بیوگرافی یولدوز توردیوا زن آواز خوان خوشگل و معروف ازبکستانی

بیوگرافی یولدوز توردیوا خواننده مشهور ترک زبان که یکی از کارهای شجریان به نام “بت چین” از تصنیف بیات اصفهان را نیز خوانده است و بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

او اهنگ های ازبکی و ترکی و فارسی را خوانده که در میان فارسی زبانان وبه ویژه ایرانی ها نیز بسیار محبوب شده است.

بیوگرافی یولدوز توردیوا

یولدوز توردیوا کیست و اهل کجاست؟

یولدوز توردیوا خواننده ترک زبان که اصالت ازبکستانی دارد و در شهر بخارا در 10 آگوست سال 1985 متولد شده است. در خوانندگی اسم و سبک خاصی دنبال می کند. او چندین تصنیف معروف موسیقی ایرنی را به خوبی به زبان خوانده است به گونه ای که آدم فکر می کند در همین آب وخاک و این فرهنگ زیسته و پرورش یافته است.

یولدوز توردیوا با دوست پسرش

بیوگرافی یولدوز توردیوا

شزوع خوانندگی برای یولدوز توردیوا چگونه بوده است؟

یولدوز در سن ۱۲ سالگی به موسیقی سنتی علاقه نشان داد و پس از ترک مدرسه مستقیما به کنسرواتوار دولتی ازبکستان رفت .

او در سال ۲۰۰۹ با اچرای آهنگ قره باغ از اشعار وترنه های آذزبایجانی در جشنواره بین‌المللی ، در جایگاه اول قرار گرفت .

یولدوز توردیوا کیست

سبک خوانندگی یولدوز چگونه است؟

در آسیای میانه و همینطور ازبکستان بیشتر موسیقی ها و آوز ها در سبک ” شش مقام” بوده که خواننده باید از قدرت فوق العاده ای از اواز خوانی بهره می برد, این سبک از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

یولدوز توردیوا نیز در سبک “شش مقام” بسیار آواز خوانده است که این سبک  بخش بازمانده‌ی همان “دوازده مقام” قدیمی است که در محافل اشراف، میر و خان‌های محلی اجرا و هنری اصیل و فاخر محسوب می شد.

یولدوز توردیوا خواننده فارسی زبان

اسم یولدوز توردیوا به چه معناست؟

یولدوز یک کلمه ترکی است و به معنای “ستاره ” و توردیوا یک کلمه ازبکی به معنای “ماندگار ” است . ستاره ماندگار که بسیار هم به او و شخصیت او می آید.

آدرس پیج اینستاگرام یولدوز توردیوا چیست ؟

یولدوز یک پیج رسمی در شبکه مجازی اینستا دارد و آدرس صفحه او yulduz_turdiyeva_official@ است که حدود یک میلیون فالوور دارد و عکس های شخصی هنری و کلیپ ها و ویدیو های آواز خوانی اش را در آن منتشر می کند.

یولدوز توردیوا خواننده ازبکستانی

بیوگرافی لیلا برخورداری بازیگر

ارسال شده در تاریخ 25 مارس 2021 توسط خدیجه ص با موضوع عکس و بیوگرافی خواننده ها
بازدید : 7,369
دیدگاه خود را ارسال کنید ( 8 دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

 • با سلام جهت استحضار شما حدود 60% از مردم ازبکستان تاجیک (پارسی زبان هستند) و عمده‌ی تاجیکان ازبکستان علی رغم سیاستهای فارسی زدایی در دوران اتحاد شوروی و بعد از آن زمامداری اسلام کریمف رییس جمهور سابق اُزبکستان هنوز شهرهای بخارا، سمرقند، فرغانه، سرخان دریا، قشقه دریا و… تاجیک و پارسی زبان هستند. خانم توردیوا ترک زبان نیستند و تاجیک بخارایی هستند و همانطور که اشاره کردید در خصوص تاجیکان آن مرز و بوم اصطلاح ازبکستانی را باید جایگزین ازبک نمود. زبان رسمی این کشور ترکیست و ایشان هم ترکی سخن می‌گویند ولی تُرک زبان نیستند.

 • ایشان ازبک هستند نه تاجیک اقای دانشگر حتی در ویکیپدیا تاجیکی هم نوشته ازبک و تنها ۱۰ درصد ازبکستان تاجیکند نه ۶۰ درصد

 • بس است این همه دروغ ….
  ایشان در کانال های تلوزیونی کشور آذربایجان چندین اجرا و مصاحبه و برنامه داشته و به زبان مادری اش یعنی ترکی ازبکی صحبت کرده است …

 • متاسفانه افراد نژادپرست و شوونیست به خواننده‌ها هم رحم نمیکنن. طرف خودش تو مصاحبه‌ها میگه زبان مادریش ترکی هست بعد یه عده پیدا میشن از خودشون نظریه‌پردازی میکنن!

 • لازم پانفارس جماعت میخان اؤزبکیستان تۆرک را به فارسی جعل بکنم.سالدرین هادی ئ ئ!!!!🤣

 • بدور از تعصب خانم یولدوز توردیوا متولد شهر بخارا هستند و زبان مادریشان فارسی تاجیکی است، ایشان به زبان های فارسی تاجیکی، ترکی ازبکی و ترکی آذربایجانی هم ترانه هایی سروده‌اند.

 • حالا حرص نخورید، باشه تورکه.

 • این خانم خودش گفته تاجیکم. ترک و ازبک کجا بود؟ زبان مادریش هم فارسیه چون تاجیکه .

 • ©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.