد . کلمات و عبارات را ، اگر هر روز می‌خوانید ، مغز خود را با لغات جدیدی پر کنید که ممکن است شما هرگز بدون مطالعه یاد بگیرید . این موضوع در این مطالعه توسط دانشگاه اورگن به اثبات رسیده‌است . فواید خواندن کتاب

اغلب ، حتی ممکن است متوجه نشوید که فرهنگ لغات شما بعد از یک روز مطالعه سنگین چقدر افزایش‌یافته است . این کلمات که شما یاد گرفته‌اید با لغات روزمره شما ادغام خواهند شد و شما شروع به استفاده از این کلمات خواهید کرد . این باور نکردنی است که شما در هنگام مطالعه چقدر زمان می‌برید ، و این جنبه از درک ، فایده مهم دیگری از یک عادت روزانه است .

فواید خواندن کتاب
 سطوح پایین‌تر استرس و آسودگی تنش

اکثر مردم از تجربه می‌دانند که خواندن یک شکل عالی از سرگرمی است ، اما آنچه شما و آن افراد دیگر ممکن است درک نکنند این است که مطالعه می‌تواند به سطوح استرس پایین‌تر کمک کند . شما این حقیقت را درست خواندید ، هر چند عجیب به نظر می‌رسد . عمل آن و تمرکز بر روی کلمه نوشته شده می‌تواند به تسکین ذهن شما از اضطراب و فشارهای روز کمک کند . با کشیدن ذهن خود از استرس در دست ، می‌توانید آرام بگیرید و اجازه دهید استرس از بین برود .

خوب است درست باشد ، اما مطالعه چگونه استرس را کاهش می‌دهد ؟ خوب ، مغز شما فورا ً خودش را به دنیای متفاوتی با افراد مختلف منتقل می‌کند . این تغییر در سرعت می‌تواند تنفس هوای تازه برای کسی باشد که استرس زده یا از دوره‌های طولانی استرس رنج می‌برد . با انجام این کار ، می‌توانید به خودتان اجازه دهید تا نفس بکشید ، آرام بگیرید ، و از طریق کلماتی که در صفحه نوشته شده ، به دنیای دیگر بروید .
استرس می‌تواند بسیاری از قسمت‌های زندگی روزمره شما را تحت‌تاثیر قرار دهد و پس از مدت‌های طولانی استرس شدید حتی می‌تواند برای سلامت کلی شما مضر باشد . هر دو رمان و ادبیات دیگر می‌توانند به حل مسائل مربوط به استرس کمک کنند و باعث شوند ذهن و بدن شما آرام شود . زمانی که شروع می‌کنید ، شروع به تمرکز بر روی استرس خود می‌کنید ، نه بر روی استرس ، بلکه بر روی کلمات و داستان . در زمان خواندن ، مطالعه سطح استرس شما را کاهش خواهد داد و باعث می‌شود که شما احساس بهتری در ذهن داشته و از نظر فیزیکی احساس بهتری داشته باشید .

 به افسردگی و افسردگی کمک می‌کند

خواندن ، به ویژه کتاب‌های خود به خود ، می‌تواند به دفع حوادث افسردگی کمک کند . درست مانند کاهش سطح استرس ، آن بخشی از مغز را تحریک می‌کند که با افسردگی سر و کار دارد . کتاب‌های خود به خود ، پر از اطلاعات درباره نحوه بهتر کردن خودتان و حالت ذهنی تان ، می‌توانید افسردگی را کاهش دهید . خواندن کتاب می‌تواند برای فردی که ممکن است از تمایلات افسردگی رنج ببرد بسیار مفید است اما برای نیاز به دارو کافی نیست . فواید خواندن کتاب

شما می‌توانید کتاب‌های خود را در هر کتابفروشی یا کتابفروشی پیدا کنید . با این حال ، آن‌ها تنها کتاب‌هایی نیستند که می‌توانند به رفع تمایلات depressive برخی از آن‌ها کمک کنند . رمان ، داستان‌های کوتاه ، مقالات مجلات و کتاب‌های غیر تخیلی نیز می‌توانند به تسهیل این گرایش‌ها کمک کنند . با خواندن ، شما تمرکز می‌کنید ، نه بر روی چیزهایی که باعث افسردگی شما می‌شوند، بلکه چیزهایی هستند که می‌توانند چیز دیگری برای فکر کردن به شما بدهند . پس شما دیگر نگران وضعیت افسردگی خود نیستید ، اما به جای آن بر روی داستان تمرکز کرده‌اید .
کاهش افسردگی ممکن است به یک مزیت عجیب و غریب به نظر برسد ، اما تحریک مغز زمانی که برای تسکین دادن چیزی از این طبیعت مفید است ، بسیار مفید است . احساس شادی که از داستان‌ها ناشی می‌شود می‌تواند حالت روحی شما را روشن کند و به روز شما کمک کند از غم به شادی تبدیل شود . البته ، این یک راه‌حل دائمی برای یک مشکل جدی نیست ، اما می‌تواند به رفع مشکلات افسردگی کمک کند . مصرف ادبیات بیشتر مثل مسکن قدرتمند است و ممکن است درد مفاصل را تسکین دهد .
خواندن آثار ادبی بسیار شبیه به مسکن قدرتمند است و ممکن است درد مفاصل را تسکین دهد .
 بهبود حافظه و تمرکز بهتر
اگرچه قبلا ً ذکر شده‌است که خواندن چطور می‌تواند تمرکز و تفکر انتقادی را بهبود بخشد ، بخش دیگری از سلامت روانی وجود دارد که به بهبود آن کمک می‌کند . این نکته توسط NCU در وبلاگ خود بیان شده‌است . خواندن حداقل یک روز در هر روز می‌تواند تمرکز شما و عملکرد حافظه شما را بهبود بخشد. در این مثال ، آلوئه ورا مغز را تحریک می‌کند ، به خصوص بخشی از مغز که به حافظه و توجه کمک می‌کند . درست مانند ورزش بدنی ، این شکلی از تمرین ذهنی است که حافظه شما را هل می‌دهد و به محدودیت‌ها توجه دارد . فواید خواندن کتاب

 

درک ساده تابع حافظه شما را بهبود می‌بخشد . این تست‌ها در مقطع ابتدایی را به یاد می‌آورید که در آن شما مورد آزمایش قرار گرفتید تا ببینید در هنگام خواندن این داستان‌های کوتاه چقدر شما را حفظ کرده‌اید . خوب ، درک درست مثل یک فرد بالغ به همان شکل کار می‌کند . در هنگام خواندن ، مغز شما به طور مداوم تکه‌هایی از اطلاعات را در مورد این داستان نگه می‌دارد . چون بخشی از مغز که حافظه را کنترل می‌کند تحریک می‌شود ، مثل ورزش برای این بخش از مغز عمل می‌کند که منجر به بهبود حافظه می‌شود .
تمرکز شما چگونه است ؟ تمرکز شما تقویت شده‌است زیرا نیازمند تمرکز بر خواندن است . وقتی بنشینید و یک کتاب یا مقاله بخوانید ، متوجه نخواهید شد که چه چیزی می‌خوانید مگر این که تمرکز کنید . در نظر بگیرید که چه زمانی یک مشکل ریاضی را انجام می‌دهید . برای درست کردن آن ، باید با دقت روی آن مساله تمرکز کنید . برای خواندن نیز همین طور است . دوباره ، مانند عملکرد حافظه در مغز ، تمرکز شما اعمال می‌شود ، که به بهبود تمرکز کلی شما کمک می‌کند .
توانایی های خود را تقویت کنید .

مطالعه تنها مزایای سلامتی ندارد ؛ بلکه برای جنبه‌های دیگر زندگی نیز مفید است . این مزایا به افراد دور و دور خوانندگان کمک می‌کند . آن‌هایی که می‌نویسند ، اهمیت مطالعه را می‌دانند . چه شما چیزها را برای کار بنویسید یا فقط برای سرگرمی ، خواندن سنگین می‌تواند مهارت‌ها و توانایی‌های نویسندگی شما را بهبود بخشد. راه‌های مختلفی وجود دارند که در آن‌ها می‌تواند به تقویت مهارت‌های نوشتاری شما کمک کند ، و هر یک از این روش‌ها بدون اینکه شما حتی متوجه شوید ، اتفاق می‌افتد .

نویسندگان اغلب خوانندگان بزرگ هستند ، به این دلیل که به دنبال the خواندن هستند . با تمرکز بر روی سبک رمان و کتاب‌های دیگر ، شما می‌توانید این سبک‌ها را تقلید کنید ، در نتیجه مهارت‌های نوشتاری شما را به طور قابل‌توجهی بهبود بخشید. مطالعه بر روی نوشتن دیگران ابزار بسیار خوبی است ، به خصوص اگر از نوشتن لذت می‌برید . حتی نویسندگان پرفروش از این ابزار برای مطالعه سبک‌ها و موضوعات نوشتاری استفاده می‌کنند .
بهترین بخش درباره خواندن این که چطور نوشتاری خود را بهبود بخشید این است که کتاب‌های مختلفی در مورد هنر نوشتاری با اطلاعات در مورد تمام اشکال نوشتاری وجود دارد . شما می‌توانید این کتاب‌ها را در هر کتابفروشی ، هم به صورت آنلاین و هم در فروشگاه پیدا کنید . اگر شما یک نویسنده جدی هستید ، می‌توانید هر دو رمان و یا این کتاب‌های فوق‌العاده را برای نوشتن بخوانید . هر نوع مطالعه می‌تواند نویسندگی شما را فوق‌العاده بهبود بخشد .
برای بهتر کردن و نوشتن آسان‌تر به صورت آنلاین ، گرامر را بررسی کنید .

 خواب خوبی را رقم بزنید.

آیا می‌دانستید که مطالعه می‌تواند به خواب شما نیز کمک کند ؟ نه ، این به این معنی نیست که به شما کمک می‌کند به خواب بروید ، اما به بهبود الگوی خواب کلی شما کمک می‌کند . مطالعه ، از آنجا که به شما این امکان را می‌دهد که آرامش و استرس را رها کنید ، می‌توانید به یک خواب عمیق و آرام کمک کنید . این به نظر می‌رسد که خوب است که درست باشد ، اما خواندن می‌تواند ، در حقیقت ، به شما کمک کند که بخوابید .
شب‌ها قبل از رفتن به رختخواب ، کتاب‌های خوب هستند . انتخاب یک کتاب خوب و نشستن پس از تاریکی فوق‌العاده استراحت است . اگر روز شما شلوغ است ، نفس بکشید . با تنظیم زمان‌های خاص برای خواندن درست قبل از خوابیدن در شب ، می‌توانید به خود کمک کنید آرام بگیرید و قبل از خواب به خواب بروید . نوع ادبیات که شما مطالعه می‌کنید اولویت شما است ، اما صرفا ً این حقیقت که می‌خوانید نقش مهمی است .
مطالعه قبل از خواب ، بدن و ذهن شما را آرام می‌کند ، به خصوص بعد از یک روز طولانی و پر استرس . حتی اگر فقط یک مقدار کوتاه باشد – یک فصل یا دو – the که خواندن می‌تواند به شما کمک کند به خواب عمیق و آرامش‌بخش شما کمک کند . سرگرمی که کتاب می‌تواند به ارمغان بیاورد فقط یکی از مزایای شگفت‌انگیز خواندن هر شب قبل از خوابیدن است .
 از تفریحات  خود لذت ببرید
شاید معروف‌ترین فایده خواندن ، ارزش سرگرمی برای باز کردن یک کتاب با صفحات نازک و سفید است . البته ، سرگرمی معمولا ً چیزی است که خوانندگان مشتاق را جذب می‌کند تا کتاب بزرگ بعدی را بردارند . در حقیقت برای سالیان متمادی تبدیل به نوعی سرگرمی شده‌است . اگر چه خواندن برای سرگرمی عالی است ، اما بیشتر آن چیزی است که فقط عامل سرگرمی است .
هر خواننده می‌داند که رفتن از طریق یک کتاب می‌تواند صلح‌آمیز باشد و حالت آرامش بخشی داشته باشد . با غوطه‌ور کردن خودتان در یک کتاب خوب ، تقریبا ً می‌توانید هر گونه استرس یا نگرانی را از بین ببرید . شما هم با خواندن ، که یکی از چیزهای بسیار عالی در مورد کتاب‌ها است ، شما را سرگرم و راحت کرده‌اید .
خواندن با توانایی سرگرم کردن و القای آرامش ، یک راحتی همیشگی برای مردم تمام سنین و از تمام طبقات زندگی بوده‌است . برای سال‌ها ، این عامل سرگرمی در خط مقدم ادبیات بوده‌است . کتاب‌ها و دیگر اشکال نوشتاری امروزی هنوز هم به همان اندازه محبوب هستند . وضعیت صلح‌آمیز خواندن به عنوان سرگرمی شگفت‌آور بوده‌است . بسیاری از خوانندگان و نویسندگان بزرگ از اهمیت خواندن در طول شغل خود و طرفداری از آن‌ها اشاره کرده‌اند .
با غوطه‌ور کردن خودتان در یک کتاب خوب ، تقریبا ً می‌توانید هر گونه استرس یا نگرانی را از بین ببرید.
 خواندن می‌تواند روز شما را روشن کند

کتاب‌ها می‌توانند به طور روزانه از زندگی شما لذت ببرند . عمل خواندن برای سلامت جسمی و ذهنی هم مفید است ، اما همچنین می‌تواند روز شما را روشن کند . گاهی اوقات، روزها می‌تواند استرس زا و نگران‌کننده باشد ، اما وقتی شب‌ها دراز بکشید و به یک کتاب خوب تبدیل شوید ، روحیه شما را همراه با استرس و نگرانی بالا می‌برد .
هیچ دلیلی وجود ندارد که در مورد شرایط استرس زا ناراحت باشم . تنها کمی از روز خود را صرف کنید ، کمی مطالعه کنید ، و احساس آرامش کنید . همان طور که مدیتیشن و یوگا تمرین می‌کنید، زمان کمی را با یک کتاب سپری می‌کنید ، یک راه دوست‌داشتنی برای گذراندن بعد از ظهر و یا شب است . کتاب‌ها آسان هستند ، به خصوص با خوانندگان محبوب ، و می‌توانید از زمان خواندن تان در هر جایی لذت ببرید .
خواندن و خواندن یک راه برای گسترش ذهن شما به تمام احتمالات است .

از تعطیلات تا یک لحظه سریع در حالی که در صف carpool منتظر می‌مانیم ، خواندن یک وسیله موثر برای استراحت در دنیای دیگر شلوغ است . اگر دوست دارید زود بیدار شوید ، باید روز خود را با خواندن کمی نور شروع کنید . روز شما کمی روشن‌تر خواهد بود و می‌توانید نفس راحتی بکشید . بگذارید کتاب وزن کمی روی شانه‌های شما داشته باشد تا بتوانید از چیزهای اطراف خود لذت ببرید . برای خودتان چند لحظه بردارید و فقط بخوانید .
 به شما کمک می‌کند ذهن خود را تحت فشار قرار دهید
کتاب‌ها به شما این امکان را می‌دهند که چیزها را از یک دیدگاه کاملا ً متفاوت ببینید . برای مثال ، مطالعه در مورد یک فرهنگ خاص می‌تواند به شما کمک کند تا درک کنید که این فرهنگ چگونه متفاوت از فرهنگ خودتان است . ممکن است با دیدگاه فرهنگ موافق نباشید ، اما حداقل شما به چیزها از یک زاویه جدید نگاه خواهید کرد .

فواید خواندن کتاب ,کتاب‌ها ایده‌های جدیدی به شما می‌دهند . شما زمانی که می‌خوانید به طور مداوم یاد می‌گیرید و می‌توانید از یک دیدگاه متعادل به دنیا نگاه کنید . در غیاب دیدگاه‌های دیگر ، ما تمایل داریم یک نوع تک‌بعدی از تفکر را براساس تربیت ما داشته باشیم .
ما روشی را که انجام می‌دهیم ، انجام می‌دهیم زیرا این چیزی است که ما طی سال‌های سازنده خود یاد گرفتیم . ما از زاویه تجربه خود به اشیا نگاه می‌کنیم . با استفاده از این لنز ، فرض کردن این که روش ما روش صحیح است ، آسان است . کتاب‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا چیزها را در یک نور جدید ببینیم ، به ما این امکان را می‌دهد که از مفاهیم ” درست ” یا ” نادرست ” رها شویم و به جای آن روش‌های مختلف انسان بودن را ببینیم .
برای مثال ، تصویر یک زن مسلمان با روبنده یا حجاب . بسیاری از مردم در جامعه غربی این را نوعی ظلم تلقی می‌کنند . با این حال در واقعیت بسیاری از زنان مسلمان ترجیح می‌دهند که در این روش به عنوان بخشی از اعتقادات معنوی خود لباس بپوشند .
اگر شما یک کتاب یا مقاله در مورد ماده نوشته شده توسط یک زن مسلمان بخوانید می‌توانید یاد بگیرید که چیزها را از دید او ببینید . این یک دنیای بزرگ است ، و خواندن یک راه برای گسترش ذهن شما به تمام احتمالات است .

نتیجه‌گیری

کتاب‌ها چیزهای شگفت انگیزی هستند که می‌توانند هم برای سلامتی شما سرگرم‌کننده و هم مفید باشند . آن‌ها تقریبا ً شبیه ابزاری برای سبک زندگی سالم هستند . آن‌هایی که می‌خوانند نمی‌توانند عشق به خواندن را درک کنند ، اما آن‌هایی که روزانه مطالعه می‌کنند اهمیت شیرجه زدن به یک کتاب خوب را می‌دانند . کتاب‌هایی که شما انتخاب می‌کنید اولویت شما است ، که می‌تواند از رابطه عاشقانه به غیر داستانی فاصله داشته باشد. اغلب مردم مقالات مجلات یا حتی کتاب‌های درسی را خواهند خواند اگر این چیزی است که آن‌ها از خواندن لذت می‌برند . هر چه که می‌خواهید مطالعه کنید، می‌توانید بر روی فواید چند گانه خواندن برای کمک به ذهن و بدن خود حساب کنید . فواید خواندن کتاب
کتاب‌ها
لذت بردن از کتاب در زمانی که شما صرفا ً برای لذت مطالعه می‌کنید ، آسان است . خوانندگان سنگین همیشه یک کتاب در دست دارند . به عنوان یک خواننده احتمالا ً به فواید زیاد خواندن هم فکر نمی‌کنید ، اما حتی زمانی که شما آن را درک نمی‌کنید ، آن جا هستند . از استرس استرس برای بهبود حافظه ، خواندن در تمام جنبه‌های زندگی ما بسیار مفید است . خواندن یک راه عالی برای بهبود همه چیز است .
شما می‌توانید کتاب‌ها را در هر جایی پیدا کنید ، از کتابخانه تا کتابفروشی ها و مغازه‌های دست‌دوم . جستجوی کتاب‌هایی که به شما علاقه دارند آسان است . در واقع شما می‌توانید کتاب‌ها را در همه جا پیدا کنید . اگر مطمئن نیستید که کجا بهترین کتاب‌ها ، مجلات و یا سایر کاره‌ای ادبی را پیدا کنید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک جستجوی گوگل ساده را انجام دهید . فواید خواندن کتاب

گزینه‌های کتاب‌ها و مجلات برای خواندن بی‌حد و حصر هستند . نوع کتاب‌هایی که از خواندن لذت می‌برید به سادگی امتحان کردن چند نوع کتاب است . اگر داستان‌های حقیقی را ترجیح می‌دهید ، با غیر تخیلی سفر کنید . و اگر داستان‌های مرموز از خیال‌پردازی ، داستان عاشقانه ، و داستان‌های بلند ، فنجان چای شما باشند ، به داستان فرصت بدهید .

ارسال شده در تاریخ 6 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 776
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.