طرز تهیه انواع ته دیگ های طرح دار و ترکیبی برای پلوها و ماکارونی

طرز تهیه انواع ته دیگ زیبا و خوشمزه مجلسی را یاد بگیرید و در مهمانی ها خوش بدرخشید .اگر می خواهید ته دیگ های متفاوت و خوشمزه را امتحان کنید می تونید هر روز که در خانه برای خودتون پلو می پزید مثل من یک ته دیگ رو درست کنید و دستتون را بیافته .

من کم کم برای پلوها ی دونفره خودم و همسرم ته دیگ ها مختلف رو امتحان کردم و الان دیگه همه عاشق پلو های من شدند و اونم بیشتر به خاطر ته دیگش هست که با کوچکترین تغییر هالی به نظر میرسه بهتون پیشنهاد می کنم حتما تو خونه انجام بدید و در مهمانی ها استفاده کنید.

چگونه ته دیگ زعفرانی عالی داشته باشیم ؟

برنج را ابکش کنید و کف قابلمه را نصف فنجان روغن مایع ,نصف فنجان اب سرد و نصف فنجان هم زعفران اب کرده پر رنگ بریزید و بد برنج ابکش شده را روی ان بریزید دم کنی گذاشته و شعله را متوسط بکذارید تا برنج دم بکشد و ته دیگ جا بیفتد

طرز تهیه انواع ته دیگ

روش پخت ته دیگ نان

ته دیگ نان کف قابلمه روغن بریزید و نان لواش یا سنگک را به شکل دلخواه کف قابلمه بچینید سپس برنج را روی نان ها بریزید و دم کنید.

ته دیگ کدو حلوایی

ته دیگ کدو حلوایی کدو حلوایی را پوست بگیرید. دانه های آن را جدا کنید، بشویید و قالب بزنید. در این مرحله، کف ظرف را کمی نمک و روغن بریزید. کدو حلوایی های قالب زده را کف قابلمه بچینید. روی آن کمی روغن بریزید و مثل همیشه برنج روی آن ریخته و بگذارید دم بکشد.

ته دیگ قارچ از انواع ته دیگ ها

ته دیگ قارچ قارچ را ورقه کنید. کف قابلمه کمی روغن ، نمک و زردچوبه بریزید و قارچ ها را بچینید. وقتی روغن کاملا داغ شد و قارچ ها شروع به سرخ کردن کردند ، برنج را روی آن اضافه کنید.

طرز تهیه انواع ته دیگ مثل ته دیگ نان تست

ته دیگ نان تست نان تست را قالب بزنید با به شکل دلخواه برش دهید و کف قابلمه بچینید.سپس روغن بریزید سپس برنج را روی آنها بریزید و دم کنید.

ته دیگ سیب‌زمینی

ته دیگ سیب زمینی کمی روغن کف قابلمه بریزید و سیب زمینی ها را روی آن بچینید سپس برنج را روی آن بریزید. در تهیه این ته دیگ نباید سیب زمینی ها بیش از حد نازک باشند.

ته دیگ سیب زمینی کنجدی و گشنیز

ته دیگ سیب زمینی کنجدی سیب زمینی ها را ورقه ای کنید یا قالب بزنید و روی کنجدها بزنید تا کنجد به آن ها بچسبد. کف قابلمه را روغن ریخته و سیب زمینی کنجدی ها را بچینید ، در اطراف آن نیز میتوانید از چند شاخه گشنیز استفاده کنید تا زیباتر شود. سپس برنج را روی آنها بریزید و دم کنید.

طرز تهیه انواع ته دیگ

ته دیگ سیب‌زمینی با زیره

ته دیگ سیب زمینی با زیره کمی روغن ته قابلمه بریزید، زیره را درون روغن بریزید و سیب زمینی ها را روی آنها بچینید سپس برنج را روی آن بریزید.

ته دیگ سیب زمینی خلالی یا نگینی

ته دیگ سیب زمینی خلالی ته دیگ سیب زمینی نگینی سیب زمینی ها را خلالی یا نگینی خرد کنید و تا حد امکان همه آنها یک اندازه هم باشند. آنها را ته قابلمه بچینید. نمک بپاشید و روی آنها برنج آبکش شده را بریزید.

ته دیگ بال مرغ

ته دیگ بال مرغ ابتدا روی بال مرغ ها نمک و زردچوبه بزنید. سپس کمی روغن کف قابلمه بریزید پس از اینکه داغ شد، بال مرغ ها را بچینید و برنج را روی آنها بریزید و دم کنید.

ته دیگ تخمه و کنجد

ته دیگ بال مرغ برای تهیه این ته دیگ مقداری روغن و زردچوبه بریزید سپس مغز تخمه آفتابگردان و کنجد را روی آن بپاشید و برنج را روی این مواد بریزید. توجه داشته باشید، این ته دیگ زود آماده شده و حرارت بالا موجب سوختن آن می شود.

ته دیگ اسفناج

ته دیگ اسفناج برگ های تازه اسفناج را کف قابلمه بچینید یا اینکه اسفناجی که برای بورانی دست کرده اید را فشرده کنید و کف ظرف بچینید. برنج را روی آن بریزید و دم کنید.

ته دیگ با گلهای خوراکی

ته دیگ با گل های خوراکی کف قابلمه یا قالب کمی روغن بریزید و به دلخواه کمی هویج ورقه ورقه شده یا رنده شده ، یا گلبرگهای گل محمدی را در یک طرف و در طرف دیگه برگهای کاهو را بچینید و برنج را روی آن بریزید . دقت کنید که ته دیگ شما نسوزد.

ته دیگ چوب شور

ته دیگ چوب شور کف قابلمه روغن بریزید. چوب شورها را روی آن بچینید. سپس برنج را روی آن بریزید و دم کنید.

ته دیگ کاهو

ته دیگ کاهو کف قابلمه روغن بریزید و یک یا دو لایه کاهو روی آن بچینید و سپس برنج را روی آن بریزید و دم کنید. ته دیگ کاهو برای پلو های سبز رنگ عالی است. مثل باقالی پلو، شوید پلو و…….

طرز تهیه انواع ته دیگ

طرز تهیه انواع ته دیگ

ته دیگ کاهو و سیب زمینی

ته دیگ کاهو و سیب زمینی سیب زمینی ها را ورقه کنید ، کف قابلمه روغن بریزید و سیب زمینی ها را به شکل دلخواه در کف قابلمه بچینید . یک یا دو لایه کاهو روی آن بچینید و سپس برنج را روی آن بریزید و دم کنید.

 

ته دیگ تخمه آفتابگردان

ته قابلمه کمی روغن و زعفرون بریزید سپس مغز تخمه آفتابگردون رو کاملا کف قابلمه ریخته بعد برنج رو قاشق قاشق که تخمه ها تکون نخورن روش میریزیم .این ته دیگ زود آماده میشه و حرارت بالا موجب سوختن آن میشه

ته دیگ پودر سوخاری پنکو

کف قابلمه روغن و زعفرون بریزید و پودر سوخاری پنکو رو کف قابلمه بریزید و برنج رو قاشق قاشق روش بدید .یه ته دیگ کاملا ترد و کرانچی خواهید داشت.

توجه داشته باشید که برای داشتن یه ته دیگ خوب در وهله اول داشتن عشق کافی و وافی به ته دیگه  بعد یه قابلمه با کفی سالم و مناسب

 

ارسال شده در تاریخ 28 ژوئن 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سفره آرایی
بازدید : 1,787
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.