بیوگرافی سروش لشکری خواننده و ماجرای جنجالی آزاده اکبری

بیوگرافی سروش لشکری خواننده معروف و پدر رپ ایران با نام هنری هیچکس و عکس های اینستاگرام او با همسرش آزاده اکبری ماجرای جنجالی با تتلو خواننده پرحاشیه و زندگینامه هیچ کس و آهنگ هایش را در این مطلب از ایران پاتوق بخوانید

سروش لشکری کیست و ماجرای خواننده شدن او چه بود

سروش لشکری خواننده رپ فارسی و از پیشگامان رپ خیابانی در ایران است که با نام هنری هیچکس معروف می باشد ، او زمانیکه 15 سال سن داشت ترانه های انگلیسی می سرایید که در سال 82 با همکاری سالومه‌ام سی آهنگ چشما رو من را منتشر کرد که توانست با الگو از آهنگ های غربی اولین نوع موسیقی رپ را در ایران به انتشار دربیاورد.

بیوگرافی سروش لشکری خواننده

بیوگرافی کامل سروش لشکری

آقای سروش لشکری با اسم هنری هیچکس که پدر رپ ایران است که در تاریخ 19 اردیبهشت سال 1364 در شهر تهران متولد شده است.

بیوگرافی سروش لشکری

مدرک تحصیلی و خانواده سروش

او در دانشگاه آزاد گرمسار در رشته مترجمی زبان انگلیسی دانشجو بود ولی به دلایلی از دانشجو بودن و از دانشگاه اخراج شد ولی هم اکنون در خارج از ایران در رشته روانشناسی و جامعه‌شناسی در حال تحصیل است.

سروش در یک خانواده 5 نفره زندگی می کند و دارای 2 خواهر می باشد .پدرش اصالتاً اهل ضیاءآباد استان قزوین است و با حسین لشکری (خلبان مشهور نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که سال‌ها در عراق اسیر بود) نسبت خانوادگی دارد و مالک کارخانه ای در اصفهان است. او در ایران ساکن ونک تهران بود.

سروش لشکری خواننده

آغاز فعالیت خوانندگی سروش لشکری

هیچکس فعالیت خود را از سال 1378 با بازخوانی ترانه‌های انگلیسی شروع کرد ولی خواهان چندانی نداشت.
او در سال 1382 با سالومه ام‌سی آهنگ چشما رو من از 2pac را باز خوانی کردند و این آهنگ آغازی جدید در موسیقی زیر زمینی شد و به دنبال این کار خوانندگان زیادی به طرف رپ فارسی کشیده شدند.

سروش لشکری در مصاحبه‌ ای با بی‌ بی‌ سی فارسی دلیل انتخاب نام هیچ‌ کس را این گونه بیان کرده‌است:

دلیل انتخاب اسم هیچ‌کس هم این بود که می‌خواستم یک تضادی ایجاد کنم با تأثیری که می‌خوام بگذارم و حرف‌هایی که می‌زنیم. هیچ‌کس نماد هیچ چیز نیست و من این را دوست دارم.

عکس سروش لشکری خواننده

ایجاد گروه موسیقی رپ به اسم 021

سروش زمانی که 18 سال سن داشت در سال 82 توانست گروه‌ رپی در ایران با نام 021 و با شعار تهران برای همیشه ایجاد کند. او در آغاز در ترانه‌ هایش به کل‌ کل‌ های رایج با دیگر خواننده‌ های رپ می‌ پرداخت ولی بعداً بیشتر سراغ موضوعات اجتماعی رفت.

گروه 021 بعد از مدتی با همکاری سروش لشکری و رضا پیشرو به گروه جدید بنام صامت تبدیل شد که مسیری هنر آنها را تغییر داد.

سروش لشکری خواننده معروف به هیچکس

آهنگ زیر زمینی جنگل آسفالت و مشهور شدنش

آقای لشکری در سال 85 آلبوم زیر زمینی جنگل آسفالت را با آهنگسازی مهدیار آقاجانی روی آی‌ تیونز منتشر کرد. انتشار این آلبوم که حال و هوایی خیابانی داشت و موضوع ترانه‌های آن مشکلات اجتماعی ایران بود، نام هیچ‌کس را بیش از پیش بر سر زبان‌ها انداخت و او را به موفق‌ترین خواننده رپ ایران بدل کرد. قابل ذکر است که تک‌آهنگ یه مشت سرباز نتیجهٔ شهرت جهانی را برای هیچ‌کس دربرداشت، در ویدئو این آهنگ پیشرو، علی قاف، بهرام، ریویل، مهدیار آقاجانی و… به صورت افتخاری حضور دارند.

هیچ کس خواننده

سروش لشکری و ماجرای بازیگر شدنش

سروش معروف به هیچکس در سن 24سالگی در سال 1388 به دعوت از بهمن قبادی کارگردان فیلم کسی از گربه های ایرانی خبر نداره در چند صحنه در این فیلم به بازیگری پرداخت و نماهنگ اختلاف را نیز در این فیلم اجرا کرد.

دوست دختر سروش لشکری خواننده

سروش و نخستین موزیک ویدئوی رپ فارسی

مهرک گلستان، خواننده رپ مقیم لندن ملقب به ریویل، از طریق اینترنت و با واسطه خواننده رپی به نام دیو، با هیچ‌کس آشنا شد و در سفر خود به تهران با او دیدار کرد. ریویل در این باره گفته‌است:
بعد از آشنایی با هیچ‌کس از سبک کارش خیلی خوشم اومد و خلاصه اولین‌بار توی میدان ونک با هم قرار گذاشتیم. با هم قرار گذاشتیم که با هم آهنگ رپ بخونیم که توش موسیقی سنتی هم باشه. با همکاری چندین نوازنده سازهای ایرانی اومدیم این کارو انجام دادیم و ویدئوهاش رو خودمون فیلمبرداری کردیم.

هیچ‌کس و ریویل چندین ترانه را با هم اجرا کردند که ترانهٔ «تیریپ ما» با نماهنگ سیاه‌وسفیدی که شامل صحنه‌هایی از قلیانکشی و رقص قمه در خیابان‌های تهران بود، در اینترنت معروف شد.

زندگینامه سروش لشکری خواننده

مهاجرت هیچ کس از ایران به بریتانیا

آقای لشکری اولین خواننده رپ ایرانی در سال 1389 زمانیکه 25 سال سن داشت تصمیم به مهاجرت گرفت و ایران را به مقصد بریتانیا ترک کرد و فعالیت هنری خود را خارج از ایران ادامه داد.

سروش لشکری خواننده

ازدواج و همسر سروش لشکری

سروش لشکری متاهل می باشد و با آزاده اکبری موسس فروشگاه اینترنتی Lync Media Group ازدواج کرده است ، همسر آقای لشکری یکی از فعالان حقوق بشر است که بعد از دعوت امیر تتلو از دختران جوان برای حرامسرای خود در اینستاگرام، توانست با ارسال مدارکی اکانت این هنرمند بی اخلاق را حذف کند که متاسفانه بعد از این ماجرا مورد هجوم طرفداران تتلو قرار گرفت

سروش لشکری و همسرش

سبک کار و محتوای ترانه‌ های سروش

سروش لشکری صدای کلفت زنگ‌ دار و خش‌ داری دارد و متن ترانه‌ هایش را خودش می‌آفریند. ترانه‌های او آکنده از اصطلاحات و تکیه‌کلام است، و استفاده از ادبیات خیابانی و کوچه‌بازاری، موسیقی او را برای عامه قابل‌فهم و جذاب کرده‌است.

به نوشته پرویز جاهد، «آهنگ‌های رپ هیچ‌کس، درونمایه اجتماعی قوی‌ای دارد و بیانگر تنش‌ها و تضادهای اجتماعی جامعه امروز ایران است. سرخوردگی‌ها، سرکوب‌ها، عقده‌های طبقاتی و روانی و سرکشی‌ها و عصیان‌های جمعی در شعر ترانه‌های هیچ‌کس به چشم می‌خورد… بسیاری، موسیقی هیچ‌کس را صدای اعتراض نسل جوان ایرانی و بیانگر روح ناآرام، بی‌قرار و سرکش آنان می‌دانند.»
امیر عزیزمحمدی، روزنامه‌نگار و استاد دانشگاه معتقد است که هیچ‌کس فراتر از یک خواننده رپ، و تجلی مدرن شاعران کلاسیک زبان فارسی است؛ چرا که این قرارگیری شعر کلاسیک فارسی در وزن‌ها بوده که آن را در طی سده‌ها حفظ کرده‌است (و هیچ‌کس نیز همین کار را می‌کند).

برخلاف اغلب خوانندگان رپ فارسی، ترانه‌های هیچ‌کس مؤدبانه است و او در ترانه‌هایش از فحاشی و کلام‌های رکیک یا ستایش از فرهنگ اسلحه و مواد مخدر دوری می‌کند. هیچ‌کس در ترانه‌هایش خط قرمزهایی را برای خود تعیین کرده چون «آهنگ‌هایش را خانواده‌ها گوش می‌کنند و نمی‌خواهد روی جوانان اثر منفی بگذارد». هیچ‌کس در ترانه‌های خود، از خدا و وطن‌پرستی صحبت به میان می‌آورد. او می‌خواهد در اثرهایش پیام داشته باشد و دلیل آن را این‌طور بیان می‌کند:
وقتی می‌بینی که یه قدرتی داری و می‌تونی تأثیر بگذاری، چرا از آن به صورت مثبت استفاده نکنی؟

خدمت به جامعه یکی از مضامینی است که هیچ‌کس به دنبال آن است:
کلاً آدم باید همیشه در حال خدمت به بشر و وطنش باشد. می‌دانی چه می‌گویم؟ یعنی حتماً قضیه سرباز بودن این نیست که بروی بجنگی. موضوع خدمت کردن است. حالا هر کسی در هر سنی به نوبهٔ خودش می‌تواند خدمتگزار مردم باشد… راستش چندسالی است که این طرز تفکر را پیدا کرده‌ام. چون وقتی من شروع کردم بچه بودم و چیزی حالیم نبود! اوایل همین طوری سر کل‌کل و این داستان‌ها رو آوردم به رپ؛ ولی کمی که گذشت، بالاخره آدم وقتی سن‌اش می‌رود بالاتر، عقلش بیش‌تر کار می‌کند.

هیچ‌کس در تک‌ آهنگ اخیر خود که با نام بنگ پخش شد مردم را به دوری از اعتیاد به مواد مخدر فرا خوانده‌ است.

دوست دختر سروش لشکری خواننده

آلبوم‌ های موسیقی سروش

جنگل آسفالت در سال 85

انجام وظیفه در سال 89

اِما2 در سال 91

تک‌ آهنگ‌ های سروش لشکری

گریه داره
تف
فیروز
بنگ
موی پریشون
چی شنیدی؟
چرا بدی؟
جوون و خام
عاشقم هیچ‌کس
من اگه تو نباشی
اون مثل داداشم بود
تیریپ ما ۲
بجنگ مثلِ
انجام وظیفه
ما از اوناشیم
نفرت (ریمیکس)
واقعی تر از مستند
Long Live Palastine
یه روز خوب میاد
یه مشت سرباز
واسه هر ایرانی
تو مستی
کمک
برو جلو
بازم کلان
دیوونه
جیب بابا
تماس کاریش نکن
میگن قاف
وجدان هیچ‌کس
Red eye
خاطره
برو بکس با ما باشید
بس کن
میکروفون
تیریپ ما
گفتم
مایه بده
بکس سروش
مثل مار
چشما رو من
مست مست
هومن
بکس خلاف
هیچ‌کس ریویل
هیچ‌کس

عکس سروش لشکری خواننده سروش لشکری فوتبال بازی کردن سروش لشکری سروش لشکری و همسرش زندگینامه سروش لشکری خواننده

آدرس پیج اینستاگرام سروش لشکری

سروش با نام هنری هیچکس بیش از یک میلیون و 300 هزار فالوور در صفحه اینستاگرام خود به آدرس hichkasofficial@ دارد که آثار و عکس های شخصی خود را در آن منتشر می کند.

ارسال شده در تاریخ 26 آوریل 2020 توسط مدیریت با موضوع عکس و بیوگرافی بازیگران
بازدید : 2,166
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.