نکات و فواید دویدن در شب توصیه‌های ایمنی و بررسی مزایا و اشکالات

نکات و فواید دویدن در شب کمک به رسیدن به اهداف روشن و قابل‌دسترس

نکات و فواید دویدن در شب ,بعضی از دوندگان ترجیح می‌دهند در پایان روز یا آخر شب و ساعات اولیه صبح قبل از طلوع خورشید به دویدن بپردازند . این می‌تواند به دلیل برنامه صبحگاهی , عادات غذایی , یا ترجیح انرژی در هوا به عنوان پایان روز باشد .
به خواندن ادامه دهید تا برخی از مزایای اجراهای شب و چند نکته ایمنی را یاد بگیرید .

مزایا و نکاتی برای دویدن در شب

تشویق انتخاب‌های سالم
دویدن در شب می‌تواند به شما کمک کند در طول روز سالم‌تر غذا بخورید , بدانید که هر چیزی که می‌خورید , به خصوص در ساعاتی قبل از دویدن , باید هضم شود .
اگر دویدن بر روی شکم خالی را آسان‌تر کنید , می‌توانید خود را برای نور , آسان برای هضم غذا و پرهیز از غذاهای سرخ‌شده و سنگین بیابید .
به علاوه , ممکن است کم‌تر وسوسه شوید که در شام یک نوشیدنی الکلی داشته باشید . از نوشیدنی‌های سالم و مرطوب کننده مانند آب نارگیل , چای گیاهی و یا آب‌میوه تازه استفاده کنید .

در طول روز غذا می‌خورد
مصرف شب زمان کافی برای خوردن و هضم غذا قبل از دویدن را می‌دهد . این برای افرادی ایده‌آل است که در صبح از دویدن بر روی شکم خالی لذت نمی‌برند , با این حال دویدن بعد از خوردن را به چالش می‌کشند .

نکات و فواید دویدن در شب

داشتن زمان فراغت بیشتری
اگر در صبح برنامه شلوغ داشته باشید , چند بار ترس خود را از دست بدهید . حتی ممکن است وسوسه شوید که آن را چند روز قطع کنید .
اگر در طول روز سرگرم باشید , اجراهای شبانه ایده‌آل هستند . ممکن است صبح آرام‌تر شود .
ممکن است حواس‌پرتی و وقفه‌های کمتری در شب داشته باشید تا بتوانید روی دویدن خود تمرکز کنید و شاید بیشتر مایل باشید .

داشتن خواب بهتر
افرادی که در شب ورزش می‌کنند ممکن است خواب عمیق ‌تری را تجربه کنند . راحت‌تر می‌توانید بخوابید و عمیق‌تر بخوابید .
برای افرادی که بعد از دویدن احساس خستگی می‌کنند , برای افرادی که احساس خستگی می‌کنند , ایده‌آل است .
تحقیقات نشان داد که ورزش در شب تاثیر مثبتی بر خواب دارد . با این حال , ورزش کم‌تر از یک ساعت قبل از خوابیدن تاثیر منفی بر الگوهای خواب دارد .
گرفتن دوش آب‌گرم یا حمام بعد از دویدن به بدن و ذهن شما کمک می‌کند و عمیق‌تر بخوابید .
همیشه دویدن خود را با چاقو تمام کنید تا بدنتان را به حالت استراحت تبدیل کنید .

کاهش استرس از روز
شب خود را با یک لوح تمیز قبل از رفتن به خواب تمام کنید . دویدن به شما این امکان را می‌دهد که هر گونه تنش , ناامیدی و یا استرس را از روز آزاد کنید .
همچنین می‌توانید از این زمان برای ایجاد برنامه‌ای برای روز بعد استفاده کنید . به این ترتیب , زمانی که سر شما به بالش می‌خورد , ذهن شما ممکن است احساس آرامش و آرامش بیشتری داشته باشد و باعث می‌شود که شما کم‌تر فکر کنید و یا احساس حواس‌پرتی بکنید .
دویدن باعث کاهش فشار خون , کاهش تنش عضلانی و افزایش حس آرامش می‌شود . آزاد شدن اندورفین باعث افزایش حالت و کاهش افسردگی می‌شود .
ضربه زدن به سنگفرش اضطراب را کاهش می‌دهد و هشیاری را فعال می‌کند و شما را با یک سر روشن و یک احساس آرامش عمومی تنها می‌گذارد .

گرم کردن وسپس آماده شدن برای دویدن

اگر عضلات و مفاصل شما بیشتر سفت , انعطاف‌ناپذیر و منقبض باشند , زمانی که بیدار می‌شوید , دویدن در شب ممکن است ایده‌آل باشد .
بدن شما ممکن است برای اولین کار آماده نباشد , به خصوص اگر شما شرایط پزشکی دارید که باعث اتصالات شدید می‌شود .
اغلب , تا پایان روز , بدن شما گرم می‌شود و آماده رفتن است . ممکن است هر کلاه بردار یا پیچش را دراز کرده باشید , شانس آسیب یا آسیب را کم کنید .
ممکن است متوجه شوید که در شب کنترل و هماهنگی ماهیچه بهتری دارید . به علاوه , شما وقت بیشتری برای گرم کردن قبل از دویدن دارید .
اشکالات
در طول شب معایب کمی برای دویدن وجود دارد , اغلب از نظر ایمنی . مهم است که از این نگرانی‌ها آگاه باشید تا از آسیب آزاد باشید .

توصیه‌های ایمنی

افق دید
زمانی که خورشید غروب می‌کند , دیدن سوراخ‌ها , دست‌اندازها و یخ در جاده دشوارتر است . بخشی از زمینه‌ای که پوشش می‌دهید باشید .
در یک شرکت دولتی سرمایه‌گذاری کنید . به مناطق کاملا ً روشن بچسبید . لوازم اجرای شب را بخرید , و یا باندهای انعکاسی بالا را به بازوها و پاهای خود متصل کنید .
یک شرکت در حال اجرا و باندهای انعکاسی بالا را خریداری کنید .
گوش دادن دقیق
چشم‌ها را پوست‌کنده و گوش تان را باز نگه دارید تا ” کاملا ً از محیط خود آگاه باشید .
از استفاده از هدفون خودداری کنید . آن‌ها می‌توانند مانع توانایی شما در شنیدن وسائل نقلیه , افراد و حیوانات شوند .
اگر با هدفون شرکت کنید , آن‌ها را در حجم بسیار کم نگه دارید .
انتخاب مسیر بیشتر سفر
در مناطقی اجرا می‌شود که خوب هستند و فعالیت زیادی دارند . مناطقی را انتخاب کنید که امن‌ترین به شما هستند .
به شهود خود اعتماد کنید اگر به شما بگوید که از خیابان‌های مشخصی پایین نروید حتی اگر این به معنی تغییر مسیری است که در ذهن دارید .
مسیر دویدن خود را اغلب روشن کنید تا قابل‌پیش‌بینی نباشد .

نکات و فواید دویدن در شب
در تماس باشید
اگر ممکن است , در شب شریک بدوید , حتی اگر دوست سگ باشد . بگذارید حداقل یک نفر شما را بشناسد ” تا بتوانید انتظار داشته باشید که برگردید .
گوشی خود را حمل کنید تا بتوانید با کسی تماس بگیرید که دچار رگبار شدید و یا در هر نوع وضعیت نگران‌کننده‌ای گیر افتاده‌اید .
به علاوه می‌توانید یک نهاد پزشکی را آپلود کنید و از یک برنامه ایمنی gps استفاده کنید که به دوستان و خانواده شما اجازه می‌دهد مسیر خود را بشناسید .
قواعد جاده
با ترافیک مقابله کنید تا بتوانید وسائل نقلیه‌ای را ببینید که به سمت شما می‌آیند . قبل از عبور از خیابان , هر دو روش را بررسی کنید , حتی اگر حق با شما باشد . تمام قوانین و علائم ترافیکی را دنبال کنید .

صبح در برابر شب

همه اینها با چیزهایی مثل آب و هوا و برنامه شما پایین می‌آید . نکات و فواید دویدن در شب
اگر احساس می‌کنید که ران خود را کمی تکرار می‌کنید , سعی کنید زمان جدیدی را امتحان کنید .
توجه داشته باشید که چگونه بدن شما در زمان‌های مختلف روز به دویدن واکنش نشان می‌دهد . ممکن است متوجه شوید که کاره‌ای شبانه با شدت پایین انجام می‌شوند . برخی از دوندگان دریافته اند که تمرینات شدید و تمرین تناوبی در اواسط روز به بهترین نحو انجام می‌شوند .
اگر می‌خواهید این کار را یک شیار انجام دهید , می‌توانید بیش از یک‌بار در روز بدوید و انواع مختلف دویدن را در زمان‌های مختلف آزمایش کنید .

می‌توانید هر زمانی از روز بدوید . همچنین خوب است هر روز بدوید , تا زمانی که زیاده‌روی نکنید .
مزایا و معایب دویدن در شب را مد نظر قرار دهید و ببینید چه چیزی برای بدن و برنامه شما مناسب‌تر است .
یک برنامه آموزشی برای کمک به رسیدن به اهداف روشن و قابل‌دسترس ایجاد کنید , چه می‌خواهید سلامت ذهنی , استقامت , قدرت و یا مدیریت وزن خود را بهبود بخشید . در رویکرد خود برای به حداکثر رساندن نتایج ثابت‌قدم باشید .
اهداف خود را هر چند هفته دوباره ارزیابی بکنید و در صورت نیاز تنظیم کنید . بالاتر از همه , به بدن خود گوش دهید و زمانی که لازم است استراحت کنید .

بیشتر بخوانید :          ورزش در افراد مسن تاثیر زیادی در کاهش بیماری های قلبی دارد
ارسال شده در تاریخ 15 فوریه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع سلامتی
بازدید : 1,179
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.