مراقبت از گیاه گازمانیا گلی استوایی زیبا اصیل و آپارتمانی

مراقبت از گیاه گازمانیا دارای رنگ خیره‌کننده و یک احساس استوایی

مراقبت از گیاه گازمانیا یکی از گیاهان زیبا سه ساله است که در اواخر عمر خود گل می دهد. نگهداری از آن ساده است و فقط باید دقت داشت که به نور زیاد نیاز دارد ولی نباید نور آفتاب به آن برسد. در وسط آن باید آب ریخته شود تا گیاه تغذیه کند.

مراقبت و شرایط نگهداری از گیاه گازمانیا

توصیه آبیاری:
این گل ها به کلرین و فلویورید در آب شیر حساس هستند . از آب باران استفاده کنید و اجازه دهید اول گرم شود . این نوع گیاه ها از آب سرد متنفر هستند!
برگ‌های چرمی سبز براق آن در یک روزت رشد می‌کنند که یک گلدان را ایجاد می‌کند که باید در تمام اوقات پر از آب شود . این تنها گیاهی است که من از آن اطلاع دارم و باید در مرکز آن آبیاری شود و فاسد نشود .
بعد از ۳ یا ۴ سال ، ستاره سرخ یک سری گل به رنگ قرمز روشن تولید می‌کند که در مرکز گیاه  و در حدود ۵ ماه طول می‌کشد . گله‌ای کوچک و سفید آن تقریبا ً توسط  برگها مخفی شده‌اند .
گل گازمانیا رنگ خیره‌کننده و یک احساس استوایی را به هر اتاق اضافه می‌کنند . یکی را هم به دفتر خود ببرید ، و یک بیانیه جسورانه بزنید . زیر نور فلورسنت دفتر به خوبی رشد می‌کند . آن را از نور مستقیم خورشید دور نگه دارید تا از کم‌رنگ شدن رنگ bract جلوگیری کنید .

مراقبت از گیاه گازمانیا

در حقیقت ، نگه داشتن آن در یک ظرف کوچک کمک می‌کند تا شکوفا شود .
اگر می‌خواهید یک قابلمه ساده را بردارید ، آن را فقط در یک ظرف تزیینی بریزید . یک ایده خوب برای قرار دادن یک صخره کوچک در کف ظرف برای نگه داری قابلمه کوچک بالای آب زه‌کشی عالی است . سیستم‌های ریشه کوچک دارند و  خاک خیس را تحمل نمی‌کنند .
گیاهان یک‌بار شکوفه می‌دهند و سپس می‌میرند ، فرایندی آرام که ۳ سال طول می‌کشد  که در پایه گیاه رشد می‌کنند یک کلکسیون به شما می‌دهند که پس از سال شکوفه می‌دهد .

توصیه‌هایی رو به رشد ستاره سرخ یا گیاه گازمانیا :

منشا : آمریکای مرکزی و جنوبی
قد : حدود ۱۲ اینچ ( ۳۰ سانتی متر ) بالا . برگ‌های آن می‌تواند به ۱۸ اینچ ( ۴۵ سانتیمتر ) برسد .
نور : این گیاه خانه استوایی را در یک مکان روشن از نور مستقیم خورشید قرار دهید . در معرض قرار گرفتن خورشید می‌تواند باعث ایجاد نقاط قهوه‌ای بر روی برگ‌ها شود . این نور در نور فلورسنت روشن یک دفتر رشد می‌کند .
آب : آب مرکز روزت و ۱ را در ( ۲.۵ سانتی متر ) آب باران و یا آب مقطر در گلدان خود ( مرکز روزت ) در تمام زمان‌ها قرار دهید . آب فقط کافی است تا ریشه‌ها را به سختی مرطوب نگه دارد . آب کهنه را هر هفته از کیسه خالی خالی کنید و فورا ً آن را با آب شیرین عوض کنید.
رطوبت : رطوبت زیاد .
دما : متوسط دمایی بین ۶۵ – ۶۵ ° F / ۱۸ – ۲۷ ° C
خاک :   یا قطعات برابر با پوست کاج خوب و مخلوط گلدان همه منظوره را مخلوط کنید .
کود : تغذیه ماهانه از تابستان با یک کود مایع متعادل که تا نیمه در گلدان گیاه رقیق شده‌ است ، سپس بعد از یک هفته خالی می‌شود و با آب پر می‌شود . یا با کود گیاهی ضعیف که ماهی یک‌بار در ماه باقی می‌ماند .
تکثیر : با رسیدن به  ( 7.5 سانتی متر ) بلند کنید و آن‌ها را در مخلوط تازه و مرطوب گلدان بکارید . مراقبت از رطوبت بالا برای  در ماه اول .

گازمانیا یا Scarlet Star با نام علمی Guzmania lingulata  از خانواده بروملیاسه (Bromeliadaceae ) است. گازمانیا بومی منطقه آمریکای جنوبی می باشد و عمر گیاه گازمانیا سه ساله است و فقط در پایان عمر خود یکبار گل می دهد. برگ های گیاه حول محور مرکزی رشد می کنند و در وسط فرورفتگی فنجان مانندی وجود دارد که زندگی گیاه بستگی به آن دارد و باید همیشه پر از آب باشد و گل در وسط آن قرار دارد.

نگهداری از گیاه کروتون رنگین درختچه ای همیشه سبز خانگی
ارسال شده در تاریخ 15 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 884
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.