درمان‌های خانگی برای نیش زنبور بررسی واکنش‌های آلرژیک

درمان‌های خانگی برای نیش زنبور به همراه  درمان‌های سنتی 

درمان‌های خانگی برای نیش زنبور کدام کار می‌کند ؟چه اتفاقی می‌افتد وقتی یک زنبور شما را نیش می‌زند ؟ برای اکثر مردم , نیش زنبور واقعا ً مایه دردسر است .
ممکن است درد شدید ناگهانی , تورم , قرمزی , گرما و خارش در محل نیش را تجربه کنید , اما هیچ مشکل جدی وجود ندارد .
اگر شما نسبت به زنبورها حساسیت داشته باشید, یا چندین بار نیش بزنید , نیش زنبور می‌تواند مشکل‌ساز باشد . آن‌ها حتی می‌توانند زندگی را تهدید کنند .
وقتی یک زنبور عسل را نیش می‌زند, نیش آن به پوست شما آزاد می‌شود . این در نهایت زنبور عسل را می‌کشد .
زنبوره‌ای عسل تنها نوع زنبور هستند که بعد از نیش زدن می‌میرند . زنبورها و سایر گونه‌ها توانایی خود را از دست نمی‌دهند . ممکن است شما را بیش از یک‌بار نیش بزنند .
اگر یک زنبور شما را نیش بزند , در پشت یک سم سمی قرار می‌گیرد که می‌تواند باعث درد و علائم دیگر شود . برخی از افراد نسبت به این سم حساسیت دارند .
واکنش‌های آلرژیک ملایم ممکن است باعث قرمزی زیاد و افزایش تورم در محل نیش شوند .

درمان‌های خانگی برای نیش زنبور

واکنش‌های شدید آلرژیک به نیش زنبور ممکن است باعث شوند:

پوست رنگ‌پریده:
خارش شدید
تورم زبان و گلو
سختی در تنفس
پالس سریع
تهوع و استفراغ
اسهال
سرگیجه
از دست دادن آگاهی
اگر نشانه‌هایی از واکنش شدید به نیش زنبور دارید , کمک اضطراری بگیرید . ممکن است شوک آنافیلاکسی , واکنش آلرژیک تهدید کننده زندگی را تجربه کنید .

استفاده از درمان‌های خانگی برای نیش زنبور

اگر شما نسبت به زنبورها حساسیت داشته باشید و یا نشانه‌هایی از واکنش شدید آلرژیک را تجربه کنید , می‌توانید اغلب نیش زنبور را در خانه درمان کنید .
اگر یک زنبور عسل شما را نیش بزند, نیش را فورا ً با لبه ناخن یا لبه یک کارت اعتباری بردارید . این کار به محدود کردن مقدار سموم آزاد شده به پوست شما کمک می‌کند .
محل نیش را با صابون و آب بشوئید . یخ‌زدگی بافت نیش موثرترین روش برای کاهش جذب سم می‌باشد . همچنین می‌تواند به کاهش تورم کمک کند .
اغلب درمان‌های خانگی برای علائم استینگ توسط تحقیقات علمی تایید نمی‌شوند . با این حال آن‌ها برای نسل‌ها گذشته‌اند .
این درمان‌های خانگی برای نیش زنبور ممکن است به کاهش علائم نیش زنبور کمک کنند :

عسل می‌تواند به التیام زخم , درد و خارش کمک کند .
برای درمان نیش زنبور عسل , مقدار کمی به ناحیه آسیب‌دیده وارد کنید . با باندپیچی شده بپوشانید و تا یک ساعت ادامه دهید .
جوش‌شیرین :
خمیری از جوش‌شیرین و آب می‌تواند به خنثی‌سازی زهر زنبور برای کاهش درد , خارش و تورم کمک کند .
لایه ضخیمی از خمیر جوش‌شیرین را به ناحیه تحت‌تاثیر قرار دهید . چسب را با بانداژ بپوشانید . حداقل ۱۰ دقیقه صبر کنید و دوباره درخواست کنید .
سرکه سیب :
سرکه همچنین ممکن است به خنثی‌سازی زهر زنبور کمک کند .
محل نیش را در یک حوضچه سرکه سیب بیندازید و خیس کنید . همچنین می‌توانید یک باند یا پارچه را در سرکه خیس کنید و سپس آن را به محل نیش بزنید .
خمیر دندان
مشخص نیست که چرا خمیر دندان می‌تواند به زنبور نیش بزند . برخی افراد ادعا می‌کنند که خمیر دندان قلیایی , زهر زنبورعسل اسیدی را خنثی می‌کند . اگر درست باشد , خمیر دندان روی زهر زنبور قلیایی عمل نمی‌کند .
در هر صورت , خمیر دندان یک درمان خانگی ارزان و آسان است . فقط کمی در منطقه تحت‌تاثیر قرار بگیرید.
گوشت خوار
همچنین اعتقاد بر این است که یک آنزیم در گوشت گوزن , به شکستن پروتیین که باعث درد و خارش می‌شود , کمک می‌کند .
برای اینکه یک زنبور را به این روش درمان کنیم, محلولی از یک قسمت گوشتی و چهار قسمت آب ایجاد کنید . تا چند دقیقه به محل نیش بزنید .
قرص آسپرین مرطوب
یک درمان خانگی محبوب برای کاهش درد و تورم یک زنبور عسل , استفاده از یک قرص آسپرین و یا آسپرین مرطوب به محل نیش است .
نتایج نشان داد که استفاده از آسپرین به صورت موضعی باعث افزایش قرمزی و کاهش طول دوره تورم یا درد در مقایسه با استفاده از یخ به تنهایی می‌شود .

علف‌ها و روغن‌ها
این گیاهان خواص التیام زخم دارند و ممکن است به تسکین علایم نیش زنبور کمک کنند :
آلوئه ورا برای تسکین پوست و تسکین درد مشهور است . اگر یک گیاه آلوئه ورا دارید ، یک برگ بردارید و ژل را به طور مستقیم بر روی ناحیه آسیب‌دیده فشار دهید .
کرم ضد عفونی‌کننده که برای التیام زخم‌های کوچک و سوزش پوست به کار می‌رود . کرم خود را مستقیما ً به محل نیش بمالید و با بانداژ خود را بپوشانید .
روغن اسانس سنبل توانایی‌های ضد التهابی دارد و می‌تواند به تسکین تورم کمک کند . روغن اسانس را با روغن حامل ، مانند نارگیل یا روغن زیتون رقیق کنید . چند قطره از مخلوط را به محل نیش بزنید .
روغن درخت چای یک ضد عفونی‌کننده طبیعی است و ممکن است درد نیش زنبور را کاهش دهد. یک روغن حامل را مخلوط کرده و یک قطره به محل نیش بزنید .
درخت فندق یک درمان گیاهی امتحان شده و درست برای نیش حشرات و نیش زنبور است . آلوئه ورا می‌تواند به کاهش التهاب ، درد و خارش کمک کند . درخت فندق را به طور مستقیم به نیش زنبور وارد کنید .
درمان‌های سنتی برای نیش زنبور
نیش زنبور به طور سنتی با یخ یا کمپرس سرد برخورد می‌شود تا درد و تورم را کاهش دهد .

اگر خارش و تورم شدید باشد ، استفاده از آنتی‌هیستامین خوراکی مانند بنادریل ممکن است موجب تسکین شود .
برای کاهش خطر ابتلا به عفونت ، محل نیش را خراش ندهید . خارش می‌تواند خارش ، تورم و قرمزی را افزایش دهد .

اگر چندین بار سوزش کرده‌اید ، به دنبال کمک اورژانسی باشید . اگر علائم نیش زنبور بعد از چند روز بهبود پیدا نکنند ، به پزشک خود زنگ بزنید .
نیش زنبور می‌تواند دردآور باشد ، چه شما به زنبورها حساسیت دارید یا نه . اگر زنبور نیش می‌زند ، سعی کنید آرام باشید . احتمالش هست که تو خیلی خوب باشی .
آلرژی‌های بی بی می‌تواند در هر زمانی در زندگی شما رخ دهد ، حتی اگر قبلا ً آزرده شده و واکنش آلرژیک نداشته باشید . مهم است که علائم بیماری خود را یادداشت کنید .

روشهای دفع حشرات و خلاص شدن از دست آنها به هنگام شب
ارسال شده در تاریخ 29 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 579
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.