بیوگرافی عدنان اکتار مجری معروف ترکیه و ماجرای بازداشت او

بیوگرافی عدنان اکتار مجری معروف ترکیه ای که نام مستعار هارون یحیی را دارد او نویسنده بیش از 300 کتاب است که به زبان های مختلف حدود 76 زبان ترجمه شده است.

بیوگرافی عدنان اکتار

عدنان اکتار کیست و اهل کجاست؟

عدنان اکتار متولد 1956 در آنکارای ترکیه است که مجری و مبلغ اسلامی ترکیه ای است. عدنان کودکی خود را در آنکارا گذرانده است و تا اتمام مقطع دبیرستان در انکارا سکان بود.پس از آن برای دانشگاه به استانبول رفت.

او در انگلستان دوره های اسلام گیرایی دیده و بعد به فرقه فرمانسویی محلق شده است. او با نام مستعار هارون یحیی حدود 285 کتاب نوشت و در ترکیه کتاب های او از فروش بالایی برخوردار بود بعدها نسخه های اینترنتی آنها به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت.

بیوگرافی عدنان اکتار

سطح تحصیلات عدنان چقدر است؟

او پس از تمام دبیرستان وارد دانشگده هنر های زیبای استانبول شد و در رشته طراحی داخلی مشغول تحصیل شد او پس از اتمام مقطع فوق لیسانس در این رشته به سمت رشته فلسفه و ادبیات و تاریخ کشیده شد.

همسر عدنان اکتار کیست

عدنان اکتار در کدام برنامه ها حضور داشت؟

او در یک برنامه ای با مضمون تحلیل و بررسی در کانال A9 برنامه ای در قالب ترکیب رقص و الهیات پخش می کرد.او در این شبکه ترکیه ای با هدف نشر فراماسونری فعالیت می کرد و همیشه در برنامه هایش زنان با پوشش و لباسهای زننده و غیر متعارف در اطراف او در حال رقص بودند.

عدنان اکتار این مجری معروف ترکیه ای مدتها بود که به دلیل رفتارهای غیرمتعارف در صدر اخبار قرار داشت در ماه فوریه سال 2020 تلویزیون ترکیه پخش یک برنامه تلویزیونی با اجرای اکتار را متوقف و اعلام کرد این برنامه اصل برابری جنسی و حقوق زنان را زیر پا گذاشته است. عدنان اکتار در این برنامه تلفیقی از بحث‌های الاهیاتی اسلامی و رقص ارائه می‌کرد.

عدنان اکتار کیست

بیش از هزار سال زندان برای مبلغ مذهبی جنجالی در ترکیه جرم دیگر آقای عدنان اکتار، ‌کمک به گروهی به رهبری فتح‌الله گولن، واعظ دینی مقیم آمریکاست

او دستگیر شد و حرمسرای 1000 نفری او متلاشی و تعطیل شد. برای عدنان اوکتار 1075 سال زندان داده اند و حدود 285 نفر نیز به همراه او گرفتار این مساله شده اند که برای 78 نفر سال های مختلف زندان برای آنها حکم داده اند

حرمسرای عدنان اکتار دوست دختر عدنان اکتار کیست

ارسال شده در تاریخ 2 فوریه 2021 توسط خدیجه ص با موضوع عکس و بیوگرافی بازیگران
بازدید : 2,314
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.