نگهداری از گل کالانکوئه گیاهی گلدار آبدار زیبا و خانگی

نگهداری از گل کالانکوئه با مراقبتی ساده و آسان

نگهداری از گل کالانکوئه یک گل آبدار با بسیاری از گل‌های با دوام فراوان ،این گیاهان زنده و زنده ، هم باغ و هم باغ شما را روشن خواهند کرد .گیاهی گلدار و زیبا است که برای ادامه رشد و گلدهی به آب فراوان هوای خشک و نور نسبتاً زیاد احتیاج دارد. این گیاه تقریبا میتواند همه فصول سال گل داشته باشد. گل ها در این گیاه به رنگ های متنوعی از جمله نارنجی ، قرمز ، صورتی ، زرد ، سفید ، سرخابی و… دیده می شوند.

مراقبت گل کالانکوئه

گل کالانکوئه تقریبا ً در تمام طول سال با دقت بسیار کمی شکوفه می‌دهند . چه گیاهی !

من می‌خواهم شما را تشویق به انجام این کار کنم، چون رشد آن‌ها آسان است و برای مدتی طولانی شکوفه می‌دهند. مراقبت از کالانکوئه گلدار مشکل نیست، اما چیزهایی وجود دارند که باید آن‌ها را بدانیدنگهداری از گل کالانکوئه

رشد شرایط برای گیاهان گل کالانکوئه:

این شرایط رو به رشد گیاهان کالانکوئه را سالم و شاداب نگه می‌دارد :
نور : آن‌ها مکان‌های روشن و آفتابی ، به ویژه در طول فصل رشد تابستان را ترجیح می‌دهند . در طول زمستان ، یک پنجره رو به جنوب را در نظر بگیرید .
آب : آب به طور متوسط در طول تابستان آب می‌دهد و آبیاری را در زمستان کاهش می‌دهد . بگذارید سطح خاک بین خیس و  خشک شود و در زمستان گیاه تقریبا ً خشک شود – آن‌ها در رطوبت پایین خانواده‌های زمستانی رشد می‌کنند . برگ‌های گوشتی را برای نشانه‌های اضطراب آب تماشا کنید .
دما : آن‌ها گرما را ترجیح می‌دهند . اجازه ندهید کم‌تر از ۵۵ فارنهایت سقوط کند .
خاک : مخلوط خاک گلدان معمولی خوب است .
کود : تغذیه دو هفته‌ای در تابستان با کود مایع ، و یا استفاده از قرص‌های آهسته انتشار .
تکثیر
بسیاری از انواع گل های کالانکوئه کوچکی در امتداد حاشیه برگ‌ها تولید می‌کنند که می‌تواند به طور مجزا شود . این انواع عبارتند از K . pinnata – کارخانه هوا – و ک . beharensis . The – کی . blossfeldiana و ک . manginii – می‌تواند با قلمه و برش برگ تکثیر شود . برای تکثیر از طریق برش ، بخشی از چند اینچ را در ابتدای فصل کشت و مرطوب شدن در خاک مرطوب و مرطوب قطع کنید . کیسه برش را در نظر بگیرید تا شانس ریشه دهی و حفظ رطوبت را افزایش دهید .

کالانکوئه یا Widow’s-thrill با نام علمی Kalanchoe blossfeldiana و از خانواده کراسولاسه (Crassulaceae ) است. گیاه کالانکوئه بومی منطقه ماداگاسکار و دارای دو گونه عمده به نام های کالانکوئه بلوسفلدیانا و کالانکوئه مانگینی است. گونه اول بسیار رایج تر است و نوعی است که پرورش دهندگان میتوانند آن را در گلدهی دائمی وا دارند، هرچند به طور طبیعی در بهار گل می دهد. برگ های آن درزیر آفتاب به سرخی می گرایند و خوشه های بزرگ گل آن هفته ها دوام دارند. کالانکوئه گیاهی از خانواده کراسولاسه و بومی منطقه ماداگاسکار می باشد. این گیاه برای رشد بهتر و گلدهی به آب فراوان هوای خشک و نور نسبتاً زیاد احتیاج دارد. این گیاه تقریبا میتواند همه فصول سال گل داشته باشد. گل ها در این گیاه به رنگ های متنوعی از جمله نارنجی ، قرمز ، صورتی ، زرد ، سفید ، سرخابی و… دیده می شوند.

چند نکته :
رشد از گل کالانکوئه به طور خاص سخت نیست ، و انواع گلدار ( K . blossfeldiana ) به شدت به گل‌های رنگارنگ و ماندگار خود پاداش می‌دهند . بسیاری از مردم پس از شکوفه دادن گل‌ها ، گیاهان را دور انداخته ، اما این کار واقعا ً ضروری است . به سادگی سر گلدار را ببرید ، اجازه دهید گیاه با کاهش آب استراحت کند و مراقبت عادی خود را ازسر بگیرد . باید به طور طبیعی در بهار به گل تبدیل شود . پرورش دهندگان حرفه‌ای باید در طول سال شکوفه دهند ( آن‌ها یک کارخانه کوتاه هستند ) .
دو pendant pendant دو گیاه دار عالی را می‌سازند . مراقب آفات خانگی عمومی مثل شته‌ها ، کنه‌ها ، کنه‌ها و مقیاس هستند . در هجوم در مقیاس کوچک ، آن‌ها را می‌توان با یک حوله مرطوب از بین برد ، اما موارد گسترده ‌تری ممکن است به یک آفت‌کش نیاز داشته باشد.

مراقبت از گیاه گازمانیا گلی زیبا اصیل و آپارتمانی
ارسال شده در تاریخ 16 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 629
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.