فواید شستن صورت با آب خنک توصیه های زیبایی و سلامتی

فواید شستن صورت با آب خنک  پیشگیری از کبودی ریز چشم

فواید شستن صورت با آب خنک هر روز صورت تان را با آب خنک بشویید. برخی توصیه‌های زیبایی توصیه می‌کنند که صورت خود را با آب‌گرم بشویید ، در حالی که دیگران به آب کردن صورت شما با آب سرد اشاره می‌کنند . پس کدام یک درست است ؟ در واقع ، استفاده از آب سرد  بر روی صورت ، هر کدام منافع خاص خود را دارد . برای این مقاله ، ما بر مزایای استفاده از آب سرد تمرکز خواهیم کرد .

رگ‌ های زیر چشم به یک باره بر اثر سردی آب منقبض و پس از چند دقیقه متورم می شوند خون رسانی افزایش یافته و این درمان اصلی کبودی زیر چشم است.

فواید شستن صورت با آب خنک
اگر می‌خواهید بدانید چرا این ایده خوبی است که از آب سرد بر روی صورت خود استفاده کنید ، به مطالعه خود ادامه دهید . بعد از آن ، لطفا ً این مساله را با خانواده و دوستان در میان بگذارید و آنها را متقاعد کنید که آب سرد را بر روی صورتشان پخش کنند .
استفاده از آب سرد یک ایده عالی است اما قبل از انجام آن  اجازه دهید اول پوست را صاف کنیم : مطمئن شوید که قبل از استفاده از آب سرد صورت خود را کاملا ً پاک کرده‌اید .
این کار ربطی به این واقعیت دارد که آب سرد باعث می‌شود که آن منافذ باز به هم نزدیک شوند . و اگر صورت شما قبل از شستشوی آن با آب سرد آلوده شده‌است ، تمام آن کثیفی و دوده به دام این منافذ گرفتار خواهند شد . همه ما می‌دانیم که مسدود کردن منفذهای آن می‌تواند فاجعه باشد چون می‌تواند باعث جوش‌های شما شود .
حالا که این موضوع را روشن کردیم ، زمان آن رسیده که فواید استفاده از آب سرد بر روی صورت خود را بررسی کنیم :

رگ‌ های زیر چشم به یک باره بر اثر سردی آب منقبض و پس از چند دقیقه متورم می شوند خون رسانی افزایش یافته و این درمان اصلی کبودی زیر چشم است.

باعث کوچک  شدن منافذ  پوست می‌شود

درست مانند آنچه قبلا ً گفته شد ، آب سرد قادر به تبدیل منافذ بزرگ به  کوچک‌تر است . پاشیدن آب خنک بر روی صورت ، رااه رسیدن به  زیبایی کامل برای افرادی است که از گرفتن سلفی نزدیک وحشت دارند و آن‌ها را به صورت آنلاین منتشر می‌کنند ، به دلیل منافذ بسیار بزرگ که باعث می‌شود چهره‌های آن‌ها مانند سطح ماه ظاهر شوند .

آب سرد  به کنترل روغن صورت کمک می‌کند :

از آنجا که آب سرد قادر به کوچک کردن منافذ است ، آن هم چنین چیزی است که می‌تواند به شما کمک کند تا صورت شما را براق کند . به این دلیل است که از طریق منافذ شما روغن تولید شده توسط غدد چربی به سطح پوست شما می‌رسد . با اندازه منافذ شما به طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد، مقدار روغن که صورت شما را پوشش می‌دهد را می‌توان به حداقل نگه داشت .

آب سرد باعث می‌شود که منافذ بزرگ به خاطر خواص ملایم سفت کنندگی ، کوچک‌تر شوند ، که به این معنی است که می‌تواند باعث شود بافت‌ها مانند پوست شما سفت شوند . این به خاطر این است که چرا آب سرد می‌تواند از شر فر ورفتگی ها  خلاص شود – باعث می‌شود که پوست کشیده شود . به عبارت دیگر ، پاشیدن آب سرد بر روی صورت شما مانند داشتن یک جراحی پلاستیک و بدون خطر است .
رنگ طبیعی صورت و سرخی طبیعی آن ایجاد می شود
آیا می‌دانستید که شستن صورت شما با آب سرد می‌تواند باعث شود رنگ پوست شما به رنگ سرخ و سرخ درآید ؟ بنابراین اگر احساس می‌کنید که صورت شما خاکستری به نظر می‌رسد ، با پاشیدن آب سرد بر روی آن کمی رنگ به آن اضافه کنید . در اینجا یک نکته اضافی وجود دارد : مالیدن تکه‌های یخ بر روی گونه‌های شما باعث می‌شود که آن‌ها در طبیعی‌ترین رفتار خود خجالت بکشند !
تنها یک توصیه در پایان  : اگر سردترین ماه‌های سال است ، تنها مرطوب کننده مورد علاقه خود را پس از پاشیدن آب با آب سرد برای جلوگیری از خشک شدن پوست خود به کار ببرید .

ارسال شده در تاریخ 19 آوریل 2020 توسط خدیجه ص با موضوع پوست و مو
بازدید : 1,515
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.