صحبت کردن با خود نشانه چیست و چه تاثیری بر حافظه دارد

صحبت کردن با خود علائمی از نابغه بودن دارد

صحبت کردن با خود ، به بهبود عملکرد مغز کمک کرده و شما را باهوش تر می کند، بعلاوه حافظه را تحریک کرده، به کاهش استرس، تقویت اعتماد به نفس و تمرکز کمک می کند!

من زیاد با خودم حرف می‌زنم. این کار به من کمک می‌کند تمرکز خود را بر روی فعالیت متمرکز کنم, باعث می‌شود تمرکز بیشتری بر روی مطالعات خود داشته باشم, و در حالی که با خودم صحبت می‌کنم ایده‌های درخشان زیبایی به من می‌دهد; مهم‌تر از همه, من کاره‌ای بهتری تولید می‌کنم. مثلا, در حال تایپ کردن, من دائماً با خودم حرف می‌زنم. با خودت حرف می‌زنی? دست‌پاچه نشوید چون علم کشف کرده‌است کسانی که با خودشان صحبت می‌کنند واقعاً نابغه هستند و نه دیوانه!

صحبت کردن با خود

نابغه ها با خود حرف می ‌زنند! دلایل عبارتند از:

حافظه شما را تحریک می‌کند

وقتی با خودتان صحبت می‌کنید, مکانیزم حسی شما فعال می‌شود. از آنجا که می‌توانید کلمه را تصور کنید, بر روی حافظه تان آسان‌تر می‌شود و می‌توانید بر روی آن عمل کنید.

ارزیابی بالقوه زندگی تان را انجام دهید و یک گزارش سفارشی براساس نقاط قوت منحصر به فرد خود تهیه کنید و کشف کنید چگونه زندگی کامل خود را آغاز کنید و به پتانسیل کامل خود برسید. این یک ارزیابی رایگان است!

به ماندن کمک می‌کند.

زمانی که آن را بلند می‌گویید, بر روی وظیفه خود تمرکز می‌کنید و به شما کمک می‌کند که فوراً آن چیزها را تشخیص دهید. البته, این کار تنها به این کمک می‌کند که بدانید هدف شما چه چیزی است. برای مثال, یک موز به رنگ زرد است و شما می‌دانید که یک موز چه شکلی است. بنابراین وقتی شما آن را بلند می‌گویید, مغز شما بلافاصله تصویر را در ذهن شما تصویر می‌کند. اما اگر نمی‌دانی که موز چه شکلی است, پس هیچ اثری از گفتن آن بلند نیست.

آن به شما کمک می‌کند افکار خود را روشن کنید

هر یک از ما تمایل به داشتن انواع مختلف افکار دارد. در حالی که دیگران نیستند. فرض کنید از کسی عصبانی هستید و می‌خواهید آن شخص را بکشید. حالا به خاطر این موضوع, شما با یک مشاور فرار نمی‌کنید, نه? نه, کاری که می‌کنید این است که خودتان را در اتاق حبس کنید و باخود زمزمه کنید. شما با صحبت کردن با خودتان, مزایا و معایب کشتن آن شخص را رها می‌کنید و سرانجام آرام می‌شوید. این فکر احمقانه است که شما با هر شخص دیگری نمی‌توانید آن را به اشتراک بگذارید.

روانشناس لیندا بیکر می گوید : این کار به شما کمک می‌کند افکار خود را روشن کنید, به آنچه مهم است و هر تصمیمی که می‌گیرید مهم است

 

ارسال شده در تاریخ 17 دسامبر 2019 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 574
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.