بیوگرافی ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور جنجالی اوکراین با عکس

ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور کشور اوکراین می باشند، ایشان در ۴۱ سالگی به ریاست جمهوری اوکراین دست یافتند. همچنین ایشان تهیه کننده کانال تلویزیونی اینتر (Inter) می باشند که در ادامه این مطلب از ایران پاتوق به معرفی او می پردازیم

بیوگرافی ولودیمیر زلنسکی (رئیس جمهور اوکراین)

ولودیمیر زلنسکی متولد ۲۵ ژانویه ۱۹۷۸ در اوکراین ، کمدین و رئیس جمهور می باشند. ایشان فارغ التحصیل لیسانس حقوق از دانشگاه کیف می باشد. از ۱۷ سالگی وارد عرصه ی تئاتر شدند و در ۴۱ سالگی به ریاست جمهوری اوکراین دست یافتند.

قد ایشان ۱۷۵ سانتی متر و وزن ایشان ۶۳ کیلوگرم می باشد. همچنین رنگ موی ایشان قهوه ای است.

بیوگرافی ولودیمیر زلنسکی

خانواده ولودیمیر زلنسکی چه کسانی هستند؟

ولودیمیر زلنسکی تنها فرزند خانواده است و پدرش «الکساندر زلنسکی» استاد دانشگاه در رشته فناوری محاسبات کامپیوتری و مادرش «ریما» مهندس معدن بود.

از تئاتر تا پیوستن به گروه کمدی توسط زلنسکی

زلنسکی از زمان مدرسه عضو گروه تئاتر بودند. تا اینکه سال ۱۹۹۵ در ۱۷ سالگی وارد باشگاه مبتکران خنده (KVN) شد و دو سال بعد به گروه کمدی «Zaporizhia» پیوست.

سپس ایشان در سال ۱۹۹۸ در بیست سالگی گروه تئاتری «Kvartal» را تاسیس کردند و تا سال ۲۰۰۳ اجراهای مختلفی را بخصوص در روسیه بروی صحنه بردند.

خانواده ولودیمیر زلنسکی

وارد شدن زلنسکی در قاب تلویزیون تا تهیه کنندگی کانال تلویزیونی

در سال ۲۰۰۳ به عنوان بازیگر و سازنده برنامه های طنز همکاری خود را با تلویزیون شروع کردند تا اینکه در سال ۲۰۰۸ با فیلم «عشق در شهر بزرگ» وارد سینما شدند.

در ادامه ، حضور جدی در سینما و تلویزیون را تجربه کردند و در سال ۲۰۱۰ تا سال ۲۰۱۲ عضو هئیت مدیره و تهیه کننده کانال تلویزیونی اینتر (Inter) بودند.

زلنسکی در قاب تلویزیون

ایفای در تلویزیون ( خادم مردم ) به عنوان نقش رئیس جمهور

ولودیمیر زلنسکی در سال ۲۰۱۵ مجموعه تلویزیونی بنام «خادم مردم» را ساختند که در آن نقش یک رئیس جمهور را ایفا و با زبان طنز به مشکلات دولتی کشورش می پرداختند.

او در مدت ۳ سال از اجرای این کمدی به محبوبیت بالایی در کشورش رسید.

پیروزی زلنسکی در انتخابات ریاست جمهوری

در سال ۲۰۱۸ زلنسکی با تهیه کنندگان مجموعه طنز «کمدی ملت» حزبی به همین نام تاسیس و با شعار  مبارزه با فساد ، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۹ شدند.

در نهایت با کمک کمپین های شبکه های اجتماعی توانستند با حدود ۷۳ درصد رای ، رئیس جمهور وقت کشورش «پترو پروشنکو» را با ۲۵ درصد آرا شکست دهند.

پیروزی زلنسکی در انتخابات ریاست جمهوری

وعده عضویت در ناتو ، یکی از وعده های انتخاباتی زلنسکی

یکی از وعده های انتخاباتی ولودیمیر زلنستکی عضویت در اتحادیه اروپا و ناتو بود.اما می گفتند این اتفاق باید بصورت همه پرسی مورد تایید مردم قرار بگیرد.

به این ترتیب ایشان اقدامات اولیه برای عضویت در اتحادیه اروپا را آغاز کردند و قرار بود این درخواست سال ۲۰۲۴ حاصل شوند.

دشمنی با پوتین ( رئیس جمهور روسیه ) تا خط لوله گاز

در سال ۲۰۱۹ ولودیمیر زلنسکی در مصاحبه ای اعلام کرد ولادیمیر پوتین (رئیس جمهور روسیه) را به عنوان دشمن می شناسد و تنها وجه روسیه و اوکراین را مرز مشترک عنوان کرد.

او دو سال بعد هشدار داد «نورد استریم» (خط لوله گاز طبیعی) بین روسیه و آلمان یک سلاح خطرناک نه تنها برای اوکراین بلکه برای کل اروپا است.

دشمنی با پوتین ( رئیس جمهور روسیه )

هشدار ولودیمیر زلنسکی به جوامع غربی

آوریل ۲۰۲۱ زلنستکی در پاسخ به تقویت نظامی روسیه در مرزهای کشورش با رئیس جمهور آمریکا صحبت و از ناتو خواست عضویت اوکراین را در این سازمان تسریح بخشد.

چند هفته بعد روسیه و رینات آخمتوف (میلیارد اوکریانی) را به حمایت از طرحی برای سرنگونی دولت و کودتا متهم کرد اما روسیه این ادعا را نپذیرفت.

در فوریه ۲۰۲۲ زلنسکی به کشورهای غربی هشدار داد از نگرش «مماشات جویانه» نسبت به مسکو دست بردارند و به وعده های حمایت امنیتی خود در ازای کنار گذاشتن سومین زرادخانه هسته ای جهان عمل کنند.

مکالمه جنجالی ولودیمیر زلنسکی با ترامپ

در سال ۲۰۱۹ یک مامور سیا افشا کرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری وقت آمریکا از ولادیمیر زلنسکی خواسته درباره احتمال فساد فرزند جو بایدن (نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری) که برای یک شرکت گازی در اوکراین کار میکند ، تحقیق کند تا جلوی پرداخت ۴۰۰ میلیون دلار کمک مظانی به اوکراین را نگیرد.

بعد از افشای این خبر دموکرات ها ترامپ را متهم کردند از قدرت خود سوء استفاده کرده تا یک کشور خارجی را به مداخله انتخابات ۲۰۲۰ فرابخواند.

مکالمه جنجالی ولودیمیر زلنسکی با ترامپ

همسر و فرزندان ولودیمیر زلنسکی

ولودیمیر زلنسکی در سپتامبر ۲۰۰۳ وقتی ۲۳ ساله بودند با همکلاسی اش «اولنا کیاشکو» ۲۳ ساله که فیلمنامه نویس و معمار بود ازدواج کردند.

اولین فرزندان این زوج دختری بنام «اولکساندرا» در سال ۲۰۰۴ به دنیا آمد ، پسرشان «کریلو» متولد سال ۲۰۱۲ می باشد.

همسر و فرزندان ولودیمیر زلنسکی

مسلط به ۲ زبان دنیا و دارایی زلنسکی

زبان اول ولودیمیر زلنسکی روسی است و به زبان های اوکراینی و انگلیسی هم مسلط می باشد. در سال ۲۰۱۸ دارایی او حدود ۱/۵ ملیون دلار برآورد شد.

دین ولودیمیر زلنسکی چیست؟

ولودیمیر زلنسکی آشکارا یک یهودی است و از علائم این دین مانند تفیلین نیز استفاده می کند اما نه خود و نه والدین اش هیچگاه به اسرائیل مهاجرت نکردند.

با این حال وی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری به کتاب «انجیل» سوگند خورد.

دوست دختر ولودیمیر زلنسکی

حمله روسیه به اوکراین

در صبح روز ۲۴ فوریه ، پوتین اعلام کرد که روسیه در حال آغاز «عملیات نظامی ویژه» در دونباس است.

موشک های روسی به تعدادی از اهداف نظامی در اوکراین حمله کردند و زلنسکی اعلام حکومت نظامی کرد.

زلنسکی همچنین اعلام کرد که روابط دیپلماتیک با روسیه در حال قطع شدن است و در همان روز، بسیج عمومی را اعلام کرد.

در ۲۵ فوریه، زلنسکی گفت که علیرغم ادعای روسیه مبنی بر اینکه تنها سایت‌های نظامی را هدف قرار می‌دهد، اما سایت‌های غیرنظامی نیز مورد حمله قرار می‌گیرند.

زلنسکی در یک سخنرانی صبح روز جمعه گفت که سرویس‌های اطلاعاتی وی او را هدف اصلی روسیه معرفی کرده‌اند، اما او در کیف می‌ماند و خانواده‌اش در این کشور خواهند ماند. او گفت: ((آنها می خواهند اوکراین را از نظر سیاسی با از بین بردن رئیس دولت ویران کنند)).

در ساعات اولیه ۲۶ فوریه، در جریان مهم‌ترین حمله نیروهای روسی به پایتخت کیف، دولت ایالات متحده از زلنسکی خواست تا به مکان امن‌تری تخلیه شود و اعلام کرد که آماده کمک به او در چنین تلاشی است.

زلنسکی این پیشنهاد را رد کرد و ترجیح داد با نیروهای دفاعی خود در کیف بماند و گفت که (نبرد اینجا [در کیف] است؛ من به مهمات نیاز دارم، نه سواری.)

ولودیمیر زلنسکی در جنگ

ارسال شده در تاریخ 28 مارس 2022 توسط زهرا شیرازی با موضوع عکس جالب
بازدید : 998
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

  • بنام خدااگر تاریخ را خوب ورق بزنیدیهودیان رادرچند جازیاد میبینید۱جزوسرمایه داران اداره کننده دنیا۲جزوسیاستمداران مطرح دنیا۳جزودانشمندانی که برای امورآکادمیک جهان برنامه ریزی میکنند۴جزواصحاب اداره کننده رسانه های جهان ۵جزونهادهای بظاهر بشر دوستانه صلح طلب جایزه دهنده به هنرمندان شیوه کارانهااززیبا ترین مدلهای دوست داشتنی بشر وهنروعلم وفناوری وفضاالهام میگیرد…امادرعمل ازکثیفترین رکیکترین ناجوانمردانه ترین روشها برای سلطه خودمثل ترور تفرقه سکس فحشا جاسوسی شکنجه آدم ربایی زلزله سازی آشوب مذهبهای خرافی جنایت فروش اعضای انسان تجاوزجنسی قتل فتنه سیاه نمایی دروغ دغل کثافتکاری رشوه تبانی خریدادمهاوتفکرآنهااستفاده میکنندزلنسکی دلقکی است ازاین مجموعه نمونه کامل آنهانتایابومعروف به بی؛شرف؛بی است

  • ©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.