فواید آناناس میوه موثر در سلامتی سرشار از مواد مغذی

فواید آناناس میوه گرمسیری بسیار خوش‌مزه

فواید آناناس این میوه محبوب سرشار از مواد مغذی ، آنتی‌اکسیدان‌ها و دیگر ترکیبات مفید ، مانند آنزیم‌هایی که می‌توانند با التهاب و بیماری مبارزه کنند ، پر شده‌است .

این میوه از آمریکای جنوبی سرچشمه گرفته‌است ، که در آن کاشفان اولیه اروپایی آن را بعد از شباهت خود به یک pinecone نامگذاری کردند .
آناناس و ترکیبات آن با بسیاری از مزایای سلامتی از جمله کمک به هضم غذا، تقویت ایمنی و سرعت بخشیدن به بهبودی از عمل جراحی در میان دیگران مرتبط بوده‌اند .

خوش‌مزه ، کم کالری و پر از مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌ها هستند .
مواد مغذی و ترکیبات آن‌ها با فواید سلامتی موثر ، شامل هضم بهبود یافته، خطر کم‌تر سرطان ، بهبود ایمنی ، تسکین علایم آرتروز و بهبود ریکاوری بعد از جراحی و ورزش سخت مرتبط بوده‌است .نیز به طور فوق‌العاده متنوع هستند و می‌توانند به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار گیرند .
برای تجربه فواید سلامتی خود ، سعی کنید آناناس را به رژیم غذایی خود اضافه کنید .

غنی از مواد مغذی

آناناس کالری کمی دارد اما یک پروفایل غذایی بسیار قابل‌توجه دارد . یک فنجان ( 5.8 گرم یا ۱۶۵ گرم ) آناناس شامل موارد زیر است :
کالری : ۸۲.۵
چربی : ۱.۷ گرم
پروتیین : ۱ گرم
carbs : ۲۱.۶ گرم
فیبر : ۳ ر ۳ گرم
ویتامین سی : ۱۳۱ %
منگنز : ۷۶ درصد
ویتامین ب 6: ۹ %
مس : ۹ %
پتاسیم : ۵ %
منیزیم : ۵ %

آناناس همچنین حاوی مقادیر ناچیزی از ویتامین A و K ، فسفر ، روی و کلسیم هستند .
آن‌ها به طور خاص در ویتامین سی و منگنز غنی هستند و به ترتیب ۱۳۱ درصد و ۷۶ درصد از توصیه‌های روز را تامین می‌کنند .
ویتامین C برای رشد و رشد ، سیستم ایمنی سالم و کمک به جذب آهن از رژیم غذایی ضروری است . در همین حال ، منگنز یک ماده معدنی طبیعی است که به رشد کمک می‌کند ، متابولیسم سالم را حفظ می‌کند و خواص آنتی‌اکسیدان دارد .

 مبارزه با بیماری

نه تنها آناناس غنی از مواد مغذی هستند بلکه از آنتی‌اکسیدان‌ها سالم نیز پر هستند .
آنتی اکسیدان مولکول‌هایی هستند که به بدن شما کمک می‌کنند تا استرس اکسیداتیو داشته باشد .
استرس وضعیتی است که در آن رادیکال‌های آزاد زیادی در بدن وجود دارند . این رادیکال‌های آزاد با سلول‌های بدن تعامل دارند و باعث آسیب می‌شوند که به التهاب مزمن ، سیستم ایمنی ضعیف و بسیاری از بیماری‌های مضر مرتبط است .
این میوه به خصوص غنی از آنتی‌اکسیدان هستند که به as و اسیده‌ای چرب معروف هستند .
چیزی بیشتر از این است که بسیاری از آنتی‌اکسیدان‌ها در آناناس به هم متصل هستند . این کار به آنتی‌اکسیدان‌ها اجازه می‌دهد تا شرایط سخت‌تر را در بدن زنده نگه دارند و اثرات ماندگاری طولانی ‌تری ایجاد کنند .

فواید آناناس

آناناس می‌تواند کمکی برای هضم و گوارش باشد

این میوه شامل گروهی از آنزیم‌های گوارشی معروف است . آن‌ها به عنوان پروتئازها ، که مولکول‌های پروتئینی را به بلوک‌های ساختمانی خود متصل می‌کنند مانند آمینو اسیدها و پپتیدهای کوچک  عمل می‌کنند .
وقتی مولکول‌های پروتئینی شکسته می‌شوند ، به راحتی در روده کوچک جذب می‌شوند . این می‌تواند به ویژه برای افراد دارای کفایت پانکراس کمک کند ، شرایطی که در آن پانکراس نمی‌تواند آنزیم‌های گوارشی کافی داشته باشد .
برای مثال ، یک مطالعه نشان داد که شرکت کنندگان با نارسایی لوزالمعده بعد از گرفتن یک مکمل آنزیم گوارشی حاوی بروملین، هضم بهتری را تجربه کردند ، در حالی که مکمل آنزیم گوارشی بدون بروملین است .
بروملین همچنین به دلیل توانایی اش برای تجزیه پروتیین‌های سفت و سخت گوشت ( منبع مورد اعتماد ) به طور گسترده به عنوان گوشتی تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد .فواید آناناس

 می‌تواند به کاهش ریسک سرطان کمک کند
سرطان یک بیماری مزمن است که با رشد کنترل‌نشده همراه است . پیشرفت آن عموما ً با استرس اکسیداتیو و التهاب مزمن مرتبط است .
مطالعات متعددی نشان داده‌اند که آناناس و ترکیبات آن ممکن است خطر سرطان را کاهش دهند . این به این دلیل است که ممکن است استرس اکسیداتیو را به حداقل برسانند و التهاب را کاهش دهند.
برای مثال ، دو مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که بروملین رشد سلول‌های سرطانی سینه را سرکوب کرده و مرگ سلولی را تحریک کرده‌است .
دیگر مطالعات لوله‌ای نشان می‌دهد که بروملین سرطان پوست ، مجاری صفراوی ، سیستم گوارشی و colon را در بین مناطق دیگر سرکوب می‌کند  سیستم ایمنی را تحریک کند تا مولکول‌هایی تولید کنند که سلول‌های خونی سفید را در سرکوب رشد سلول سرطانی و از بین بردن سلول‌های سرطانی موثر می‌سازند.
کاهش التهابات  و افزایش ایمنی
آناناس به عنوان بخشی از طب سنتی برای قرن‌ها بوده‌است . آن‌ها حاوی انواع زیادی از ویتامین‌ها ، مواد معدنی و آنزیم‌هاهستند که ممکن است به طور جمعی ایمنی را افزایش داده و التهاب را سرکوب کنند .

اعتقاد بر این است که این خواص ضد التهاب به سیستم ایمنی کمک می‌کند .

 نشانه‌های ورم مفاصل فواید آناناس

انواع مختلفی از ورم مفاصل وجود دارد ، اما بیشتر آن‌ها التهاب مفاصل دارند .از آنجا که آناناس حاوی خواص ضد التهابی است ، عموما ً تصور می‌شود که تسکین درد را برای مبتلایان به ورم مفاصلپ فراهم آورند .

چندین مطالعه اخیر به اثربخشی برای درمان آرتروز نگاه کرده‌اند .
مطالعه‌ای در بیماران مبتلا به آرتروز ، نشان داد که گرفتن یک مکمل آنزیم گوارشیبه تسکین درد به عنوان داروهای آرتروز
خاصیت ضد التهاب آناناس ممکن است برای افرادی که انواع شایع آرتروز دارند ، تسکین یابد .

 بازیابی و التیام سریع بعد از عمل جراحی یا تمرین شدید

خوردن آناناس ممکن است زمان لازم برای التیام از جراحی یا ورزش را کاهش دهد . این عمدتا ً به خاطر خواص ضد التهاب پاست .

ورزش شدید همچنین می‌تواند به بافت عضلانی آسیب بزند و باعث التهاب اطراف شود. ماهیچه‌های آسیب‌دیده نمی‌توانند به اندازه کافی نیرو تولید کنند و برای سه روز مجروح می‌شوند .
آناناس به سرعت بهبود آسیب ناشی از ورزش شدید با کاهش التهاب اطراف بافت عضلانی آسیب‌دیده  را افزایش می‌دهند .
آناناس باعث کاهش تورم ، تورم ، کبودی و درد پس از عمل جراحی می‌شود . خاصیت ضد التهابی Bromelain نیز پس از ورزش شدید و با کاهش التهاب بافت می‌تواند به ریکاوری کمک کند .

 خوش‌مزه و آسان برای اضافه کردن به رژیم غذایی

این میوه شیرین ، راحت  هستند که در رژیم غذایی شما وارد می‌شوند .
آن‌ها در بسیاری از بازارها بسیار مقرون‌به‌صرفه و در دسترس هستند ، چرا که آن‌ها می‌توانند تازه ، کنسرو شده و یا یخ زده خریداری شوند .
شما می‌توانید از آن‌ها در اسموتی، سالاد و یا سالاد خانگی خود لذت ببرید .

ارسال شده در تاریخ 27 دسامبر 2019 توسط خدیجه ص با موضوع مطلب علمی
بازدید : 736
دیدگاه خود را ارسال کنید ( بدون دیدگاه )

لطفا کادر زیر را تکمیل کنید *

©ایران پاتوق / تمامی حقوق محفوظ و مربوط به این سایت می باشد و کپی از مطالب ایران پاتوق حتی با درج لینک منبع ممنوع بوده و پیگیری قانونی خواهد شد.