5 گل آپارتمانی مناسب برای رشد فضاهای کوچک و نگهداری آسان

5 گل آپارتمانی باغبانی  با گیاهان گلدار در خانه

5 گل آپارتمانی آسان , زندگی در یک آپارتمان یا یک فضای کوچک می‌تواند برای کسانی که می‌خواهند باغبانی را با گیاهان گلدار در خانه انجام دهند ، جالب باشد . شما به احتمال زیاد فضای زیادی برای کار با آن‌ها ندارید ، بنابراین گیاهان بزرگ‌تر بیرون هستند و مقدار محدودی نور طبیعی ، مطلوب‌ترین محیط برای رشد گیاهان نیست .
خوشبختانه ، با انتخاب گل‌هایی که برای فضاهای کوچک عالی هستند ، هنوز هم می‌توانید فواید باغبانی را به دست آورید . زمانی که به دنبال گل‌ها برای رشد در آپارتمان خود هستید ، مهم است که در ذهن نگه دارید که گیاهان تا حدودی مقاوم هستند ، به نور خورشید زیاد نیاز ندارند و مراقبت از آن‌ها نسبتا ً آسان است . فهرست ما از ساده‌ترین گل‌ها را برای رشد در آپارتمان خود انتخاب کنید .
۱. گیاه صلح از گل های آپارتمانی
یکی از بهترین گل‌ها است که در یک آپارتمان پرورش می‌یابد ، زیرا به طرز شگفت انگیزی با سطوح پایین نور جان سالم به در برد و لقب ” گیاه Closet ” را به آن داد . در واقع نور مستقیم خورشید به شاخ و برگ‌های گیاه صلح یا اسپاتی فلیوم آسیب می‌زند ، پس این گیاه را در فاصله ۵ تا ۸ فوت از یک پنجره برای بهترین نتیجه نگه می‌دارد . این گیاه  به آبیاری سنگین نیاز دارد ، اما خوب است که بدانید گیاه وقتی که برگ‌ها شروع به افت می‌کنند ، تشنه است .

5 گل آپارتمانی

۲. گل بنفشه آفریقایی
یک گیاه خانگی که برای بیرون نگاه کردن عالی است ، بنفش آفریقایی به توجه زیادی نیاز ندارد تا آن را سالم نگه دارد . این گیاه به طور خاص در داخل خانه رشد می‌کند و فقط به کمی نور خورشید در روز نیاز دارد ، بنابراین این گیاه را در یک پنجره قرار دهید که در صورت امکان به شرق نگاه می‌کند ، بنابراین گل می‌تواند نور آفتاب لازم را در طول روز به دست آورد . خاک را مرطوب نگه دارید ، اما روی آبی کار نکنید چون این باعث می‌شود که گل پژمرده شود . مطمئن شوید که از خیس شدن برگ‌ها جلوگیری کنید چون قطرات آب می‌تواند موجب لکه‌های مرده بنفشه آفریقایی شود . این گیاه در مناطق تحت کنترل آب و هوا رشد می‌کند ، بنابراین آپارتمان خود را در دمای مناسب برای بهترین نتیجه حفظ کنید .

5 گل آپارتمانی

۳. گل همیشه بهار
گل همیشه بهار که به خاطر رنگ‌های نارنجی و زرد خود شناخته می‌شوند ، می‌توانند فضای کمی را روشن کنند و به راحتی به عنوان یک گل سرپوشیده بزرگ شوند ، چرا که به سرعت و به راحتی رشد می‌کنند . و از آنجا که آن‌ها به طور سنتی یک گل در فضای باز هستند ، همیشه بهار ها نسبتا ً مقاوم هستند ، به این معنی که آن‌ها به حداقل مراقبت نیاز دارند . همیشه بهار را در یک پنجره قرار دهید که نور خورشید زیادی دریافت کند . و برای یک تماس تابستان در سرمای زمستان ، همیشه بهار با مراقبت مناسب تمام سال شکوفه خواهد کرد .

5 گل آپارتمانی

۴. گیاه بگونیا
بگونیا  گیاه دیگری که به طور سنتی به عنوان یک گل در فضای باز در نظر گرفته می‌شود، همچنین دارای یک گل سرپوشیده بزرگ است ، از جمله سفت بودن ، نگهداری کم و گل دادن آزاد . گل‌های بگونیا داخل ساختمان معمولا ً درجه‌حرارت خنک‌تر را ترجیح می‌دهند ، بنابراین دقت کنید که آپارتمان شما بیش از حد داغ نشود . و گل‌های بگونیا را کنار پنجره‌ای گرم قرار دهید تا رشد کنند . به سطح خاک اجازه دهید که بین آبیاری خشک شود ، بنابراین شما می‌توانید چند روز از آب آبیاری بکنید .

5 گل آپارتمانی

۵. کاکتوس
شما ممکن است به یک کاکتوس به عنوان یک گل فکر نکنید ، اما بیشتر انواع کاکتوس ، گلدار هستند و شکوفه می‌دهند که فوق‌العاده زیبا هستند . کاکتوس را در یک ظرف سفالی پر کنید که می‌تواند به راحتی از طریق یک سوراخ در کف خالی شود . آب کاکتوس را یک‌بار در حدود یک هفته آب آبیاری کنید و در یک منطقه روشن ، مانند یک پنجره  و یا یک ورودی روشن قرار دهید .

5 گل آپارتمانی

ساخت گلدان برای گیاهان کوچک و تزئینی تغییر دکوراسیون خانه
ارسال شده در تاریخ 5 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 11,532
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.