دلیل تیر کشیدن قلب یا دردی که در قفسه سینه احساس می شود

دلیل تیر کشیدن قلب دلایل عمده مشکلات مربوط به قلب و علل غیر قلبی

دلیل تیر کشیدن قلب این تیرکشیدن مربوط به قلب نیست به پرده های پوشاننده ریه مرتبط است

اگرکاهش وزن,تعریق شبانه,سرفه خونی,بیماری خودایمنی وتماس بافرددچارسل نداریدنگران نباشید

درد قفسه‌ سینه  اولین چیزی که ممکن است به آن فکر کنید حمله قلبی است . قطعا ً درد قفسه‌ سینه چیزی نیست که نادیده گرفته شود . اما باید بدانید که دلایل ممکن بسیاری دارد . در حقیقت ، بیش از یک چهارم جمعیت جهان درد قفسه‌سینه را تجربه می‌کنند که مربوط به قلب نیست . درد قفسه‌سینه هم چنین ممکن است با مشکلات ریه‌ها ، مری ، ماهیچه‌ها ، دنده‌ها و یا اعصاب ایجاد شود . برخی از این شرایط جدی و خطرناک هستند . بقیه نیستند . اگر درد سینه را توضیح نداده اید ، تنها راه برای تایید دلیل آن داشتن یک دکتر برای ارزیابی شما است .
ممکن است درد قفسه‌سینه را در هر جایی از گردن خود به شکم فوقانی احساس کنید . بسته به علت آن ، درد قفسه‌سینه ممکن است متفاوت باشد .

با وجود اینکه علل بسیاری در مورد درد قفسه سینه و یا تیر کشیدن قلب وجود دارد، دو دلیل عمده آن را می توان در مشکلات مربوط به قلب و علل غیر قلبی تقسیم بندی کرد.  تیر کشیدن قلب گاهی ممکن است ناشی از اختلاف بین میزان خون رسانی به ضربان قلب و اکسیژن رسانی به عضله قلب باشد.

دلیل تیر کشیدن قلب

درد  و تیر کشیدن قفسه سینه قلبی بیشتر به علت آترواسکلروز (منجر به تنگ شدن ثابت شریان های عروق کرونر)، ایجاد شده و یا ناشی از اسپاسم های کرونری است که به طور متناوب شریان ها را محدود می کند. در موارد شدید، مداوم و غیر عصبی، تیر کشیدن دائم قلبی به عنوان آنژین یا آنژین پاتریس خوانده می شود.

تیر کشیدن قلب در اکثر مواقع دلایل غیر قلبی داشته و گذرا هستند و ممکن است علل زیادی داشته باشند از جمله، استرس، اضطراب، برخی عفونت ها، مشکلات عضلانی یا استخوانی، تومورهای ریه، ترومای قفسه سینه، درد شکمی و ریفلاکس معده. برخی از علل غیر قلبی  تیر کشیدن قلب ممکن است نیاز به مراقبت اورژانس داشته باشند.

علائم و نشانه های ناشی از تیر کشیدن قلب چیست؟

علائم درد قفسه سینه مواردی از جمله فشار، سنگینی یا سوزش، گاهی اوقات با احساس خفه شدن یا تنگی نفس همراه است. این ناراحتی اغلب به شکل درد  تیز تا خفیف و معمولا در شکم فوقانی، پشت، گردن، فک، دست چپ یا شانه قرار دارد. گاهی اوقات علت تیر کشیدن قلب می تواند بر اثر مواردی همچون موارد زیر باشد:

– فشار عصبی

– پرخوری

– قرار گرفتن در معرض هوای سرد

– استرس عاطفی

تیر کشیدن قلب گاه به صورت گذرا و چند ثانیه و گاهی چند بار تکرار می شود. شدت درد یا تیرکشیدن معمولا با تغییر تنفس، سرفه یا موقعیت تغییر نمی کند. به طور کلاسیک، درد قفسه سینه قلبی در قفسه سینه چپ است. با این وجود ممکن است در مرکز یا سینه راست هم رخ دهد. درد قفسه سینه غیر قلبی ممکن است بسیاری از علائم بالا را داشته باشد.

با این حال، درد قفسه سینه غیر قلبی ممکن است با تنفس، سرفه یا موقعیت تغییر کند. صرف نظر از این، علاوه بر تیر کشیدن قلب، درد قفسه سینه طبیعی نیست و باید توسط پزشک متخصص قلب و عروق تشخیص داده شود، زیرا این امر می تواند خطر جدی سلامت را در بر داشته باشد.

زنان ممکن است علائم درد قفسه سینه را به اشکال مختلفی شامل تهوع و استفراغ، سرگیجه، درد یا ناراحتی در یک یا هر دو دست داشته باشند. زنان باردار ممکن است درد یا تیر کشیدن قلب را با سوزش سر دل، سوزش معده، فشار (فشار کودک بر دیافراگم / دنده ها)، گسترش قفسه سینه و استرس ،تجربه کنند.

در کودکان و نوجوانان، درد دیواره قفسه سینه شایع ترین علت درد قفسه سینه است. در این سنین به ندرت مشکل قلب وجود دارد، اما می تواند با شرایطی مانند سندرم مارفان یا پاره شدن آئورت رخ دهد

منبع : تیر کشیدن و سوزش در قلب

ارسال شده در تاریخ 11 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 742
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.