دندان عقل را بکشیم یا نه ؟ آیا نگهداشتن دندان عقل مشکل ساز است

دندان عقل را بکشیم یا نه  ؟  بهترین زمان ه کشیدن دندان عقل

دندان عقل را بکشیم یا نه ,دندان‌پزشک شما می‌گوید که شما باید دندان‌های عق خود را داشته باشید . اما آن‌ها آزرده نمی‌شوند ، پس چرا آن‌ها را حذف می‌کنید ؟
این روزها عمل جراحی برای حذف دندان‌های عقل عملی استاندارد است – – تقریبا ً یک مراسم برای بزرگسالان جوان . با این حال ، همیشه ضروری نیست .

** حتی اگر دندان عقل‌ نهفته هیچ درد یا مشکلی برایتان ایجاد نکند، باید بکشید! زمانی دیگر مشکل‌ آفرین می شود.
** شایع‌ترین دلایل آنپوسیدگی، عفونت و فشار آوردن به سایر دندانهاست.

 

دندان عقل را بکشیم یا نه
اقدامات پیشگیرانه

با این حال ، فقط به این خاطر که دندان‌های عقل منبع درد نیستند ، به این معنا نیست که هیچ مشکلی وجود ندارد . دندان‌های شما ممکن است گیر کرده باشند و یا تحت‌تاثیر قرار بگیرند . این به این معنی است که آن‌ها نمی‌توانندرشد کنند و فک شما را بشکنند . شاید دهان شما برای ایجاد فضا برای آن‌ها بسیار کوچک است ، یا دندان‌ها می‌توانند با زاویه به دیگر دندان‌ها رشد کنند . اگر به آن فشار بیاورند ، می‌توانند دندان را به در بعدی بزنند .
برخی از دندانپزشکان دندان‌های سالم را بیرون می‌آورند تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود . همانطور که می‌دانید ، استخوان‌های دهان شما بیشتر می‌شود . این باعث می‌شود که دندان‌های شما سخت‌تر شود .
اگر صبر کنید ، بعد از جراحی که از خونریزی شدید و دندان‌های شکسته تا بی‌حسی شدید و از دست دادن خفیف حرکت در فک رنج می‌برید ، ممکن است مشکلاتی داشته باشید . این مشکلات می‌تواند چند روز یا یک عمر طول بکشد .

زمانی که به کشیدن دندان عقل نیاز است ؟

زمانی که دندان‌های خرد می‌تواند مشکلات ایجاد کند ، یا اشعه ایکس نشان دهد که ممکن است خط را کاهش دهند ، باید بیرون بیایند . دلایل خوب دیگر برای بیرون آوردن آن‌ها عبارتند از:
آسیب به دندان‌های دیگر : این مجموعه اضافی دندان می‌تواند دندان‌های دیگر شما را به هم بزند و باعث درد دهان و مشکلات گاز شود .

چیزی که باید درباره دندان عقل بدانید

دندان‌های عقل متداول‌ترین دندان از دست رفته در دهان بزرگسالان هستند . همچنین احتمال بیشتری وجود دارد که با این دندان مشکلاتی نسبت به دندان‌های دیگر داشته باشید .

آسیب فک : کیست می‌تواند در اطراف دندان‌های جدید شکل بگیرد . اگر درمان نشوند ، فک و اعصاب تان را آسیب جدی وارد می‌کنند .

مشکلات سینوزیت : مشکلات با دندان‌های خرد می‌توانند منجر به درد ، فشار و گرفتگی سینوزیت شوند .

التهاب لثه ها : بافت اطراف ناحیه می‌تواند تورم داشته باشد و ممکن است برای تمیز کردن دشوار باشد .

لثه های متورم  : فضای خالی بین دندان‌ها ایجاد کنند که به رشد باکتری‌ها و ایجاد حفرات کمک می‌کند .

ردیف کردن : دندان عقل می‌تواند مشکلات را با انبوه دندان دیگر ایجاد کند و حتی برای صاف کردن دندان‌های دیگر نیاز به درمان داشته باشد .

دندان‌پزشک شما به شکل دهان شما و موقعیت دندان‌های شما برای تصمیم‌گیری نگاه خواهد کرد . سن شما هم نقش بازی می‌کند .

با این حال حاضر نیستم با دندان‌های آسیاب شما شرکت کنم ؟ شما می‌توانید از دندان‌پزشک خود بخواهید تا آنچه را که با دندان می‌بیند را توضیح دهد . در بسیاری از موارد ، شما می‌توانید چند ماه صبر کنید تا ببینید آیا چیزها قبل از تصمیم‌گیری تغییر می‌کنند یا خیر .

اما اگر درد داشته باشید و یا دچار تورم شدید و یا بوی بد در نزدیکی دندان‌های پشت خود داشته باشید ، ممکن است برای نگاه دوم وقت باشد .

ارسال شده در تاریخ 3 می 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 667
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.