بازی انفرادی در کودکان و نوع شکل گیری و فواید تنها بازی کردن

بازی انفرادی در کودکان کمک به استقلال آنها

بازی انفرادی در کودکان زمانی که کودک کوچک شما شروع به بازی با اسباب‌بازی‌ها می‌کند و اشیا اطراف منزل را بررسی می‌کند ، آن‌ها ممکن است این کار را گاهی با شما انجام دهند ، و در زمان‌های دیگر ، به تنهایی به آن نگاه کنید .
تنها بازی که گاهی اوقات مستقل نامیده می‌شود ، مرحله‌ای از رشد نوزاد است که کودک شما تنها بازی می‌کند . در حالی که ممکن است در ابتدا ناراحت به نظر برسد – نوزادتان برای ترک کردن لانه آماده می‌شود ؟ مطمئن شوید که مهارت‌های مهم را می‌آموزند .
تنها یک بازی به بچه‌ها یاد می‌دهد که چطور خود را سرگرم کنند – بدون شک وقتی نیاز دارید که کارها را انجام دهید – و همچنین استقلال آینده آن‌ها را پرورش دهید .
تنها نمایش تنها برای اولین بار در سنین ۰ – ۲ سال قبل از شروع تعامل و بازی با بچه‌های دیگر دیده می‌شود . بازی مستقل همچنین مرحله‌ای است که کودکان پیش‌دبستانی و کودکان ترجیح می‌دهند بعد از اینکه می‌دانند چطور با دیگران بازی کنند ، درگیر شوند و ثابت کنند که این مهارت چقدر ارزشمند است .

چگونه بازی انفرادی متناسب است

تنها بازی کردن  دومین بازی از شش مرحله بازی ” میل درد ” در نظر گرفته می‌شود . این جایی است که در آن سقوط می‌کنید ، اگر مسیر را دنبال کنید :
کودک شما تازه شروع به قدم زدن در دنیا بدون تعامل بسیار فراتر از مشاهده می‌کند . محیط اطرافشان شگفت‌انگیز است !
تنها نمایش . برای لذت شما ، نوزاد شما شروع به دراز کردن و تعامل با اشیا می‌کند . البته ، آن‌ها تنها بازی می‌کنند – اما دیدن حیرت در این صحنه بسیار لذت بخش است . آن‌ها هنوز درک نمی‌کنند و برایشان مهم نیست که دیگران هم در اطراف آن‌ها بازی کنند .

بازی انفرادی در کودکان
کودک شما به دیگران نگاه می‌کند ، اما با آن‌ها بازی نمی‌کند . شما ممکن است متوجه شوید که یکی از آن‌ها در بازی خود مکث می‌کند تا شما را ببیند که در اطراف یک اتاق کار می‌کنید .
بازی موازی . کودک شما همزمان با بقیه در مجاورت عمومی بازی می‌کند ، اما با آن‌ها تعامل نمی‌کند . به یک مرکز تماس شلوغ فکر کنید که در آن ردیف‌های of همه تماس‌های تلفنی خود را انجام می‌دهند . ( در فکر دوم ، به این موضوع فکر نکنید .)
کودک شما در کنار یا کنار سایر بچه‌ها بازی می‌کند که فعالیت‌های مشابهی انجام می‌دهند . آن‌ها به طور قابل ستایشی شروع به صحبت با یکدیگر می‌کنند و یا با یکدیگر تعامل دارند اما فعالیت‌های خود را سازماندهی نمی‌کنند .
بازی مشارکتی داری احساس غرور می‌کنی – وقتی که فرزندتان با دیگران بازی می‌کند و هم به بچه‌های دیگر و هم به فعالیت علاقه‌مند است .
زمانی که کودکان به این مرحله وارد می‌شوند
کودک شما ممکن است شروع به بازی کند – ما از اصطلاح کمی شل‌وول در این سن استفاده می‌کنیم – به طور مستقل ۲ یا ۳ ماه ، یا به محض اینکه آن‌ها بتوانند رنگ‌های روشن و بافت‌ها را ببینند .
وقتی آن‌ها کمی بیشتر رشد می‌کنند ، علاقه بزرگ‌تر و بیشتری به اسباب‌بازی‌ها و اشیا اطراف خود خواهند داشت . این ممکن است از ۴ تا ۶ ماه رخ دهد . می‌توانید آن‌ها را روی یک پادری و یا یک پتو روی زمین بگذارید و تماشا کنید که بدون کمک شما به اسباب‌بازی‌ها ، اشیا ، یا یک باشگاه ورزشی علاقه داشته باشند .
تنها نمایش از دوران نوزادی ادامه خواهد یافت . اغلب کودکان نوپا و پیش‌دبستانی در سنین ۲ – ۳ در سنین ۲ – ۳ شروع به جلب توجه به تعامل و بازی با کودکان دیگر می‌کنند ، اما این به این معنی نیست که بازی انفرادی متوقف می‌شود . این برای کودک شما مفید است که از زمان به زمان تنها بازی کند .
اگر در مورد عادت‌های بازی کودک خود نگران هستید و یا نگران هستید که بیش از حد تنها بازی می‌کنید ، با یک منبع شگفت‌انگیز که پزشک اطفال خود دارید صحبت کنید .

نمونه‌هایی از بازی انفرادی

تنها بازی برای نوزادان واقعا ً پرستیدنی است و ممکن است شامل :
به عکس‌های رنگی در کتاب‌ها نگاه می‌کرد
در حالی که کاسه‌های کوچک را دسته‌بندی و دسته‌بندی می‌کنند
با باشگاه ورزشی خود تعامل دارند
بازی کردن با مکعب‌ها
نمونه‌هایی از بازی انفرادی برای کودکان نوپا / پیش‌دبستانی که ممکن است حتی زمانی که می‌توانند با دیگران بازی کنند ، تنها بازی کنند :
خواندن یا ورق زدن کتاب‌ها به تنهایی
کار کردن روی پروژه‌ای مانند یک لگو
برای کنار هم گذاشتن یک پازل
رنگ یا نقاشی روی صفحات بزرگ کاغذ و یا در کتاب‌های رنگی
که با بلوک‌های چوبی یا مجموعه‌ای از قطار بازی می‌کردند،
در آشپزخانه بازی می‌کردند
و از آنجا که همه ما می‌توانیم از برخی ایده‌های دیگر استفاده کنیم ، در اینجا چند گزینه دیگر برای کودک نوپا / پیش‌دبستانی وجود دارد اگر آن‌ها به خاطر نداشته باشند که همبازی خوبی نداشته باشند :
کودک خود را به کودک خود بدهید و یا کتاب “آی – جاسوسی ” را به کودک خود بدهید ، آن‌ها می‌توانند به تنهایی به آن‌ها نگاه کنند .
به کودک خود نگاه کنید که بر روی یک تخته شطرنجی در بیرون از آن‌ها بازی می‌کند و می‌توانید بدون کمک شما از جا بپرند .
به کودک خود بازی‌های کارت تطبیق مناسب بدهید تا بتوانند با آن‌ها بازی کنند .
به دنبال مجموعه‌های مناسب از اسباب‌بازی که کودک شما می‌تواند بر روی آن‌ها قرار دهد ، مانند بلوک‌های چوبی مغناطیسی ، لگو ببینید .

فواید بازی‌های انفرادی

استقلال
زمانی که کودک نوزاد نوزادی است ، همه کارها را برای آن‌ها انجام می‌دهید – حتی برای آن‌ها یک اسباب‌بازی . در حالی که آن‌ها در مرحله بازی انفرادی رشد می‌کنند ، شروع به رسیدن به چیزهای اطراف خود می‌کنند . با اینکه هنوز خیلی جوان هستند ، بچه‌هایی که وارد این مرحله می‌شوند شروع به توسعه استقلال می‌کنند .
اکنون ممکن است مشکل باشد ، اما در نهایت نحوه حل مشکل ، ساخت یا انجام یک اسباب‌بازی جدید را مشخص می‌کنند . اگر به آن‌ها اجازه دخالت دادن را ندهید ، به کودک خود اجازه می‌دهید که بعدا ً مستقل شود . خیلی شیرین و شیرین است .


به ایجاد ترجیحات و علایق خود کمک می‌کند
زمانی که نوزادتان به طور مستقل بازی می‌کند ، علایق و علایق خود را نیز توسعه می‌دهند . بعدها ، آن‌ها ممکن است بخشی از گروهی از کودکان باشند که مانند اسباب‌بازی‌های مشابه و فعالیت‌های مشابه هستند .
در حال حاضر ، آن‌ها تصمیم می‌گیرند که آیا آن‌ها توپ قرمز یا سبز را بهتر دوست دارند یا نه . این یک الزام برای درک آنچه آن‌ها دوست دارند و دوست ندارند در دنیا وجود دارد .
خلاقیت و تخیل قوی
شما می‌توانید برای اولین بار اسباب‌بازی‌های خود را آماده کنید ، اما به آن‌ها بستگی دارد که در طول یک بازی انفرادی بازی کنند . تمرکز آن‌ها تنها روی اشیا بازی آن‌ها است ، و حتی اگر شما سعی کنید به آن‌ها ملحق شوید یا بازی را با اشیا جلوی آن‌ها هدایت کنید ، ممکن است حتی ممکن است ناراحت شوند .
ذهن خود را شخصا ً پرورش ندهید و ذهن خود را پرورش دهید و پایه‌ای برای تخیلات آینده خود قرار دهید ، چیز خوبی است !
قدرت تمرکز ، پایداری و تکمیل
تحقیقات نشان می‌دهد که بعد از آن، زمانی که کودک نوپای شما انتخاب می‌کند که در بازی انفرادی شرکت کند ، آن‌ها مسئول اعمال خود هستند . این به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بر آنچه که می‌خواهند انجام دهند تمرکز کنند و یاد بگیرند از طریق مشکلات کار کنند . آن‌ها همچنین یاد می‌گیرند که یک کار را کامل کنند .
اگر این صدا برای کودک کوچک شما که در حال حاضر تنها در سالن ورزشی خود بازی می‌کند و حتی قادر به نشستن مستقل نیست ، بسیار دور باشد – به هر حال به خودتان کمک می‌کنید تا مطمئن شوید که قبل از اینکه آن را بدانید به شما کمک می‌کنند .
نگرانی‌های مشترک درباره بازی انفرادی
تنها یک نمایش مزایای بسیاری برای کودک شما دارد . اما در دوران پیش‌دبستانی ، اگر کودک شما با کودکان دیگر تعامل یا بازی نداشته باشد ، ممکن است نگران باشید .
شما و مراقبت کنندگان کودک می‌توانید به آهستگی شروع به تشویق آن‌ها برای تعامل با دیگر کودکانی بکنید که ممکن است علایق مشابهی داشته باشند . به خاطر داشته باشید که همه کودکان با سرعت خود رشد می‌کنند ، بنابراین کودک شما ممکن است کمی بعد با دیگران بازی کند . اشکالی نداره .
شما همیشه می‌توانید با پزشک اطفال خود درباره هر گونه نگرانی‌هایی که درباره توسعه آن‌ها دارید صحبت کنید . آن‌ها می‌توانند یک روان‌شناس یا مشاور کودک را در صورت نیاز توصیه کنند .
رستوران
به خاطر داشته باشید، حتی زمانی که فرد کوچک شما تنها بازی می‌کند ، این به آن معنا نیست که نیازی نیست بر آن‌ها نظارت کنید . بنشینید و بگذارید کودکتان در زنگ تفریح بازی کند و در عین حال مراقب آن‌ها باشد . اما سعی کن دخالت نکنی مگر اینکه لازم باشه .
یک نکته نهایی : سعی کنید در بازی مستقل یا انفرادی از زمان صفحه نمایش استفاده کنید . آن‌ها یک چیز نیستند . تحقیقات نشان می‌دهند که زمان نمایش بیش از حد برای کودکان نوپا ممکن است با توسعه سالم تداخل پیدا کند .

ارسال شده در تاریخ 13 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 699
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.