پرورش کاکتوس ساگوارو گیاه باشکوه و زیبا با رشد آهسته

پرورش کاکتوس ساگوارو

پرورش کاکتوس ساگوارو هر کسی که از صحرای آفریقا دیدن کند, طولی نمی‌کشد که منظره یک کاکتوس سازگار با پا را فراموش نخواهد کرد. این گیاهان با شکوه ممکن است برای دو قرن زندگی کنند و ممکن است سال‌ها طول بکشد تا گلدهی رخ دهد. سرعت رشد آهسته این کاکتوس, امکان رشد آن را برای سالیان زیادی به عنوان یک مخزن داخلی فراهم می‌کند. آن را به مقدار بسیار کم و با صرفه‌جویی در یک ماه بدهید.

نور: خورشید کامل

آب: هر بشکه تا ده روز

گونه‌های رنگی: سفید با مراکز زرد

پرورش کاکتوس ساگوارو

۸موارد مهمی  که ممکن است در مورد کاکتوس ساگوارو بدانید

کاکتوس ساگوارو را فقط می‌توان در کویر Sonoran یافت .
به کندی رشد می‌کنند . یک کاکتوس جوان ممکن است تنها 3-4 سانتی متر در هشت سال اول خود رشد کند در حالی که یک کاکتوس ساگوارو بزرگ‌سال می‌تواند به ارتفاع 19 متر رسد . مقدار آب موجود بر رشد آن‌ها تاثیر می‌گذارد .
کاکتوس ساگوارو که در ارتفاعات بالا رشد می‌کنند تمایل دارند که در شیب‌های گرم و رو به جنوب گرد هم آیند . دمای کم و یخ می‌تواند یک کاکتوس ساگوارو را بکشد .
کاکتوس های ساگوارو چین های تیزی دارند که به آن‌ها اجازه می‌دهد زمانی که آب می‌نوشند و قراردادی که از منبع آب خود استفاده می‌کنند ، توسعه پیدا کنند . تعداد ضلع های چوبی درکاکتوس ساگوارو با تعداد چین هایی که در بیرون آن دارد مطابقت دارد .

پرورش کاکتوس ساگوارو

وقتی آبدار هستند خیلی سنگین می‌شوند . بعضی از کاکتوس ساگوارو بالغ می‌توانند وزن بیش از ۴ تن وزن داشته باشند .
یک کاکتوس ساگوارو  در حدود ۳۵ سال شروع به گل کرده و اولین بازویش را در حدود ۵۰ سال تولید می‌کند . در ۱۲۵ سال ، یک کاکتوس ساگوارو به طور کلی یک فرد بالغ در نظر گرفته می‌شود . طول عمر ۱۵۰ تا ۲۰۰ سال است .
اگرچه نادر است ، سلول‌های کاکتوس ساگوارو   بعضی اوقات به شکل تاج به شکل بادبزن شکل می‌گیرند . تاج عموما ً در بالای ساقه اصلی یافت می‌شوند .

کاکتوس ساگوارو  باید رشد خوبی داشته باشد و سطوح پایین آب را دریافت کند و خاک بطور کامل بین آبیاری خشک شود. کود سالانه با غذای کاکتوس در بهار به گیاه کمک می‌کند چرخه رشد خود را تکمیل کند. آفات گیاهی شایع، مانند مقیاس و خستر آردی وجود دارند که به کنترل‌های دستی و یا شیمیایی نیاز دارند. کاکتوس ساگوارو   با رشد کند و ممکن است ۳۵ سال یا بیشتر طول بکشد تا اولین گل را تولید کنند. گل‌ها در ماه می تا ماه ژوئن شکوفه می‌دهند و یک رنگ سفید خامه‌ای و حدود 5 سانتی متر هستند.

ساگوارو  تنها در شب و در طول روز باز می‌شوند، که به این معنی است که آن‌ها توسط بیدها، خفاش‌ها و دیگر موجودات ساخته می‌شوند. گل‌ها معمولاً در انتهای این بازوها قرار دارند اما گاهی اوقات می‌توانند قسمت‌های کاکتوس را تزئین کنند.

ارسال شده در تاریخ 5 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 596
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.