گلدان مسی میناکاری بهترین صنایع دستی شهر اصفهان

گلدان مسی میناکاری شده نمونه ایی از ظروف صنایع دستی محبوب اصفهان است. شما می توانید با قرار دادن چند شاخه گل درون گلدان میناکاری شده جلوه خاصی به محیط اطراف خود دهید. طرح های نقاشی شده بر روی گلدان میناکاری اصفهان الهام گرفته از سبک معماری و رنگ های مینایی استفاده شده بر اساس رنگ های گنبدهای فیروزه ایی این شهر انتخاب شده. علاوه بر استفاده شخصی گلدان میناکاری مسی شما می توانید آن را بصورت هدیه به دوستان و آشنایان خود دهید. تنوع گلدان های مینا زیاد و قیمت گلدان مسی میناکاری بر اساس کیفیت آن برآورد می گردد.

گلدان میناکاری شده

گلدان میناکاری شده مسی انواع مختلفی دارد که بر اساس کیفیت و زمان ساخت آن قیمت گذاری می شود. با اطلاع رسانی صحیح در زمینه صنایع دستی ایرانی امروزه شاهد استقبال خوبی از ظروف مسی میناکاری شده هستیم. فروش گلدان میناکاری و سایر محصولات صنایع دستی نه تنها در اصفهان , بلکه فروش میناکاری در تهران و سایر شهر های دیگر رشد چشمگیری داشته . البته با توجه به تقاضای مشتریان فروش میناکاری تهران به صورت عمده و تکی با تخفیف ویژه صورت می گیرد که البته این تخفیف ها بر اساس تعداد سفارش اعمال می گردد.

فروشگاه بازار مینا ارائه کننده انواع محصولات صنایع دستی استان اصفهان می باشد. در این استان تنوع زیادی از محصولات هنری وجود داردکه هر کدان از آنها جنبه تزئینی و کاربردی دارند. قیمت ظروف مسی میناکاری مشابه ممکن است با هم متفاوت باشد و البته دلیل آن در کیفیت و زمان ساخت آن است. قیمت گلدان مسی میناکاری نیز از همین قانون تبعیت می کند. البته امضای استادکار نیز بر قیمت تاثیر زیادی دارد. برای طراحی دکوری برخی ویترین ها بهتر است از گلدان کوچک میناکاری و برای برخی دیگر از گلدان میناکاری بزرگ استفاده گردد. بسیاری از مشتریان برای هماهنگی بیشتر با سایر ظروف دکوری از گلدان مسی مینا کاری 15 سامنتی متر استفاده می کنند البته شما بایستی بر اساس ویترین خود بهترین انتخاب را داشته باشد.

گلدان مسی میناکاری بهترین صنایع دستی شهر اصفهان

گلدان میناکاری اصفهان

گلدان های مسی میناکاری در فرهنگ های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. صادرات آن به کشورهای دیگر جهان باعث شده تا مردم آن منطقه نیز از زیبایی گلدان های میناکاری لذت ببرند. و آن را جزعی از دکوراسیونها شخصی خود قبول کنند. چه زیباست که در گوشه ایی از آن سوی کره زمین اثر دست هنرمندان ایرانی زینت بخش منازل مردمی باشد که از این طریق ما را خواهند شناخت.

کیفیت گلدان های میناکاری اصفهان نیز مانند دیگر ظروف مینا متفاوت است. ضخامت فلز , لعاب کاری , نقاشی و کوره پزی متفاوت نتیجه ایی یکسان نخواهد داشت. استادکاران برجسته ایی وجود دارند که هنرشان جهانی شده . این نتیجه زحمت بالا و کیفیت محصولات تولید شده در کارگاهشان است. استاد مرتضی اسماعیلی و استاد غلامعلی فیض الهی نمونه ایی از این هنرمندان برجسته ایرانی می باشند.

هدایای تبلیغاتی میناکاری و صنایع دستی اصفهان

از گلدان های میناکاری به عنوان هدایای تبلیغاتی میناکاری شده زیاد استفاده می شود. فروشگاه صنایع دستی بازار مینا مرکز تولید هدایای تبلیغاتی میناکاری اصفهان با چاپ لگو و نام می باشد. شما می توانید تندیس هایی را سفارش دهید که در آنها از گلدان مسی مینا کاری استقاده شده باشد. محبوبیت گلدان های میناکاری باعث محبوبیت طرح های تندیس ها می گردد. شما می توانید خرید انواع هدیه تبلیغاتی جدید، ارزان و خاص را با ما تجربه کنید.

تهران به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر کشور سفارشات زیادی از صنایع دستی ایران را به خود اختصاص داده. بازار مینا بصورت آنلاین به مرکز خرید ظروف میناکاری در تهران تبدیل شده . فروش میناکاری در تهران و سایر نقاط کشور به سادگر و با چند کلیک امکان پذیر است. سفارشات مشتریان همه روزه و در کمترین زمان به این شهر های مختلف ارسال می گردد.

قیمت میناکاری اصفهان و بطور مشخص گلدان های میناکاری بر اساس کیفیت آنها متفاوت است. ما سعی کرده ایم انواع گلدان های میناکاری با کیفیت و قیمت متفاوت , برای سلیقه های مختلف را تولید و به بازار ارائه دهیم. مهمترین موضوع برای ما عرضه محصولات با حس اصالت ایرانی و قابل قبول برای مشتریان عزیزمان می باشد. امیدواریم توانسته باشیم به هدف خود یعنی کسب رضایت مشتری برسیم.

روش کار میناکاری

عموما مقداری از اکسیدهای فلزی برای لعاب ها به ماده رنگی افزوده می شود ، این لعاب ها نسبت به نوع ماده رنگی که به خمیر آن افزوده می شود ممکن است کدر یا نیمه شفاف باشند لازم به یاد آوری است که لعاب های کدر نتیجه افزودن اکسید قلع (آنتیموان) است.

جهت ساخت یک اثر میناکاری با هر کدام از انواع فلزات که بخواهید به عنوان ماده اصلی از آن استفاده کنید لازم است مانند شکل زیر طراحی و ساخته می شود. جهت شروع کار اول باید لعاب یکدستی به فلز بزنند، معمولا این لعاب با رنگ سفید مورد استفاده قرار می گیرد که معروف به لعاب آستر می باشد ، بعد از این کار می بایست فلزی که لعاب یکدست خورده جهت پخته شدن در کوره ای قرار دهید که نهایتا 700 درجه سانتیگراد حرارت داشته باشد.

 

فلز لعاب دیده را پس از سپری شدن دو تا سه دقیقه از کوره خارج کنید و دوباره با یک لعاب مرغوب بپوشانید و دوباره آن را در کوره قرار دهید تا حرارت ببیند. معمولا فلزی که برای 2 بار لعاب داده شده است و دو بار نیز در کوره پخته شده است، جهت ایجاد هر گونه طرح و نقشی مناسب می باشد ، البته این طرح و نقش ها با توجه به سلیقه هنرمند میناکار و همچنین بر اساس سفارشی که به او داده می شود، انجام می گیرد.

 

این مرحله از کار را میناسازان، رنگ آمیزی هفت رنگ می گویند. زمانی که ظرف مینائی به این مرحله از تزئین برسد، نقش و طرح های مورد نظر به وسیله رنگ ها توسط شخص مینا کار روی آن طراحی می شودو برای سومین بار در کوره قرار داده می شود. البته لازم به ذکر اسن که در این مرحله حرارت کوره کمتر از مراحل اول و دوم می باشد. بعد از این مرحله اثر مینائی کاملا آماده است و می توانید آن را به بازار عرضه نمایید.

 

بر برخی از آثار مینایی، مرحله سوم لعاب کاری که در اصل کاری همراه با طراحی و نقاشی می باشد، آب طلا (طلای محلول) به جای لعاب های رنگی مورد استفاده قرار می گیرد. دقت کنید در صورتی که از آب طلا بجای لعاب رنگی استفاده کنیدحرارت کورهمی بایست، بیشتر از 450 درجه سانتیگراد نباشد اما در سایر جهت پختن لعاب ها حرارتی بین 600 تا 700 درجه سانتیگراد نیاز دارید.

 

روش های مختلف میناکاری

روش های مختلف زیادی برای میناکاری فلزات وجود دارد که برخی از آنها عبارتند از : مینای خانه بندی، مینای مشبک، مینای مرصع، مینای نقاشی، مینای روحی، مینای برجسته (حکاکی) که توضیحات مختصری از تاریخچه هر کدام از این روش ها را در ابتدای مقاله ارائه دادیم اما از بین همه این روش های میناکاری از دو روش خیلی بیشتر استفاده می شود که عبارتند از : مینای نقاشی و مینای خانه بندی. در ادامه می خواهیم به بررسی هر کدام از این روش ها بپردازیم.

روش ساخت رنگ و لعاب های مینا:

اگر بخواهیم تعریفی از لعاب مینا برای شما ارائه دهیم، لازم است بگوییم لعاب مینا ماده ای سخت و شیشه ای مانند است، که علاوه بر اینکه در میناکاری از آن استفاده می شود، می توان اشیاء سفالی و چینی را هم لعاب کاری کرد که در ادامه سعی می کنیم بصورت مختصر ترکیبات آن را توضیح دهیم.

 

ترکیباتی که برای ساخت لعاب سفید استفاده می شود عبارتند از : سرب، سنگ چخماق ، قلع، بلور

در میناکاری برای تولید رنگ بنفش از ترکیباتی مثل بوره، بلور، شوره، تنه کار و طلای حل شده استفاده می شود.

رنگ زرد را نیز با استفاده از ترکیباتی مانند اکسید کرومیم، سرب، توفال آهن قلع و اکسید قلع تولید می کنند.

همچنین برای تولید رنگ سیاه از ترکیباتی مثل سرب، اکسید آهن ، اکسید کبالت و دی اکسید منگنز استفاده می شود.

جهت ساخت رنگ سبز تیز از ترکیباتی همچون شیشه، توفال مس ، کرومات سرب و سنگ چخماق استفاده می شود.

رنگ قهوه ای را نیز با استفاده از ترکیباتی مثل اکسید رویتولید، اکسید آهن و اکسید کروم می کنند.

رنگ آبی هم با ترکیب موادی مثل سنگ چخماق، اکسید کبالت و اکسید روی تولید می شود.

ارسال شده در تاریخ 21 ژوئن 2020 توسط مدیریت با موضوع گوناگون
بازدید : 2,525
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.