فواید خوابیدن بدون بالش به ویژه تاثیر آن بر کاهش کمردرد

فواید خوابیدن بدون بالش برای شمایی که اکثر اوقات درد کمر رو تحمل می کنید بسیار عالی است .به شما توصیه می کنم حتما این مقاله رو ت آخر بخونید تا کمکی برای سلامتی بیشتر براتون باشه . در حالی که برخی افراد دوست دارند روی بالش بزرگ خود بخوابند ، برخی دیگر آن‌ها را ناراحت می‌یابند . ممکن است برای خوابیدن وسوسه شوید بدون این که گاهی اوقات با درد کمر از خواب بیدار شوید .

خوابیدن بدون بالش درد کمر را کاهش می دهد و ستون فقرات شما را قوی‌تر می کند.

** استفاده از بالشی که خیلی نرم باشد، می تواند عضلات گردن را تحت فشار قرار داده و حتی جریان خون به سر را کاهش دهد!

آیا می‌دانستید که برخی متخصصان خواب معتقدند که خوابیدن بدون بالش مزایای متعددی دارد ؟

برخی از مزایا برای خوابیدن بدون بالش

خوابیدن بدون بالش ممکن است تنها در صورتی کمک کند که در یک وضعیت خاص بخوابید .

مقاله زیر را بخوانید تا در مورد مزایا و معایب خوابیدن بدون بالش ، از جمله نکاتی درباره نحوه انجام این کار یاد بگیرید .

 

فواید خوابیدن بدون بالش
جلوگیری از کمردرد

اکثر مردم از بالش‌ها استفاده می‌کنند که از خم طبیعی ستون فقرات پشتیبانی نمی‌کنند . چندین بالش ممکن است منجر به یک وضعیت خواب غیر طبیعی شوند . بالش‌های پشتیبانی نیز طولانی نیستند .

از فواید خوابیدن بدون بالش کمک به مقابله با درد سر و گردن

اغلب بالش‌ها از حمایت درست برخوردار نیستند و وضعیت خوابیدن را بدتر می‌کنند . اگر از بالش استفاده نکنید ، سر شما در وضعیت طبیعی قرار دارد . هم چنین از آسیب عصب و ماهیچه‌های سخت جلوگیری می‌کند و درد کمتری را تجربه می‌کنید . بالش که بیش از حد نرم هستند باعث اختلال در جریان خون در گردن می‌شوند .

غش کردن

ممکن است شما از خواب بیدار شده با سردرد یا احساس سبکی سر و کار داشته باشید . بالش شما ممکن است مقصر باشد . سعی کنید بدون یک بالش بخوابید و ببینید آیا روز بعد احساس بهتری دارید یا نه . خوابیدن با بالش‌های نرم ، جریان خون را به سر کاهش می‌دهد و بخشی از تامین اکسیژن معمول را به سر می‌برد . سردرد صبح می‌تواند ناشی از اختلال توزیع اکسیژن به ذهنتان باشد .

کاهش استرس

اگر در موقعیت اشتباهی به خاطر بالش‌ها بخوابید ، ممکن است در طول شب غلت و غلت بخورید . این استرس را افزایش می‌دهد که به نوبه خود می‌تواند منجر به مشکلات ذهنی و سلامتی دیگری شود .

هنگامی که اختلالات خواب کمتری را تجربه می‌کنید ، کیفیت خواب به سطح بدن کمک می‌کند تا هورمون‌های استرس را کاهش دهد . علاوه بر این بعد از یک خواب آرامش‌بخش ، ممکن است روز بعد احساس انرژی بیشتری بکنید .

از آکنه صورت جلوگیری می کند

اگر بدون بالش بخوابید ، می‌توانید از آکنه خودداری کنید . این به این دلیل است که آکنه ، نتیجه کثیفی و روغن انباشته بر روی صورت و مسدود کردن منافذ است . التهاب می‌تواند باعث ورم ، قرمزی و حتی عفونت شود . صورت شما معمولا ً در طول شب به بالش شما متصل می‌شود . شما احتمالا ً هر شب بالش و یا بالش خود را می‌شویید . بنابراین در معرض بزاق ، گرد و خاک و عرق قرار دارد و آن را به جایی تبدیل می‌کند که باکتری‌ها در آن ساکن هستند. این می‌تواند منجر به جوش‌های صورت شود .

برخی از متخصصان خواب نیز بر این باورند که اگر از بالش استفاده نکنید ، موقعیت‌های خواب مشخصی مفیدتر هستند . موقعیت خواب شما نشان می‌دهد که چه نوع بالش باید داشته باشید و یا نباید از آن استفاده کنید . تو در چه موقعیتی هستی ؟

شاید بتوانید برخی از پیشنهادها ما را امتحان کنید تا ببینید آیا برای شما کار می‌کنند یا خیر .؟

پهلو به پهلو

خوابیدن پهلو به عنوان سالم‌ترین موقعیت خوابیدن در نظر گرفته می‌شود . اما اگر از یک بالش استفاده می‌کنید بدون پشتیبانی مناسب این مورد صدق نمی‌کند . افراد زیر خواب نیاز به بالش دارند تا ستون فقرات خود را مستقیما ً به هنگام خوابیدن نگه دارند .

بازگشت به عقب

به هنگام خواب باید سعی کنید گردن و گردن خود را با بقیه ستون فقرات خود نگه دارید . این نوع بالش فضای بین گردن و تشک را به عنوان نیاز پر می‌کند . بالش‌های گرد که از گردن ,بالش‌ها استفاده می‌کنند , گزینه‌های خوبی هستند . نتیجه نهایی : تراورس‌ها نباید بدون بالش بخوابند .

خوابیدن شکم

با اینکه خوابیدن شکم ممکن است به کاهش خروپف کمک کند , اما متخصص خواب در نیویورک و کشورهای اطراف , به عنوان مطلوب‌ترین وضعیت خواب در نظر گرفته می‌شود . این به این دلیل است که این موقعیت شما را مجبور می‌کند سر و گردن خود را به یک طرف بچرخانید که ممکن است باعث شود ستون فقرات شما از هم تراز شود .

پس حالا که بعضی از فواید خوابیدن بدون بالش را می‌دانید , شاید به زودی آن را امتحان کنید و ببینید که به شما این امکان را می‌دهد که بخوابید.

ارسال شده در تاریخ 3 ژوئن 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 685
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.