توصیه هایی برای سلامت واژن و بهداشت جنسی خانم ها

توصیه هایی برای سلامت واژن که برای خانم ها و سلامتشان بسیار با اهمیت است .بسیاری از زنان در یک زمان عفونت‌های واژینال را تجربه می‌کنند. ناحیه اطراف ورودی واژن (فرج) نیز می‌تواند تحریک شود.

اقداماتی برای تسکین و پیش‌گیری از ناراحتی و عفونت‌های واژینال انجام می‌شود. همه عفونت‌های واژینال یک‌سان نیستند و درمان‌های خانگی می‌توانند برخی انواع را بدتر کنند.

خوشبختانه، واژن از اندام‌های فوق‌العاده‌ای هست. نه تنها آن‌ها به زنده کردن زندگی در این دنیا کمک می‌کنند ، اما آن‌ها نیز کار بزرگی انجام می‌دهند که خودشان را تمیز نگه می‌دارند. آن‌ها این کار را با بالانس کردن باکتری‌ها و سطوح PH به خودی خود انجام می‌دهند. به هیچ وجه نیازی به شستشوی واژن ندارند.

شستشوی واژن (به عنوان کانال تولد برای کسانی شناخته می‌شود که کودکان را تحمل می‌کنند. مهبل با دهانه رحم ارتباط دارد ) در واقع برخی از باکتری‌های مفید را حذف می‌کند که PH را تغییر می‌دهد و شما را بیشتر مستعد عفونت می‌کند.

توصیه هایی برای سلامت واژن

 توصیه هایی برای سلامت واژن و  بهداشت واژینال

استفاده از مرطوب کننده‌های واژینال

مرطوب کننده‌های واژینال می‌توانند برای خشکی استفاده شوند. اینها می‌توانند محصولات مبتنی بر آب یا سیلیکون باشند.

روغنکاری شگفت‌انگیز است. این می‌تواند رابطه جنسی با سطح بهتر برای همه افراد داشته باشد. با این حال, موادی وجود دارند که برای بدن شما خیلی سالم نیستند.

گلیسیرین,گزینه خوبی است در حالی که خوب است که مرطوب نگه داری شود, می‌تواند به رشد باکتری در واژن کمک کند. فراورده‌های نفتی به این دلیل نیستند که می‌توانند واژن را خراب کنند.

 استفاده از کانــدوم

یکی از بهترین و آسان‌ترین کارهایی که می‌توانید برای سلامتی واژن انجام دهید, محافظت و استفاده از کاندوم است. استفاده از کاندوم  احتمال ابتلا به عفونت از قبیل عفونت مجاری ادراری را بسیار کاهش می دهد.

لباس‌های قابل تنفس بپوشید

لباس و پارچه‌های قابل تنفس. لباس زیر نخی بزرگ است. این روش ویژگی‌های رطوبت دارد تا میزان رطوبتی که می‌تواند رشد باکتری را افزایش دهد, محدود کند. تغییر سریع لباس‌های مرطوب می‌تواند به مسائل محدود نیز کمک کند. بدون توجه به نوع لباس زیر می‌توانید هر روز آن را تغییر دهید

خوابیدن در لباس روز تولد

دروغ نیست, برهنه خوابیدن می‌تواند برای واژن شما سالم باشد. بدون توجه به نوع لباس زیر که در طول روز می‌پوشید بدون آن‌ها می‌تواند به واژن شما کمک کند. این منافع در آنجا متوقف نمی‌شود. برخی تحقیقات نشان می‌دهند که دمای خنک‌تر برای سلامت شما عالی است.

 واکسن HPV

 عدم استفاده از صابون، اسپری یا نوار بهداشتی معطر

 تمرینات کگل

 ترک الکل، مواد مخدر و سیگار

 معاینات پزشکی منظم

 

ارسال شده در تاریخ 11 ژوئن 2020 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 1,734
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.