خواب کودک در شب اختلالات بی خوابی در کودکان و روش های درمانی

خواب کودک در شب روش های ساده منظم کردن الگوی خواب نوزادان

خواب کودک در شب خواب در طول چند سال اول زندگی به طور قابل‌توجهی تغییر می‌کند و مشابه رشد فیزیکی و تکامل فیزیکی است . نوزادان به بیش‌ترین زمان خواب نیاز دارند و یک الگوی خواب دارند

خواب عادی در کودکان  :خواب یک فرصت برای بدن برای حفظ انرژی ، احیای فرایندهای طبیعی ، ترویج رشد فیزیکی و حمایت از توسعه ذهنی است . مهم‌ترین پیامد خواب ناکافی خواب‌آلودگی روز است . با این حال بی‌خوابی در کودکان عموما ً به عنوان زود رنجی ، مشکلات رفتاری ، مشکلات یادگیری ، تصادفات رانندگی در نوجوانان و عملکرد ضعیف آکادمیک ظاهر می‌شود . تشخیص اختلالات خواب مهم از تغییرات مربوط به سن نرمال می‌تواند چالش برانگیز باشد و در نهایت می‌تواند درمان را به تاخیر بیندازد .
خواب در طول چند سال اول زندگی به طور قابل‌توجهی تغییر می‌کند و مشابه رشد فیزیکی و تکامل فیزیکی است . نوزادان به بیش‌ترین زمان خواب نیاز دارند و یک الگوی خواب دارند . با شروع از ۵ ماهگی ، نوزادان توانایی خواب برای دوره‌های طولانی‌تر را دارند . در سن ۶ ماهگی ، کودکان می‌توانند بدون تغییر شبانه حرکت کنند ، اما تنوع قابل‌توجهی وجود دارد . علاوه بر این، شیردادن از پستان تعداد بیشتری از دوره‌های خواب کوتاه و زمان‌های خواب کوتاه کوتاه‌تر دارند . ۹ به عنوان سن کودک ، دوره‌های خواب به تدریج طولانی می‌شوند و کل زمان خواب کاهش می‌یابد

اختلال در فاز خواب
ساعت شبانه‌روزی, زمان‌بندی خواب و چرخه‌های تقریبا ً هر ۲۴ ساعت در اغلب افراد را کنترل می‌کند . اختلاف بین ساعت داخلی و دنیای خارجی نیاز به ” تنظیم مجدد ” مداوم توسط نشانه‌های زمانی ، مانند نور ، ملاتونین ، فعالیت بدنی ، دمای بدن و غذا دارد . نور یکی از این ها است . زمان‌بندی نامناسب نوردهی نور می‌تواند ریتم شبانه‌روزی را تغییر دهد . برای مثال ، قرار گرفتن در معرض نور قبل از زمان خواب ، مانع از آن می‌شود و در نهایت شروع خواب را به تاخیر می‌اندازد.

در کودکان مبتلا به اختلال در خواب به تاخیر افتاده، زمان‌های خواب و بیداری عادی حداقل دو ساعت در مقایسه با زمان قابل‌قبول اجتماعی به تاخیر می‌افتد .  این اختلال در دوران نوجوانی بسیار شایع است هنگامی که ریتم شبانه‌روزی افزایش می‌یابد و کودک بیشتر اجتماعی می‌شود .  فعالیت کودک در شب

بتدریج ازهنگام غروب به بعد،فعالیت کودک راکاهش دهید؛
بجای بازیهای پرتحرک مانندکشتی گرفتن یاتوپ بازی،فعالیتهایی مانندمطالعه کردن،شنیدن قصه و..راجایگزین کنید.

خواب کودک در شب

الگوهای رفتاری کودکی :

بی‌خوابی رفتاری در دوران کودکی توسط ناتوانی یادگیری شده در کاهش و / یا خوابیدن مشخص می‌شود ؛ میزان شیوع تخمین زده‌شده ۱۰ تا ۳۰ درصد است .

این شرایط به نوع ارتباط با شروع خواب و نوع تنظیمات محدود تقسیم می‌شود . نوع ارتباط خواب و خواب با عدم توانایی کودک  یا عدم تمایل به خوابیدن یا بازگشت به خواب در غیاب شرایط خاص ، مانند تکان دادن کودک به خواب مشخص می‌شود . ۱۲ نوع تنظیم حد زمانی اتفاق می‌افتد که پدر و مادر محدودیت‌های مناسب را تعیین کنند ، مانند زمانی که والدین به کودک اجازه خوابیدن در بستر خود را می‌دهند وقتی که کودک از خوابیدن امتناع می‌کند .  اغلب کودکان مبتلا به بی‌خوابی رفتاری در دوران کودکی دارای ویژگی‌های هر دو نوع هستند .

پیش‌گیری بهترین درمان برای بی‌خوابی رفتاری دوران کودکی است . پزشکان باید درباره الگوهای خواب معمولی ، بهداشت خواب خوب ، انتظارات واقع‌بینانه ، تعیین مرزها و برنامه‌های خواب آموزش دهند .

این برنامه‌ها باید بر موارد منظم و منظم ، زمان خواب ، روتین خواب و زمان خواب تمرکز کنند . کودکان بیشتر تمایل دارند  که خو شان ( به خواب می‌روند ) در حالی که به طور مداوم در گهواره در مقابل خود قرار می‌گیرند به خواب می روند. ایجاد یک روتین منظم انتظارات را ایجاد می‌کند و کودک در نهایت یاد خواهد گرفت که چگونه خود بخوابد .

روش‌های خاموش‌سازی ( قرار دادن کودک در تخت‌خواب و بی‌توجهی به او تا صبح ، یا برای یک دوره زمانی ) در درمان این بی خوابی شبانه موثر هستند .

روش وفق دادن ریتم شبانه‌روزی با ساعات خواب مورد نظر تمرکز دارد . مانند همه اختلالات خواب ، نگهداری یک چرخه خواب منظم و تمرین بهداشت خواب خوب پایه و اساس درمان هستند . مهم است که قبل از خواب از چراغ‌های روشن اجتناب کنید . حذف همه دستگاه‌های انتشار نور ( به عنوان مثال ، الکترونیک ، رسانه قابل‌حمل ، تبلت‌ها ، تلفن‌های همراه ) از اتاق‌خواب ممکن است مفید باشد . روش خوب و روشنی که برای اولین تا دو ساعت پس از بیدار شدن ممکن است مفید باشد و ریتم شبانه‌روزی را افزایش دهد .

۳۱ مدرک محکمی وجود دارد که مکمل ملاتونین ( ۰.۳ تا ۵ میلی‌گرم قبل از خواب مطلوب ) یک درمان موثر برای اختلال در اختلال فاز خواب است ، اگر چه مقدار دقیق زمان و یا زمان به خوبی مشخص نشده است .

 

ارسال شده در تاریخ 4 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 626
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.