مراقبت و بهداشت ️مسواک برای داشتن دندان‌های سفید و سالم

مراقبت و بهداشت ️مسواک کلید مراقبت درست از دندان ها

مراقبت و بهداشت ️مسواک ,مسواک هنگام استفاده باید کاملاً خشک باشد. زیرا رطوبت موجب کاهش کارایی مسواک، در برداشتن پلاک های میکروبی دندان می شود.

مراقبت مسواک خوب برای تمیز کردن دندان‌های سفید، سالم و لبخند جذاب ضروری است. یک مسواک کهنه و کهنه، دندان‌های شما را به طور موثر مسواک نمی‌کند. اگر اشتباه کنید، مسواک شما می‌تواند باکتری‌های مضر را به دهان شما معرفی کند. تغییر مسواک خود به طور مرتب قبل از این که مسواک بزند و به آن اجازه دهد بین استفاده خشک شود، کلید مراقبت درست برای این مورد مهم مراقبت سلامت است.

بهداشت مسواک

مسواک جدید برای چند هفته تمیز و دوباره استفاده می‌شود تا زمانی که علائم فرسایش را نشان دهند. طبق گفته انجمن دندان‌پزشکی آمریکا (ADA) ممکن است مسواک اختراع مدرن باشند, اما آن‌ها حدود ۵۰۰۰ سال است که دور هم جمع شده‌اند.

مسواک، استخوان، چوب، عاج و پشم از خوک، گراز و دیگر حیوانات برای ساختن مسواک استفاده شده‌اند، اما مسواک پلاستیکی که امروزه استفاده می‌کنیم در سال ۱۹۳۸ اختراع شد. خشک کردن و خشک کردن هوا پس از استفاده تمام چیزی است که برای تمیز نگه داشتن یک مسواک کهنه و تمیز لازم است.

دوری از میکروب‌ها

علاوه بر نامطبوع بودن استفاده، یک مسواک کثیف، جرم ها را که ممکن است مضر باشد، پناه می‌دهد. توضیح داد که اگرچه روشن نیست که آیا رشد میکروبی روی مسواک می‌تواند منجر به مشکلات سلامتی شفاهی و یا جسمی شود، به ویژه هنگامی که نوبت به باکتری‌ها و ویروس‌ها می‌رسد که از یک مسواک به دیگری منتقل می‌شوند.

برخی از عفونت‌ها از طریق بزاق یا خون منتقل می‌شوند و هر خانواده از اعضای خانواده با سیستم‌های ایمنی در خطر افتاده بویژه آسیب‌پذیر هستند.

مراقبت و بهداشت ️مسواک

بایدها و نبایدها:

انجام دهید:

مسواک خود را عوض کنید وقتی که سیخ سیخ یا خم می‌شود، یا حداقل هر سه‌تا چهار ماه. والدین به والدین توصیه کردند که بیشتر مسواک کودکان را تعویض کنند.

مسواک خود را بعد از مسواک زدن صاف کنید تا خشک شود. بسیاری از باکتری‌ها نمی‌توانند در موهای خشک دوام بیاورند.

زمانی که به تعطیلات می‌روید، به زمان خود اجازه دهید مسواک خود را قبل از بستن چمدان خشک کنید و یا یک سفر جدید برای سفر خود بخرید.

مسواک خود را از توالت خود دور نگه دارید تا از آلودگی ناشی از میکروب‌های موجود جلوگیری کنید.

مسواک دو برس را در یک زمان بخرید تا زمانی که زمان، بدون معطلی آن را عوض کنید.

هشدار :

مسواک خود را در یک ظرف نگهداری نگذارید که در آن باکتری می‌تواند در رطوبت گیر افتاده پرورش داده شود.

مسواک خود را با دیگران به اشتراک نگذارید یا مسواک بزنید تا لمس شوند.

مسواک خود را در ضد عفونی‌کننده خیس نکنید. خشک کردن هوا فقط به اندازه کافی موثر است و مواد شیمیایی را به دهان شما که ممکن است قورت دهد، معرفی نمی‌کند.

مسواک خود را در ماشین ظرفشویی یا مایکروویو قرار ندهید. آسیب‌هایی که ممکن است باعث شود مسواک کمتری در تمیز کردن داشته باشد.

این ضد عفونی‌کننده‌های دست برای خرید در دسترس هستند, اما هیچ مزیت بهداشتی شناخته‌شده‌ای برای استفاده از آن‌ها وجود ندارد. اگر شما ترجیح می‌دهید از ضد عفونی‌کننده مسواک استفاده کنید, فروشنده توصیه می‌کند که یک برند از طرف اداره غذا و دارو خریداری شود.

بیشتر توصیه می شود که اگر یک محصول برای مسواک کردن مسواک شود، این به این معنی است که میزان باکتری‌ها را با ۹۹.۹ % کاهش می‌دهد. یک ادعای منطقی دیگر این است که مسواک زدن باکتری‌ها یا مسواک زدن را کاهش می‌دهد. ادعاهایی مبنی بر این که این نوع مسواک به احتمال زیاد نادرست یا گمراه‌کننده است.

تنها با دو مرحله شستشو و خشک کردن هوا که برای تمیز نگه داشتن مسواک خود مورد نیاز است، نظافت مسواک جدید نمی‌تواند ساده‌تر باشد. به یاد داشته باشید که هر سه یا چهار ماه یک‌بار یک برس جدید بخرید، یا وقتی که موها نشانه فرسودگی را نشان می‌دهند، و شما باز هم آن را تحت پوشش خود خواهید داشت. شما می‌توانید بااعتماد به نفس، دندان‌های خود را مسواک بزنید.

ارسال شده در تاریخ 13 دسامبر 2019 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 677
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.