علت معده درد نوزادان بررسی دردها شکمی در نوزادان و کودکان

علت معده درد نوزادان و علائم دردهای شدید شکمی

علت معده درد نوزادان زمانی که شکم کودک شما واژگون می‌شود ، شما می‌خواهید که مشکل را سریع حل کنید . دانستن اینکه دقیقا ً چطور می‌تواند کمک کند می‌تواند دشوار باشد چون نمی‌تواند به شما بگوید چرا این کار دردناک است. ببینید چه چیزی ممکن است باعث ایجاد کودک یا کودک نوپای کودک شما شود و اینکه چگونه می‌توانید به حل آن کمک کنید .
علایم:
آدم کوچولوی شما ممکن است به شما بگوید که اگر یک یا چند تابلو از این علائم را نشان دهد معده دارد .
ایراد می‌گیرد یا بدخلق است.
خوابیدن یا خوردن
و صدای گریه که به گوش می‌رسید
مشکل هنوز وجود دارد ( جابه‌جا شدن و یا منقبض شدن ماهیچه‌ها )
چهره‌ها را تشکیل می‌دهد و درد را نشان می‌دهد ( چشم‌ها را به هم فشار می‌دهد، شکلکی در می‌آورد ) .
دردهای شکمی و معده درد برای کودکان رایج هستند . خوشبختانه ، آن‌ها معمولا ً توسط هیچ چیز جدی ایجاد نمی‌شوند . با این حال ، آن‌ها می‌توانند دردآور باشند ، بنابراین داشتن استراتژی‌های آرامش‌بخش در دست خوب است .
گاز . در کودکان ، قولنج و گاز اغلب دست و دست می‌روند . سیستم‌های گوارشی جدید آن‌ها هنوز در حال رشد هستند تا رشد کنند . گاز می‌تواند از :
هوای آزاد
مشکل هضم غذا یا غذاهای خاص
مشکل شیر مادر وقتی که مادر غذاها را می‌خورد , ایجاد شود

علت معده درد نوزادان و همینطور درد های شکمی شدید

☘نوشیدنی های سرد مخصوصا شیر سرد چون سبب کاهش انرژی معده می شود و معده نمیتواند کار خود را بخوبی انجام دهد باعث معده درد نوزادان میشود

علت معده درد نوزادان

درد های شکمی  در کودکان
کولیک معمولا ً در نوزادان بین سنین ۱۰ روز و سه ماه رخ می‌دهد . اگر چه کسی دقیقا ً نمی‌داند چه چیزی باعث آن می‌شود، قولنج به نظر می‌رسد که انقباضات سریع و شدید روده را تولید می‌کند که احتمالا ً مسئول درد کودک هستند . این ناراحتی اغلب در اواخر بعد از ظهر و اوایل عصر شدیدتر است و ممکن است با گریه و فریاد تسلی ناپذیر از پا ، عبور مکرر گاز و عصبانیت عمومی همراه باشد . شما می‌توانید انواع مختلفی از رویکردها را امتحان کنید ، که ممکن است شامل تکان دادن نوزادتان باشد ، قدم زدن با او ، کودک را در یک پتو قرار دهید و یا به او کمک کنید .
درهم رفتگی روده یک بیماری نادر است که ممکن است موجب درد شکمی در نوزادان جوان شود ( معمولا بین ۸ ماه تا ۱۴ ماه ) . این مشکل زمانی رخ می‌دهد که یک قسمت از روده در قسمت دیگری از روده ، ایجاد می‌شود و یک انسداد را ایجاد می‌کند که موجب درد شدید می‌شود . کودک به طور متناوب و به طور ناگهانی فریاد می‌زند و پاهایش را به سوی شکم خود می‌کشد . علت معده درد نوزادان

این کار با دوره‌هایی بدون درد معده و اغلب بدون دردسر دنبال می‌شود . این کودکان هم ممکن است استفراغ کنند و سیاه ، لزج و خونی باشند که اغلب شبیه ژله سیاه .
مهم است که این علت درد شکمی را تشخیص دهید و فورا ً با پزشک اطفال خود صحبت کنید . او می‌خواهد کودک شما را ببیند و شاید سفارش یک اشعه ایکس به نام هوا را سفارش دهد . گاهی اوقات انجام این تست نه تنها تشخیص را ممکن می‌سازد بلکه در مورد روده نیز صادق است . اگر آن را رفع نکنند ، عملیات اضطراری ممکن است برای اصلاح مشکل ضروری باشد .
عفونت‌های ویروسی یا باکتریایی روده ( معده و روده ) معمولا ً با اسهال و یا استفراغ همراه هستند . درد شکمی و نیز درد شکمی نیز اغلب وجود دارد . بیشتر موارد ویروسی هستند , به هیچ درمانی نیاز ندارند و بیش از یک هفته طول می‌کشد ; درد به طور کلی یک یا دو روز طول می‌کشد و سپس ناپدید می‌شود . یک استثنا , عفونت ناشی از انگل Giardia lamblia است . این هجوم ممکن است باعث ایجاد درد مکرر متناوب در هر یک از قسمت‌های شکم شود . درد می‌تواند به مدت یک هفته یا بیشتر باقی بماند و می‌تواند منجر به از دست دادن اشتها و وزن شود . درمان با دارو مناسب می‌تواند این هجوم و درد شکمی که همراه آن است را درمان کند .

مراقبت از کودک و کودکان خردسال : تولد تا سن ۵

اطلاعات موجود در این وب سایت نباید به عنوان جایگزینی برای مراقبت پزشکی و توصیه پزشک اطفال خود استفاده شود . ممکن است تغییراتی در درمان وجود داشته باشد که پزشک اطفال شما ممکن است براساس حقایق و شرایط فردی توصیه کند .
یک رژیم غذایی سالم کلید جلوگیری از یبوست است . آیا فرزند شما مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه می‌خورد تا فیبر کافی داشته باشد و مقدار زیادی مایعات – – آب یا آب‌میوه به او بدهد . برای نوزادان  اضافه کردن ۲ تا ۳ چای خوری .عصاره بادام‌زمینی یا شربت ذرت برای هر ۴ اونس فرمول را امتحان کنید . با کودکان بزرگ‌تر ، از گوشت ، شکر و شیر و یا دیگر محصولات لبنی اجتناب کنید چون می‌تواند باعث یبوست شود . کودکان بیش از ۱۲ ماه نباید بیش از ۱۶ تا ۲۴ اونس شیر در ۲۴ ساعت مصرف کنند . برخی از کودکان ممکن است حساسیت به شیر داشته باشند ، بنابراین وضعیت آن‌ها باید بعد از حذف شیر از رژیم غذایی آن‌ها بهبود یابد . شیر سویا را به کودک خود بدهید تا مطمئن شوید که کلسیم به اندازه کافی کلسیم به دست می‌آورد .
عادات  توالت رفتن را به کودک بیاموزید . به محض اینکه فرزندتان انگیزه این کار را نشان می‌دهد , تمرین دستشویی را آغاز کنید . از زمانی بعد از غذا برای رفتن به توالت استفاده کنید . یک ناحیه را در حمام تنها برای فرزندتان ایجاد کنید و از پاداش به عنوان انگیزه‌ای برای کودک استفاده کنید . برای کودکان بزرگ‌تر , مصرف میوه‌های فیبری ( گلابی , زردآلو و هلو ) ممکن است موجب تسکین شود . حمام گرم نیز می‌تواند به کودک شما قبل از استفاده از دستشویی کمک کند . داروهای تسکین درد به کودک خود را ندهید و یا حتی اگر علت درد معده را بدانید , چرا که برخی داروها می‌توانند موجب درد معده شوند .

برخی از دلایل یبوست عبارتند از: علت معده درد نوزادان

نگهداری در حرکات روده
غذاهای غنی با فیبر کافی مانند میوه‌ها و سبزیجات را نخورید .
نوشیدن آب کافی نیست .
تغییرات در رژیم غذایی یا روتین
مصرف داروهای خاص
آلرژی‌های ناشی از شیر
اگر چه این اتفاق در کودکان رخ می‌دهد ، زمانی که کودک شروع به خوردن غذاهای جامد می‌کند ، این اتفاق بسیار معمول است .
به خاطر داشته باشید که برای کودکان عادی است که در حالی که سعی می‌کنند از او طرفداری کنند , کرنش کنند و خرناس بکشند . حتی برای آن‌ها هم خوب است که چند روزی بین حرکات روده ( روده) حرکت کنند اگر در غیر این صورت خوب باشند .
نوزادان با برگشت ( تپش قلب ) احساس سوختن از معده را دارند که از مری برمی گردند . گاهی اوقات , نوزادان با معده, یک اختلال هاضمه به نام GERD ( بیماری reflux gastroesophageal ) دارند . نشانه‌ها عبارتند از:
امتناع از خوردن
خفگی
به خصوص شب‌ها سرفه می‌کرد .
عفونت‌های گوش مکرر
خس خس در سینه
تف کردن یا تف کردن زیاد
افزایش وزن ضعیف
استراتژی‌های soothing : اگر نگران برگشت هستید ، دکتر baby’s را ببینید . پزشک می‌تواند موقعیت‌های مختلف تغذیه را توصیه کند که نوزادتان را عمودی نگه می‌دارد و به اسیدی ماندن مری کمک می‌کند . هم چنین داروهایی وجود دارند که پزشک شما می‌تواند تجویز کند که اسید معده را جدا کرده و معده را سریع‌تر کند . بسیاری از نوزادان در سن ۱ سالگی دچار مشکلات بینایی می‌شوند .
اگر درد در مرکز معده کودکتان قرار دارد و بعداً به سمت راست حرکت می‌کند، می‌تواند به معنی مشکلات ضمیمه باشد. نادر است که این اتفاق در کودکان زیر ۵ سال رخ دهد.

ارسال شده در تاریخ 4 ژانویه 2020 توسط خدیجه ص با موضوع فرزند
بازدید : 891
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.