درمان عطسه های بهاری در طب سنتی و توصیه های مناسب

درمان عطسه های بهاری راهکار های رفع آلرژی ها و حساسیت های فصلی

درمان عطسه های بهاری بزرگ‌ترین محرک آلرژی بهار گرده است. درختان، علف‌ها و علف‌ها این دانه‌های ریز را به هوا رها می‌کنند تا گیاهان دیگر را بارور کنند. وقتی وارد بینی کسی می‌شوند که حساسیت دارد، سیستم دفاعی بدن را به هم می‌ریزند.

عوامل بوجود آورنده عطسه

پرخوری، کم تحرکی یا خواب زیاد

خوردن میوه همراه یا بلافاصله بعد از خوردن غذا

خوردن برخی میوه‌ها مثل موز و کیوی و برخی غذاها مثل قارچ و ماکارونی

مصرف غذاهای محرک مانند رب، فلفل و …، تحریک کننده های طبیعی مانند عطر و گرده گل ها و نوع شیمیایی مانند مواد آرایشی و بهداشتی
وجود ماده زائد در مجاری بینی (مانند گرد و غبار و هوای آلوده و …)

درمان‌های طبیعی برای آلرژی بهاری وجود دارد ؟

ترکیبی از آب گرم ، حدود یک چهارم قاشق چای خوری نمک و یک چهارم قاشق چای خوری جوش‌شیرین برای پاک کردن خلط و مجاری تنفسی استفاده می‌کند . می‌توانید از یک بطری فشرده  استفاده کنید که شبیه یک قوری کوچک به نظر می‌رسد . از آب مقطر ، استریل ، یا قبلا ً آب جوشیده برای ایجاد راه‌حل استفاده کنید . هم چنین مهم است که دستگاه آبیاری را بعد از هر مصرف ، آبکشی کنید و آن را برای خشک کردن هوای خشک رها کنید .
برخی دیگر تحقیقات خود را در مورد این که چقدر به آن‌ها کمک می‌کنند :

بابا آدم : این گیاه که از یک درختچه اروپایی می‌آید , پتانسیل رفع علائم آلرژی فصلی را نشان می‌دهد . برخی مطالعات نشان می‌دهند که باتربار – – به طور خاص عصاره آبی – – برای کار و کاهش علایم آلرژی به عنوان آنتی‌هیستامین را نشان می‌دهد .
کورستین : این ماده غذایی در پیاز , سیب و چای سیاه یافت می‌شود . در این تحقیق برای جلوگیری از آزادسازی دارو نشان‌داده شده‌است .

گزنه تند : اگرچه برخی از افراد از برگ‌های گزنه خشک و خشک برای درمان علایم آلرژی استفاده می‌کنند , اما تحقیقات زیادی در این زمینه وجود ندارد .
پیش از شروع هر محصول گیاهی با دکتر خود صحبت کنید . برخی می‌توانند موجب عوارض جانبی شوند و یا با داروهایی که می‌گیرید واکنش نشان دهند .

توصیه‌هایی برای نگهداری  و مراقبت خود از گرده

  • سعی کنید هر وقت تعداد دانه گرده بسیار بالا باشد داخل خانه بمانید . شمار آنها  معمولا ً صبح‌ها زیاد است .
  • درها و پنجره‌های خود را در طول ماه‌های بهار بسته نگه دارید تا مراقب باشید . یک پرواز ممکن است کمک کند .
  • فیلترهای هوا را در خانه خود تمیز کنید . هم چنین , قفسه کتاب , منافذ و جاه‌ای دیگر که گرده می‌توانند جمع‌آوری کنند.
  • موهای خود را بعد از بیرون رفتن بشویید چون آلرژن در آنجا می‌تواند جمع شود .
  • دو بار در هفته . از آن ماسک استفاده کنید چون جاروبرقی می‌تواند دانه گرده , قالب و گرد و غبار را که در فرش شما به دام افتاده‌اند لگد بزند .

 

ارسال شده در تاریخ 14 می 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 878
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.