بهترین زمان برای داشتن بچه دوم آیا زمان آن رسیده یا نه ؟

بهترین زمان برای داشتن بچه دوم  و داشتن برنامه ریزی مناسب

بهترین زمان برای داشتن بچه دوم  شاید فقط به این فکر می‌کنید که آیا زمان آن رسیده که به بچه دوم فکر کنید یا نه. به اندازه کافی سخت است که تلاش کنید زندگی خود را با اولین نوزاد خود برنامه‌ریزی کنید , اما حالا چیزهای کمی متفاوت هستند – احتمالا ً یک سری احساسات دیگر دارید که در ذهن شما بازی می‌کند . ممکن است نگران باشید که دیگر تنها در مورد خودتان و شریک زندگی‌تان نیست . حالا باید اولین فرزند خود را در نظر بگیرید و اینکه چطور با رسیدن یک برادر یا خواهر جدید واکنش نشان می‌دهد . این یک معضل رایج است : چگونه یک کودک جدید بدون در نظر گرفتن زمان و یا توجه از طرف دیگر اعضای خانواده متناسب با زندگی خانوادگی خواهد بود ? اگر این شما هستید , حتما ً مقاله ما را بخوانید :

دو : چگونه می‌توانم کودک دیگر را بیش از حد دوست داشته باشم ?

بهترین زمان برای دنیا آوردن بچه دوم به لحاظ سنی بیشتر  کمتر از چهارسالگی بچه اول یا بعداز هفت سالگی است.
 در این سن، پذیرش بچه ها به خواهر و برادر جدید بیشتر است.  برای بررسی بیشتر و چک کردن و لحاظ کردن تمام گزینه ها برای داشتن بچه دوم در ادامه توضیحات کامل هست

اگر شما این مقاله را بخوانید, احتمالا ً شگفت‌زده خواهید شد که آیا الان زمان مناسب برای بچه‌دار شدن است یا نه.

برای برخی از زنان , این فکر شروع می‌شود که آن‌ها متوجه شدند که تمام دوستان یا مشغول رشد کودک هستند یا در نوسان نوزاد تازه متولد شده هستند

 

بهترین زمان برای داشتن بچه دوم

حقیقت این است که زمان مناسبی برای بچه‌دار شدن یا اول برای آن موضوع وجود ندارد . وضعیت خانواده تان منحصر به فرد است , و آنچه درست برای مادرتان یا بهترین دوست شما مناسب است ممکن است برای شما مناسب نباشد . هر اتفاقی که بیفتد , شما درک خواهید کرد که مزایا و معایب وجود دارد و شما احساس خواهید کرد که با شکافی که در آن زمان برای شما کار می‌کرد , سر و کار دارید .
بنابراین , همانطور که شما و شریک زندگی‌تان ایده یک کودک دوم را مورد بحث قرار می‌دهید و آنچه که برای خانواده تان مناسب است , در اینجا برخی

اشارات مفید در مورد آنچه می‌خواهید در نظر بگیرید وجود دارد :

۱ : اولین کودک شما
برخی خانواده‌ها سن نخستین فرزندشان را در نظر می‌گیرند . اگر شما دو کودک را در سن و سال داشته باشید , ممکن است در یک زمان دو کودک در پوشک داشته باشید . اگر اولین فرزند شما در میان کج‌خلقی و استیصال کودک نوپا است , زمانی که نوزاد جدید می‌آید , ممکن است برای بیان احساسات خود نسبت به نوزاد جدید مشکل پیدا کند . اگر اولین فرزند شما بزرگ‌تر باشد , این دو کودک در نتیجه شکاف سنی کم‌تر در دوران کودکی به سر می‌برند .
 ۲ : هزینه‌های مراقبت از کودکان
مراقبت از کودک و هزینه های  مراقبت از کودکان ارزان نیست , و اگر به یک مهد کودک خصوصی تکیه کنید و مراقب کودکان خود باشید , می‌توانید قبض ماهانه خود را همراه با کودک دوم پیدا کنید . برخی خانواده‌ها انتخاب فرزند دوم را تا زمانی که اولین فرزند آن‌ها مهد کودک است و یا تا زمانی که مدرسه را شروع کند انتخاب می‌کنند .

۳ : وضعیت مالی خانواده
این تنها مراقبت از کودکان نیست که هزینه داشته باشد, یک نوزاد جدید هم برای شما در مناطق دیگر نیز هزینه خواهد کرد . اگر مرخصی زایمان بگیرید , ممکن است متوجه شوید که درآمد شما کاهش می‌یابد , در حالی که شما از محل کار دور هستید . همچنین برای پوشک و دیگر موارد کودک دیگری که ممکن است به آن نیاز داشته باشید, آماده خواهید بود . زمانی که کودک دوم شما بزرگ می‌شود , روزها و تعطیلات خانوادگی گران‌تر خواهد بود , آن‌ها برای خرید یونیفرم مدرسه نیز سفر خواهند کرد . همچنین می‌توانید برای مجموعه دیگری از سرگرمی‌ها , سفره‌ای آموزشی و هزینه‌های دانشگاه پول پرداخت کنید .
 ۴ : واقعیت بارداری
اگر اولین بارداری شما پر از نگرانی‌های بهداشتی , قرار ملاقات مشاور , باید این را در هنگام برنامه‌ریزی برای یک نوزاد جدید در نظر بگیرید . حتی یک بارداری بدون مشکل با سهم عادلانه خود از خستگی , تهوع صبحگاهی همراه است . به این فکر کنید که چگونه این ممکن است بر روی اولین فرزند شما تاثیر بگذارد و چگونه با نگاه کردن به اولین فرزند خود در هنگام بارداری کنار بیایید . آیا کمکی که به آن نیاز دارید را دارید ?

 ۵ : عشق و محبت  خانوادگی
اگر می‌خواهید فرزندان شما به عنوان همبازی خوبی بزرگ شوند ( که در اینجا و آنجا اجتناب‌ناپذیر است ) یک فاصله کوتاه کوتاه‌تر می‌تواند بهترین شرط شما باشد . کودکان به سن بیشتر تمایل دارند علایق ، اسباب‌بازی‌ها و دوستان را به اشتراک بگذارند . اگر شما در مورد یک فاصله سنی بسیار بیشتر فکر می کنید ، ممکن است متوجه شوید که کودکان کم‌تر رشد می‌کنند و کودک بزرگ‌تر مثل یک مربی مراقبت کند .

 ۶ : نوزاد تازه متولد شده
آن صبح را به خاطر داشته باشید که بدون اینکه حتی یک چرت از خواب  بیدار شوید ؟ یک کودک دیگر به این معنی است که دوباره این کار را انجام دهید، بنابراین باید توجه داشته باشید که این دوره چگونه بر روی اولین فرزند شما تاثیر خواهد گذاشت .

آیا اولین فرزند شما هنوز در شب بیدار می‌شود ، به این معنی که ممکن است زمان‌هایی وجود داشته باشد که در تمام طول شب بین بچه‌ها و آن طرف  و این طرف بروید ؟

بهترین زمان برای داشتن بچه دوم
۷ : استقلال شما

تربیت کودکان جوان دشوار است . شبهای بیخوابی  و جریان ظاهرا ً مداومی که باید با آن‌ها روبرو شود وجود دارد . کار خسته‌کننده و خسته‌کننده است ، اما یک روز ، بچه‌های شما کمی مستقل‌تر می‌شوند و کم‌تر به شما احتیاج خواهند داشت . شما می‌توانید اغلب با دوستان خود بیرون بروید ، با کودک نگهداری کنید ، و وقت داشته باشید تا زمانی که کودکان خود را سرگرم می‌کنند ، کارها را انجام دهند . داشتن کودکان نزدیک به هم زمان فرزند داری را به حداقل می‌رساند و به شما این امکان را می‌دهد که زودتر استقلال خود را به دست آورید . با یک فاصله سنی بیشتر ، ممکن است شما خودتان را تنها چند ماه پس از اینکه بعد از اولین کودک از استقلال دست بردارید پیدا کنید .

 ۸ : توجه کامل شما
اولین فرزند شما احتمالا ً روز تازه متولد شده‌اش را با توجه کامل گذرانده است . شما ممکن است ماه‌ها صرف مراقبت از او ، آواز خواندن ، خواندن داستان‌ها و به طور کلی مطمئن شوید که او همیشه خوشحال است . اگر از آن روزهای کودکی لذت می‌برید ،  پس شما ممکن است آرزو کنید که یک فاصله سنی بیشتر داشته باشید تا به شما این امکان را بدهد که دومین کودک خود را در زندگی به دست آورید . زمانی که اولین کودک شما در صبح به مدرسه می‌رود ، تمام روز را برای تمرکز بر روی نوزاد جدید خود خواهید داشت . با یک فاصله سنی کمتر ، ممکن است احساس کنید که به جای تمرکز بر روی یک کودک در هر زمانی ، شما به طور مداوم به نیازهای دو نفر دست می‌زنید. بهترین زمان برای داشتن بچه دوم

 ۹ : سن شما
سن نقش بزرگی در فرآیند تصمیم‌گیری ایفا می‌کند . از آنجا که باروری با سن کاهش می‌یابد ، شما ممکن است آرزو داشته باشید که کودکان را زودتر از اواخر داشته باشید تا بهترین شانس را برای خود داشته باشید. اگر اولین فرزند خود را در زندگی خود داشته باشید ، ممکن است احساس کنید که زمان کمی برای انتظار قبل از آغاز دومین بارداری وجود دارد . افزایش سن مادران نیز می‌تواند خطر مشکلات ناشی از بارداری را افزایش دهد .
اگر از زمانی که اولین فرزند خود را داشتید ، جوان‌تر بودید ، ممکن است احساس کنید که کمی بیشتر از این که یک کودک دیگر را در نظر بگیرید ، کمی بیشتر  صبر کنید  .
۱۰ : شریک زندگی شما
شریک شما چه می‌خواهد ؟ شما باید بنشینید و درباره آرمان‌های زندگی خانوادگی تان صحبت کنید . آیا او به زودی برای یک کودک دیگر مشتاق است، یا خوشحال است که چند سال دیگر قبل از این که یک نوزاد را دوباره به دست بگیرد ، صبر کند ؟ یک بحث باز و صادقانه بهترین راه برای ایجاد این است که چگونه احساس می‌کند ، و به آرامی در مورد هر گونه تفاوت در دیدگاه‌های خود بحث و تبادل نظر کنید .

 ۱۱ : چه می‌خواهید؟
گاهی اوقات، مهم نیست چه چیزهایی به شما می‌گویند ، قلب شما چیز دیگری می‌خواهد . به دقت در مورد این که چه احساسی دارید و آنچه

فکر می‌کنید زمان ایده‌آل برای داشتن یک نوزاد دیگر باشد ، فکر کنید . به محض اینکه بفهمید چه احساسی دارید، می‌توانید بنشینید و با شریک زندگی خود صحبت کنید . به یاد داشته باشید، ممکن است لازم باشد به توافقی برسید که هر دوی شما از آن خوشحال باشید .

پیش‌بینی یا دانستن اینکه فاصله سنی ایده‌آل برای خانواده تان چیست ،همیشه چالش‌هایی وجود دارد که ما در زمان حال و در آینده با آن روبرو هستیم – درست همانطور که چیزهای خوب نیز وجود خواهند داشت .

صحبت کردن در مورد مسائل بالا ممکن است به شما کمک کند اولویت‌بندی کنید که مهم‌ترین چیز برای تراز خانواده تان مهم است . هر فاصله‌ای که انتخاب می‌کنید ، بدانید که زمانی که کودک شما در آغوش شما است ، احتمالا ً هیچ راه دیگری ندارید .

ارسال شده در تاریخ 21 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 515
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.