درمان خانگی برای نیش پشه چگونگی رفع خارش و سوزش آن

درمان خانگی برای نیش پشه و خلاص شدن از شر این حشرات

درمان خانگی برای نیش پشه ,نیش زدن پشه ها نشانه شرایط آب و هوای گرم است . بیشتر گاز پشه بی‌ضرر هستند ، اما برخی ممکن است موجب عوارض شوند . پشه‌ها به دلیل جذب شدن به خون انسان ، گاز می‌گیرند . گاز ، که ممکن است تا چند ساعت بعد ظاهر نشود ، برآمدگی را ایجاد می‌کند که نوعا ً متورم ، زخمی است .
پشه‌ها می‌توانند بیماری‌ها را حمل کنند ، اگر چه احتمال آلوده شدن از پشه تا حد زیادی به جایی که شما زندگی می‌کنید بستگی دارد . یک مشکل نادر دیگر ناشی از نیش پشه ، واکنشی منفی به خود نیش است .
اگر یک پشه شما را نیش زده و به سختی نفس میکشید، یا گلو ورم کرده داشته باشید ، سریعا ً با یک پزشک تماس بگیرید .
ممکن است وقتی پشه شما را نیش می زند متوجه نشوید ، اما  با خارش مداوم و پشت سر هم که می‌تواند ساعت‌ها بعد از نیش باقی بماندخواهید فهمید  .  اما شما می‌توانید خارش را با چیزهایی که احتمالا ً در حال حاضر در اطراف خانه شما هستند ، شکست دهید .

درمان خانگی برای نیش پشه
۱. بلغور جو
یک درمان برای یک نیش ناشی از پشه ، ممکن است یکی از صبحانه‌های مورد علاقه شما باشد . بلغور برایشان ممکن است خارش و تورم را تسکین دهد

۲. استفاده از یخ
دمای سرد و یخ می‌تواند التهاب را کاهش دهد . سرما هم چنین پوست را مرطوب می‌کند که می‌تواند باعث تسکین فوری اما کوتاه‌مدت شود . کلینیک مایو با استفاده از یک بسته سرد یا یک کیسه پر شده از یخ خرد شده برای تسکین خارش ناشی از نیش پشه توصیه می‌کند .

۳. عسل
این ماده شیرین یک انتخاب متداول در میان مشتاقان خانگی است ، زیرا دارای خواص ضد التهابی و ضد التهابی بسیاری است . صدها سال است که برای بیماری‌هایی مثل گلو درد گرفته تا خراش و کبودی استفاده می‌شود .
یک قطره کوچک روینیش می‌تواند باعث کاهش التهاب شود با این کار وسوسه خارش را کاهش دهد، چون پوست خارش پوشیده در عسل می‌تواند یک آشفتگی چسبناک ایجاد کند .

۴. آلوئه ورا
آلوئه ورا یک گیاه خانگی مشترک است که بسیاری از آن‌ها از تزئین قفسه استفاده می‌کند . نشان‌داده شده‌است که ژل دارای خاصیت ضد التهاب ضد التهاب است و می‌تواند به التیام جراحات کوچک و یا عفونت‌های آرام کمک کند . به همین دلیل است که ممکن است برای ترمیم نیش حشرات هم یک شرط خوب باشد .
۵. جوش‌شیرین
در هر آشپزخانه هر آشپزخانه پیدا می‌شود و جوش‌شیرین از آن‌ها – از پخت نان برای پاک‌سازی فاضلاب استفاده می‌کند . در غیر این صورت که به عنوان سدیم بیکربنات شناخته می‌شود ، جوش‌شیرین ممکن است از نیش پشه نجات پیدا کند .
اگر خارش پوست رخ می‌دهد ، این درمان را متوقف کنید .

7.گیاه ریحان
گیاه ریحان معطر جز کلیدی بسیاری از دستور العمل‌های زیبایی ایتالیایی مورد علاقه شما است , اما این کار وظیفه دوگانه را به عنوان یک درمان گزش پشه انجام می‌دهد . این منبع نشان می‌دهد که یک ترکیب شیمیایی به نام اوژنول , که در ریحان دیده می‌شود , می‌تواند خارش پوست را کاهش دهد .
8. سرکه
برای قرن‌ها از سرکه سیب به عنوان یک منبع طبیعی برای درمان بسیاری از بیماری‌های عفونی استفاده شده‌است .
اگر یک لقمه خارش دارید , یک قطره سرکه بر روی آن بکشید . سرکه می‌تواند به کاهش احساسات سوزش و سوزش کمک کند . همچنین می‌تواند به عنوان یک ماده ضد عفونی‌کننده طبیعی عمل کند .
اگر سوزش پوست رخ دهد , این درمان را متوقف کنید .

درمان خانگی برای نیش پشه

9.پیاز
پیاز نه تنها می‌تواند اشک را به چشمان شما بیاورد , آن‌ها می‌توانند باعث تسکین نیش پشه شما شوند . شیره پیاز , که از حباب‌های تازه بریده می‌شود , نیش و سوزش را کاهش می‌دهد . پیاز یک خاصیت ضد قارچی طبیعی دارد که می‌تواند خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهد.

10.آویشن
برگ‌های ریز گیاهان آویشن در سیب‌زمینی , ماهی و بیشتر خوش‌مزه است . همچنین ممکن است به کاهش خارش یک نیش کمک کنند . آویشن خاصیت ضد باکتریایی و ضد قارچی دارد , بنابراین می‌تواند به کاهش خطر آزار دهنده و آلوده کردن پوست اطراف یک گاز کمک کند .

11. مرهم لیمو
گیاه لیمو گیاهی پر شاخ و برگ است که نزدیک به نعناع است . این گیاه برای قرن‌ها به عنوان یک منبع تسکین‌دهنده طبیعی برای همه چیز از اضطراب گرفته تا ناراحتی استفاده شده‌است .
برای گزش پشه , شما می‌توانید به طور مستقیم برگ‌های خرد شده را به طور مستقیم به گاز بمالید و یا می‌توانید یک روغن اسانس لیمو را بخرید .درمان خانگی برای نیش پشه

عسلی یک منبع طبیعی است که می‌توانید آن را در داروخانه‌ها و فروشگاه‌های خواربار خریداری کنید . فندق مانند مرهم لیمو حاوی تانن است که در هنگام اعمال به پوست عمل می‌کند .
عسلی که به تنهایی استفاده می‌شود , برای هر تعداد ناراحتی‌های پوستی , از بریدگی کوچک و خراش به بواسیر , مفید است . استفاده از شاتون فندق به پوست باعث کاهش التهاب می‌شود .

۱۲. چای
چای یک درمان طبیعی رایج برای بسیاری از بیماری‌ها است . هنگامی که برای پوست اعمال می‌شود، چای می‌تواند سوزش پوست را کاهش دهد و التیام یابد .
در پیست چای کیسه‌ای پر از گل‌های خشکیده و له‌شده در آب در یک یخچال به مدت ۳۰ دقیقه . سپس هر آب اضافی را از کیسه چای فشار دهید و آن را مستقیما ً به طرف گاز خود بمالید . بگذارید ۱۰ دقیقه بماند . منطقه را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید . شما می‌توانید کیسه چای را در یخچال بگذارید تا برنامه‌های دیگر را بعدا ً به کار ببرید .
۱۳ . سیر
سیر یک درمان طبیعی و درمان خانگی برای نیش پشه شناخته‌شده برای شرایط بیماری قلبی تا فشار خون بالا است . در حالی که درمان‌های سنتی بیشتری ممکن است برای شرایط جدی ترجیح داده شود ، کمی از سیر که برای گاز آزار دهنده به کار می‌رود ، یک درمان خانگی آسان برای یک نیش پشه است .

البته بهترین راه برای خلاص شدن از شر نیش پشه ، جلوگیری ازنیش زدن آن است . به خاطر داشته باشید که این حشرات در عصر و شب فعال‌تر هستند . اگر می‌خواهید از یک عصر تابستان لذت ببرید اما از حشرات مکنده خون کوچک می‌ترسید ، پوست خود را بپوشانید و از آب در امان بمانید تا نوردهی شما را کاهش دهد . اگر پشه شمارا نیش زد ، به سرعت ورم و خارش را با یک درمان خانگی ایمن و مقرون‌به‌صرفه متوقف کنید .

روشهای دفع حشرات و خلاص شدن از دست آنها به هنگام شب
ارسال شده در تاریخ 2 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 519
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.