مراقبت از گل برگ بیدی و پرورش این گیاه در آپارتمان و منزل

مراقبت از گل برگ بیدی نگهداری و پرورش گیاه

مراقبت از گل برگ بیدی ,  برای رنگ‌های سفید , سبز , نقره‌ای و ارغوانی شاخ و برگ آن‌ها ارزشمند هستند . دنیای باغبانی ، مثال‌های فراوانی دارد که در آن یک نام مشترک بیش از یک نوع گیاه وجود دارد ، و چنین موردی که ما به عنوان یکیاه برگ بیدی می‌شناسیم . برگ بیدی گیاهی است علفی از خانواده کملیناسه  زیبا و سریع الرشد ، کم توقع و ارزان ، به طوری که میتوان از یک گلدان آن در یک سال متوالی چندین گلدان جدید تهیه و تکثیر نمود،همچنین میتوان ازاین گیاه در باغچه به عنوان گیاه رونده نیز استفاده نمود.

 

مراقبت از گل برگ بیدی

چگونه گیاهان برگ بیدی را پرورش دهیم ؟

برگ بیدی گیاه مناسبی برای پوشش گلدان های بزرگ و کاشت گروهی است،ساقه ها رونده و برگها بیضی شکل که در بعضی گونه های سبز یک دست و بعضی دیگر ابلق با رگه های سفید و به شکل برگ بید است.

 

مراقبت از گل برگ بیدی این یکی از آسان‌ترین روش‌ها برای رشد است . ( تقریبا خیلی آسان است که به عنوان یک گیاه در مناطق پرطاقت آن گیاه رشد کند ، جایی که گاهی به عنوان یک گیاه تهاجمی در نظر گرفته می‌شود ) .
دشوارترین چیز در مورد رشد گیاهان برگ بیدی به عنوان گیاه خانگی ، سطح رطوبت را درست می‌کند . این گیاهی است که خاک مرطوب را دوست دارد اما از مرطوب بودن نفرت دارد . دقت کنید که آن را در خاک گلدان خوب آبکشی کنید چون ریشه‌ها به راحتی می‌توانند فاسد شوند اگر بیش از حد مرطوب باشند . مخلوط کردن کمی ماسه در خاک گلدان تجاری که مقدار زیادی مواد ارگانیک دارد ، یک راه‌حل خوب است .

مراقبت از گل برگ بیدی

کاملاً خشک و به خاک اجازه می‌دهد تا قبل از آبیاری دوباره خشک شود . این گیاه دوست ندارد خشک شود , اما دوست ندارد دائما ً خیس باشد .
می‌توانید در طول زمستان آب کمتری در طول مدت استراحت گیاه داشته باشید .
در بهار و تابستان دو بار آبیاری بکنید .
گیاهبرگ بیدی برای آویزان کردن ظروف بسیار مناسب است و به مکانی با نور طبیعی غیر مستقیم نیاز دارد . این گیاهان می‌توانند با بخش‌های بزرگی از ساقه‌های برهنه منتقل شوند مگر اینکه به طور منظم نیشگون بگیرند تا آن‌ها را تمیز نگه دارند . آن‌ها زیاد به روش غذا خوردن نیاز ندارند .
خوشبختانه ، تکثیر از برش ساقه کوچک بسیار آسان است .
نور
گیاهان برگ بیدی  بهترین کار را در آفتاب روشن و غیر مستقیم انجام می‌دهند . بدون نور کافی ، برگ‌ها شروع به محو شدن می‌کنند . با این حال خورشید بیش از حد می‌تواند باعث سوختن برگ‌ها شود .

مراقبت از گل برگ بیدی
خاک
این گیاه می‌تواند خاک گلدان معمولی را در صورتی که بیش از اندازه آبیاری نشده باشد ، به خوبی پوشش دهد، اما یک خاک را ترجیح می‌دهد که خوب تخلیه شود . مخلوط کردن مقدار کمی ماسه در خاک گلدان تجاری ایده‌آل است .
آب
این گیاه اگر مرطوب نگه‌داشته شود مرطوب می‌ماند اما خیس نباشد . باید هر هفته در تابستان آبیاری شود ، کم‌تر در زمستان .
دما و رطوبت
تمام گونه‌های گیاهی سرگردان در دمای بین ۶۵ تا ۷۵ درجه فارنهایت رشد خواهند کرد اما در دماهای گرم‌تر هم خوب عمل خواهند کرد . با این حال ، زیر ۵۰ درجه فارنهایت ، برگ‌ها ممکن است بی‌رنگ و یا آسیب‌دیده باشند .

 

 

کاشتن
در گلدان یا سبد معلق رشد کنید .
یک مکان انتخاب کنید که محیط را به نور روشن تحویل دهد .
دمای اتاق باید بین صفر تا ۳۷ درجه فارنهایت باشد .

آفات / بیماری‌ها
شته‌ها یک مشکل روی ساقه‌ها و برگ‌ها هستند . برای رهایی از آن‌ها , ساقه آلوده را بگیرید و گیاه را با آب اسپری بکنید .
برداشت / ذخیره
گل برگ بیدی به راحتی می‌تواند بوسیله قلمه زدن تکثیر شود . قیچی کردن یک قطعه از گیاه ( برش باید به صورت ایده‌آل چند اینچ طول بکشد ) و انتهای برش را در آب قرار دهید . در حدود یک هفته یا کم‌تر , برش باید ریشه ایجاد کند. یک هفته یا دیرتر , برش در گلدان با توجه به دستورالعمل‌های کاشت بالا .

نگهداری از گل پرنده بهشتی یا گل استرلزیا بسیار زیبا
ارسال شده در تاریخ 9 مارس 2020 توسط خدیجه ص با موضوع گوناگون
بازدید : 827
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.