پنج جایگزین برای مدیتیشن و بازگشت آرامش

جایگزین برای مدیتیشن یا مراقبه های طولانی 5 راه دارد که در این مقاله از ایران پاتوق به شما خواهیم کرد تا آرامش را به شما هدیه کنیم و از استرس های روزانه برای همیشه رها شوید.

پنج جایگزین برای مدیتیشن

مراقبه ممکن است برای روح مفید باشد اما بسیاری از مردم با فکر کردن به نشستن و انجام ندادن هیچ کاری، استرس می گیرند. اگر از آن نوع افراد فعالی هستید که در واقع با فکر کردن به چیزی به ظاهر آرامش بخش مانند مدیتیشن استرس می گیرند، نترسید. راه های بسیار دیگری وجود دارند که می توانید به وسیله آنها وارد ناحیه ذن شوید و برای مدت کوتاهی ریلکس کنید.

جایگزین برای مدیتیشن

۱. به موسیقی گوش دهید

مدیتیشن قرار است به شما کمک کند با تمرکز کردن روی هر چیزی به جز تنش های روزانه تان، همه چیز را رها کنید و از لحظه لذت ببرید. حتی برای یک لحظه! اگر مراقبه باب میل تان نیست، موسیقی را امتحان کنید. آلبومی که دوست دارید را انتخاب کنید و فقط برای مدت کوتاهی بدون هیچ گونه وقفه ای روی صداها و ترانه ها تمرکز کنید.

۲. نفس عمیق بکشید

با تمام فشارها و شلوغی های موجود، پیدا کردن یک لحظه برای فقط نفس کشیدن، کار سختی است. چند بار در روز، چند دقیقه وقت بگذارید تا فقط نفس بکشید. برای آرام کردن ذهن و افکارتان، دم و بازدم های عمیق انجام دهید. اگر واقعا به آن علاقه دارید برای آرامش بیشتر، تمرینات تنفسی را امتحان کنید.

۳. قلم و کاغذ

نوشتن افکارتان یا کشیدن آنها را امتحان کنید. ابراز اضطراب تان از طریق روزنه قلم و کاغذ می تواند به از بین بردن احساسات منفی که انباشته می شوند، کمک کند.

۴. یوگا

تمرین یوگا به شما کمک می کند به طور آگاهانه حرکت کنید و روی کاری که در حال انجام آن هستید، تمرکز نمایید. چه کسی می داند، شاید بیشتر از آنچه فکر می کنید، معنوی باشید.

۵. احساس منفی تان را با پیاده روی یا رقص خارج کنید

مراقبه لزوما به معنای انجام حرکات پر پیچ و تاب در یک وضعیت نشسته نیست. برای کمک به آرام کردن اعصاب تان، برای پیاده روی بیرون بروید یا ضبط تان را روشن کنید و در حالی که کارهای روزمره تان را انجام می دهید، کمی برقصید. لحظه ای برای ریلکس کردن و آرام شدن پیدا کنید تا خیلی سریع از مزایای روحی آن مانند کاهش اضطراب و افسردگی بهره مند شوید.

تمرین معنوی بخشش
ارسال شده در تاریخ 20 ژوئن 2020 توسط مدیریت با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,202
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.